Přiznání čtenářky Pinokio: Naplivala svému o šest let mladšímu bráškovi do postýlky. Byla tenkrát ještě dítě a narození bratra považovala z opravdu velkou křivdu...

Kam až může vést nenávist mezi sourozenci, to si přečtěte v příspěvku čtenářky Pinokio...


Dobrý den,
jsem o šest let starší než můj bratr. Jako křivdu jsem brala už to, že se narodil. Měla jsem 6 let a do té doby docela klidné dětství. Musela jsem se spokojit s druhým místem. Vozit kočárek pro mě bylo utrpením. Dokonce jsem mu i naplivala do postýlky, bohužel jsem byla odhalena. Později, protože rodiče pořád pracovali, jsem byla chůva na plný úvazek. Vždy po škole jsem spěchala do školky, a pak s dvouletým dítětem dva kilometry domů. Všude jsem ho musela tahat sebou. Nepomohlo, ani to, že můj otec bráchu silně upřednostňoval a za každý jeho sebemenší prohřešek mě fyzicky trestal, protože já ho neuhlídala.
Máma o ničem nevěděla, protože studovala na večerní škole.
V mých třinácti se máma rozvedla a odstěhovali jsme se. Naštěstí se vše zlepšilo. Jen jsme si hlídali, aby nedejbože nedostal ten druhý něco navíc. Pamatuji jsme, že jednou jsme doma měli velkou Margotku a já ji měřila pravítkem, abychom dostali každý stejně. Taky jsem chudákovi, když jsem se tajně vracela z mejdanu, šlápla na obličej, protože měl postel přímo pod oknem.
Dnes spolu vycházíme skvěle. Došlo mi, že bratr za většinu z toho, co se odehrálo v dětství nemůže. Máma na nás bohužel neměla čas a otec mě nepřiměřeně trestal. Vděčím mu za mnohé. Když jsem vážně onemocněla, mému muži podal pomocnou ruku a mou dceru hlídal, kdykoliv babička nebo můj muž neměli čas a museli být v práci Zaplatil za mě tříměsíční pobyt v nemocnici, když jsme na tom s financemi byli špatně. Jsem šťastná, že ho mám.

Pinokio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. října 2011: Sourozenecké křivdy

  • Co jste nemohla své sestře či svému bratrovi odpustit?

Zavzpomínejte s magazínem ŽENA-iN.cz na sourozenecké křivdy. Na ty humorné, které vyvolají po letech úsměv na tváři, i na ty nesmazatelné, které si nejspíš ponesete celý život a vznáší se nad vaším sourozeneckým vztahem jako temný stín. Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, totiž konvice na čaj či kávu Fizzy od Tescomy, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 21. 10. 2011 ve 14.30 hodin.

fizzy

Reklama