přiznává naše čtenářka Libuše. Dovolenou totiž tráví na chalupě, kde prý dávají lišky dobrou noc a nemám potřebu se o své vlasy nijak zvlášť starat. Jen je umyje, aby byly čisté a víc neřeší. Copak jsou vlasy smyslem života?

Vážená redakce, vážené ženy-in, asi patřím mezi lajdáky, či snad mezi ty, které se o své vlasy nestarají. Protože odjedu na chalupu, tam nosím i hadry, které patří mezi ty popelnicové. Staré, stoprocentně nenositelné ve městě, věci prostě ke spálení. A tak je to i s těmi vlasy. Nemyslím si, že by patřily do svozu odpadků, ale péče není stoprocentní.

 Naposledy jsem byla u kadeřnice na konci června. Posléze odjíždím na chalupu, kde se cítím nejlépe, kde „lišky dávají dobrou noc“. Prostě tam, kde je mi nejlépe. I těm vlasům . Rostou, odrůstají, aniž by jim vadilo, že staré bábě je víc než ...sát, že by měla o své vlasy, či snad kštici dbát. Nejde vůbec o mytí, myji tu svou starou lebku dvakrát do týdne. Nepáchne, ale vlasy odrůstají, šediny se objevují. Vlasů je více než je zdrávo. Já to neřeším.

 Po šesti týdnech přijede syn se snachou a ten praví: „Mami, dojeď do města ke kadeřnici“. Samozřejmě, že má pravdu, vypadám už jako trubka, vlasy delší než je zdrávo, šediny skoro 2 centimetry. Je mi trapně. Manžel neříká nic. Ošívám se, ale neřeším nic. Co taky. Když jste někde, kde vám dává smysl života jen klid, pohodu, fyzickou práci, tak to neřešíte. Slunce se poznamená, běh života, no a co? 

 Co je smyslem života. Vlasy? 

 A pak se vrátí realita. Po dovolené zpět do města, vlasy dát do pořádku. Vrátíte se v sobotu. Kadeřnice není přítomna. Záchrana je alespoň ta barva na vlasy. Ta je doma v pohodě. Nános během 30 minut, návrat do běžného života, teď už zbývá jen ta kadeřnice. Ta tu délku vlasů uvede do patřičné délky, vrátí člověku ten pocit, že to tak má být. To je úleva. 

 Už jsem ráda, že jsem doma, že jsem zkulturněla. Nepatřím mezi lovce mamutů. Nevím, zda to tenkrát „za těch mamutů“ bylo jen „o těch vlasech“.

                                                                                                                                                                                                                Libuše

Milá Libuše, máte jistě svou pravdu. Proč se trápit s odrosty na chalupě, když je vám jinak dobře. Vaše vlasy jsou jen a jen vaše věc

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a vlasy o (po) dovolené, milé ženy-in?

  • Jste spokojená s barvou a kvalitou svých vlasů po dovolené?
  • Jak se o ně staráte před a během dovolené? Stejně jako kdykoliv jindy v roce, nebo je necháváte odpočívat?
  • Vozíte s sebou barvu na vlasy, kondicionéry, fény a žehličky? Používáte přípravky proti vysoušení a vyšisování?
  • Máte nějaké speciální prázdninové účesy?
  • Chráníte si vlasy klobouky, šátky, nebo kšiltovkami?
  • Svěřujete své vlasy před dovolenou a po dovolené kadeřnici? Jaké „procedury“si necháváte dělat?
  • Dáváte si vlasy do kupy sama? Máte nějaký recept na domácí zábaly?
  • Už vás někdy prázdninový „účes“inspiroval ke změně image?

Napište mi, pošlete třeba prázdninovou fotku

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na balíček úžasné vlasové kosmetiky značky SYOSS

cena

Reklama