email

Vím, že k této události došlo před čtrnácti dny, a tak ji nelze pokládat za aktualitu. Nesděluji vám patrně nic nového, protože dozajista o této věci víte z médií. Účel tohoto článku je zcela jiný.

Komentář ke čtrnáct dnů starému a neaktuálnímu případu píšu proto, že pro jednoho mladého člověka bude aktuální celý život! Nejde mi to z hlavy a stále nad tím přemýšlím.

Ovšem zamyslet by se měl někdo zcela jiný.

Přijde vám trest adekvátní vině??

Na mol opilý a ve svém věku logicky pubertou zmítaný sedmnáctiletý britský teenager Luke Angel nevěděl nedávno o půlnoci nic chytřejšího, než ze svého počítače poslat prezidentovi Spojených států blábol, ve kterém mu mimo jiné sdělil, že je… česky řečeno č..ák…


K tomuto spisovatelskému počinu přivedlo Luka vedle již zmíněného ředění krve lihovinami i sledování dokumentu u příležitosti výročí teroristických útoků na USA z 11. září 2001.

Nezvolil, pravda, dobrý způsob, jak prezentovat svůj postoj, a patrně ráno ani netušil, co dělal.

Známe to, někteří jsou schopni v takovém stavu sepisovat nepříčetné emotivní SMS v počtu třicet a „bavit“ jimi například bývalého milence.

Ten zpravidla buďto nereaguje, nebo pošle onu osobu do háje, případně později přijme omluvu a oba se zasmějí.

To Amerika je jiná káva!

Když e-mail dorazil do Bílého domu, agenti FBI zprávu zachytili a po přečtení jejího obsahu kontaktovali britské policisty.

Ti se vydali Angela navštívit v jeho domě v bedfordshirském městečku Silsoe.

Luka si vyslechli, vyfotili a oznámili mu, že má navždy zákaz vstupu do Ameriky.  

Samotný Luke to v tuhle chvíli neřeší. Je mu to prakticky jedno.

Také co chcete po sedmnáctiletém puberťákovi, jehož jediným zájmem je jeho holka, plechovka a piva a dostatek cigaret. Zájmy celkem adekvátní věku.

A adekvátní věku je i celá anabáze s opileckým e-mailem. A jako takovou by ji měly americké úřady také podle mého názoru posuzovat.

Nebo vám přijde vyvážené dospívajícímu klukovi, který bude třeba za pár let spořádaným otcem rodiny a slušným člověkem s kvalitním měřítkem hodnot, přispívajícím na charitu, zakázat vstup na území spřátelené země do konce jeho života?!

Vždyť mu ten jeho pomalu ještě ani nezačal!

Sorry, mistr president, ale tohle je přehnaná, až dětinsky trucovitá reakce.

Pevně doufám, že o celé kauze snad ani nevíte. Mám o Vás totiž vcelku vysoké mínění. Takovéhle „to máš za to, blbečku“ bych čekala od Vašeho předchůdce.

Jste otec přece!

Co třeba distanc takové čtyři roky? To bude tenhle unáhlený jinoch tam u vás přece teprve plnoletý…


A co myslíte vy, milé ženy-in, jsem moc měkká?

Reklama