Napětí do posledního okamžiku si užila o Štědrém dni čtenářka Eliana. A co že to pod stromečkem nalezla? Podívejte se na fotku!

Ještě chvilku vás budu napínat - nejprve si přečtěte příspěvek k tématu od čtenářky Eliany a pod ním najdete i fotku krásného dárku...


Krásné povánoční odpoledne,
za okny je jaro a jen osamělá hromádka sněhu připomíná, že jsme ještě před pár dny bobovali na cestě na krásné hromadě sněhu. Tyto Vánoce byly zvláštní ve všech směrech, protože přicházely smutné zprávy a zároveň i zprávy krásné, soucitné i plné lásky. O to více si člověk vážil, že rodina, i přes jejich věčné žbrblání, je v pořádku!
S manželem hrajeme každé Vánoce takovou milou hru. Hádáme, copak nám to Ježíšek asi tak přinese. Letos byl muž tajemný jako hrad v Karpatech. Tvářil se jak měsíček v ouplňku a indície k dárkům pouštěl jako velmi spoře a neurčitě.  Musím říci, že jsem byla velmi napjatá a doufala jsem, že to nebude dárek typu akvária jako vloni, které bylo spíše pro něj než pro mne. (I když se o krevetky starám víceméně já.) Měla jsem přísně zakázaný přístup do komody, kde bylo tajemství uchováváno a střeženo více než korunní klenoty. Nastal den, kdy muž dárky zabalil a bylo je možno spatřit. Pokračovalo hádání dle tvaru a velikosti. balení Opravdu jsem byla velmi napjatá, především po velikém ujištění, že budu nadšená!
 
... přišel Štědrý den. Dárky si dáváme již ráno pod stromeček než odjíždíme za svým vánočním programem a tak se víc těšíme na večer, kdy si je v té atmosféře světýlek a pohádek rozbalíme. Odpoledne znaveni a s dárky od rodiny, které přikládáme pod stromeček, odcházíme ještě s krmením pro zvířátka ke krmelci. Opravdu se těšíme na dárky, ale musíme si ještě počkat, protože přicházejí ještě sousedé popřát si hezké svátky a předat si maličkosti, dát si vánoční skořicový punč, potěšit se atmosférou...
 
A pak nastala ta sváteční chvilka a rozbalovali jsme ty krásně zabalené balíčky a četli si na cedulkách ty drobné milé vzkazy, kochali se krásou balících papírů a mašliček....až úplně dole byl ten onen dárek pro mne. Byl měkký, voňavý, krásně zabalený a já jsem byla tak krásně napjatá. Když jsem jej rozbalila, nebyla jsem schopná slov, jen jsem se slzou v oku koukala nevěřícně na manžela. Protože to bych do něj skutečně neřekla, že dokázal uskutečnit můj sen, že mne taky někdy poslouchal těch dvanáct let, když jsem mu něco říkala, že to překvapení dotáhl celé sám do konce a objednal mi ten dárek ze zahraničí a vše trefil naprosto dokonale! Byly to šaty! Šaty jako pro princeznu, jako pro Popelku, která místo hrabání v popelu, když máme to elektrický topení, míchala na podzim beton. Měla jsem různé šaty, ale takové ty princeznovské nikdy, jen jsem takové viděla před dvaceti lety v Praze a snila si o nich, že někdy jednou snad... Byla jsem dojatá! Putovaly ze salůnu z Anglie a opravdu jsou krásné.
Tak se mi splnil jeden holčičí sen. Dostala jsem též kabelku, knihy, hru a dva šperky a Ježíškovi ještě jednou moc děkuji! :-)

saty

Eliana

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční jazykovou korekturou.

Téma dne 27. 12. 2012: Jak jste prožily Vánoce?

  • Stalo se u vás o Štědrém dnu něco neočekávaného?
  • Měly jste bohatého Ježíška?
  • Z jakého dárku jste měly největší radost?
  • Máte nějaké vydařené fotky z letošních Vánoc?

Své odpovědi na tyto otázky posílejte ideálně formou příběhů na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 27. 12. 2012 a 15.00 hodin. Můžete přihodit i rozumné množství fotek stromečku, štědrovečerní tabule a tak... Jako dárek pro jednu z přispěvatelek tu mám tři Vánoční čaje a jeden Diář na rok 2013, to vše od firmy Albi.

čaje a diář

Reklama