Čtenářka Avima je naplaveninou již 50 let a po té době zjistila, že je naplaveninou jen sama v sobě.

Přeji dobré ráno redakci i čtenářkám !
Jsem naplavenina, letos je to 50 let, ne že by mi to někdo připomínal, naplavenina jsem sama v sobě.

Pocházím z Hronova, po svatbě jsem následovala manžela na Moravu, kde si po vojně našel práci.

Byla jsem mladá, změna prostředí byla pro mne velmi těžká. Nikoho jsem tady neznala,neměla  jsem tu rodinu ani spolužáky, kamarády. V práci se mi smáli jak mluvím, nebylo to ve zlém, kolikrát jsme si užili legrace, protože já zas nerozuměla některým místním výrazům.

Bydleli jsme v jedné místnosti na svobodárně, tam bylo plno naplavenin, jenže ty byly z okolí  a na víkendy odjížděly. Po pěti letech jsme se přestěhovali do družstevního bytu, do jiné části města, tady byly naplaveniny promíchány s místními a nikdo to neřešil.

Později jsme koupili chalupu na vesnici, myslím si, že nás okolí přijalo docela dobře, nevím jestli nás řešili , já jsem byla spokojená. Naše plány, že na chalupě budeme bydlet až budeme v důchodu nevyšly, bydlíme dál v paneláku, ve kterém se nejméně polovina obyvatel vyměnila.

Pražáci asi naplaveniny řeší nejvíc, myslím si, že je jedno kterou řekou je kdo křtěný, řeky se spojují jedna s druhou a končí v moři, kde není poznat odkud naplavenina připlavala.

Avima
text nebyl redakčně upraven


Děkuji vám Avimo za zkrácený příběh vašeho života. Já s tím vaším závěrem až tak nesouhlasím. Nejednou jsem slyšel výtku, „Co ty o tom víš, když odsud nepocházíš“. A nebylo to míněno proti mně. A slyšel jsem to na obecních i městských zastupitelstvích v různých částech naší země.

Ale vzhledem k počtu lidí, kteří žijí v Praze, bude místních nacionalistů na metr čtvereční v matičce stověžaté asi nejvíce.

Dnešním tématem dne je: jste tam, kde žijete, „naplaveniny“, nebo starousedlice.

  • Jak jste se přizpůsobila novému prostředí?
  • Dával vám někdo „sežrat“, že jste odjinud?
  • Vadí vám přistěhovalci?

Jedna z vás bude za příspěvek  odměněna třemi výbornými čokoládovými bonboniérami. Klasickou, čokoládovou i kokosovou Tatianou od Figara

coko

Stačí přispět na tento e-mail:

redakce@zena-in.cz

a máte velkou šanci.

Reklama