Vánoce nestojí na předražených dárcích. Jejich smyslem není vás zruinovat. A přesto se tak každoročně děje. Poradíme vám, jak letos nákup vánočních dárků zvládnou v pohodě, s přehledem a bez průvanu v peněžence.

Seznamy a rozpočty: Vítězí ten, kdo si nákupy nejlépe naplánuje

Chystáte se na nákup a ještě nevíte, pro koho a za kolik dárek sháníte? Tak zadržte, posaďte se a vezměte si tužku a papír. Určete si svůj vánoční limit částkou, kterou můžete za vánoční dárky utratit, aniž byste zbytek roku musela jíst suché rohlíky. A částku za žádnou cenu nepřekračujte.

dárky

Sepište si seznam lidí, pro které budete dárky kupovat. A ke každému z nich si rovnou napište částku, kterou za něj (dle svého rozpočtu) můžete utratit. Pokud vás rovnou napadne dárek, který budete kupovat, připište ho. Nyní jste vybavena seznamem, rozpočtem a seznamem dárků. A můžete vyrazit na nákupy.

Nekupujte zbytečnosti a nakupujte chytře

Počkejte, kam to běžíte? Kvůli nákupu dárků se vůbec nemusíte zvedat. Pokud si chcete ušetřit čas strávený ve frontách a nestresovat se v přeplněných obchodech, nakupte dárky online. Navíc ušetříte nemalé peníze – stačí si vybraný dárek vložit do zbožových porovnávačů a koupit ho tam, kde je nejlevnější.

dárky

Tip: Potřebujete s výběrem dárku poradit? Prokonzultujte volbu dárku se známými a rodinou, ale nikdy ne s osobou, kterou chcete obdarovat – nikdo nechce mít zkažené překvapení! Pokud jste i tak bez nápadu, podívejte se na vanocni-darky.cz. Zadejte, koho chcete obdarovat a kolik můžete za dáreček utratit. Můžete i specifikovat jeho zájmy a záliby. A tipy na super vánoční dárky se jen pohrnou! Najdete tam tipy na dárky pro muže, pro babičku, pro maminku, sestru, … zkrátka pro každého.

Zbytečně neutrácejte

Jistě. Ty jmenovky s plyšovým sobíkem jsou sice opravdu krásné – není ale zbytečné utrácet tři stovky jen za jmenovky, které stejně skončí v koši? Zkuste podobné zbytečné výdaje maximálně eliminovat. Třeba tím, že si jmenovky vyrobíte sama.

Čas i peníze ušetříte také tím, že se letos vyhnete přeplněným a předraženým obchodům. Online pořídíte dárky levněji a navíc bez stresu!

Reklama