Rodina

Naplánujte se nákupy vánočních dárků, ušetřete a vyhněte se stresu. Máme návod!

Vánoce nestojí na předražených dárcích. Jejich smyslem není vás zruinovat. A přesto se tak každoročně děje. Poradíme vám, jak letos nákup vánočních dárků zvládnou v pohodě, s přehledem a bez průvanu v peněžence.

Seznamy a rozpočty: Vítězí ten, kdo si nákupy nejlépe naplánuje

Chystáte se na nákup a ještě nevíte, pro koho a za kolik dárek sháníte? Tak zadržte, posaďte se a vezměte si tužku a papír. Určete si svůj vánoční limit částkou, kterou můžete za vánoční dárky utratit, aniž byste zbytek roku musela jíst suché rohlíky. A částku za žádnou cenu nepřekračujte.

dárky

Sepište si seznam lidí, pro které budete dárky kupovat. A ke každému z nich si rovnou napište částku, kterou za něj (dle svého rozpočtu) můžete utratit. Pokud vás rovnou napadne dárek, který budete kupovat, připište ho. Nyní jste vybavena seznamem, rozpočtem a seznamem dárků. A můžete vyrazit na nákupy.

Nekupujte zbytečnosti a nakupujte chytře

Počkejte, kam to běžíte? Kvůli nákupu dárků se vůbec nemusíte zvedat. Pokud si chcete ušetřit čas strávený ve frontách a nestresovat se v přeplněných obchodech, nakupte dárky online. Navíc ušetříte nemalé peníze – stačí si vybraný dárek vložit do zbožových porovnávačů a koupit ho tam, kde je nejlevnější.

dárky

Tip: Potřebujete s výběrem dárku poradit? Prokonzultujte volbu dárku se známými a rodinou, ale nikdy ne s osobou, kterou chcete obdarovat – nikdo nechce mít zkažené překvapení! Pokud jste i tak bez nápadu, podívejte se na vanocni-darky.cz. Zadejte, koho chcete obdarovat a kolik můžete za dáreček utratit. Můžete i specifikovat jeho zájmy a záliby. A tipy na super vánoční dárky se jen pohrnou! Najdete tam tipy na dárky pro muže, pro babičku, pro maminku, sestru, … zkrátka pro každého.

Zbytečně neutrácejte

Jistě. Ty jmenovky s plyšovým sobíkem jsou sice opravdu krásné – není ale zbytečné utrácet tři stovky jen za jmenovky, které stejně skončí v koši? Zkuste podobné zbytečné výdaje maximálně eliminovat. Třeba tím, že si jmenovky vyrobíte sama.

Čas i peníze ušetříte také tím, že se letos vyhnete přeplněným a předraženým obchodům. Online pořídíte dárky levněji a navíc bez stresu!

   
18.11.2015 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] bobani [*]

  také mám nakoupeno

  superkarma: 0 18.11.2015, 16:34:54
 2. [5] maxipes [*]

  Svatá pravda,chce to všechno vklidu.Sml24

  superkarma: 0 18.11.2015, 12:49:04
 3. [4] maxipes [*]

  Svatá pravda,chce to všechno vklidu.Sml24

  superkarma: 0 18.11.2015, 12:47:40
 4. avatar
  [3] kobližka [*]

  Z 90% nakoupeno mám a nic nebylo ve stresu.Taky nevím proč.Nakupuju jak přes net,tak i v kamenných obchodech

  superkarma: 1 18.11.2015, 11:11:12
 5. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16mám nakoupenoSml22

  superkarma: 0 18.11.2015, 10:35:47
 6. [1] Klára Křížová [*]

  Sml67

  superkarma: 0 18.11.2015, 09:06:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme