Pokud nepomáhá klasická medicína ani léky předepsané lékařem, sháníme pomoc jinde. Ať už u homeopatů či léčitelů. Existují však i jiné možnosti regenerace. Například ozonoterapie. Je to vlastně léčba plynným nebo rozpuštěným kyslíkem (ozon = trojmocný kyslík).

První zmínky o používání ozonu v medicíně pocházejí z Německa a ze Spojených států a spadají už do 19. století. Intenzivněji se však ozon začal využívat teprve během několika posledních let. U nás se tato metoda nepoužívá dlouho a pomalu si už vydobyla své „místo na slunci“. Má totiž nesporné klady. Pomáhá zbavit tělo nejrůznějších potíží – umožňuje zlepšit zdravotní stav pacientů, kteří trpí například alergiemi, žaludečními obtížemi nebo chudokrevností.

Obecně řečeno – ozonová terapie slouží jako prevence proti buněčnému stárnutí. Základem stavby našeho organismu jsou buňky. Vlivem mnoha různých faktorů postupně buňky degenerují a degenerují i naše orgány a nakonec celé tělo. Příčinou těchto procesů je působení tzv. volných radikálů, které napadají buňky a oxidují proteiny, lipidy a DNA. Jsou také spouštěči tvorby rakovinných buněk. 

Prevence
Právě ozonová terapie tomu může svým působením zabránit. Navíc úprava metabolismu vede ještě k dalšímu efektu. Takto léčený klient je zdravější, všestranně výkonnější, odolnější, působí zdatně a na svá léta mladší. Metodu mohou podstoupit nejen dospělí lidé, ale je velmi vhodná i pro děti, protože je bez vedlejších účinků. Ozon příznivě působí i na kosmetické vady, drobné jizvy, pomáhá zabraňovat drobným vráskám.

Podle odborníků lze hledat příčiny stovek nemocí v tom, že buňky nemají dostatek kyslíku. Nedostatečně okysličená buňka přechází na nesprávný mechanizmus fungování, při němž vznikají odpadní produkty, jedovaté vůči ostatním buňkám. Ale ozon tyto škodliviny dokáže spálit a napravit stav věcí.

Základem terapie je silné působení ozonu na viry, bakterie a plísně. Léčivé účinky jsou patrné obzvlášť při prevenci. Dnes trápí mnoho dětí různé alergie. Na prach, na peří či na srst. Přestože je nejvíc rozšířená léčebná metoda založená na podávání léků, řada rodičů s malými pacienty už našla cestu do ordinací, kde jim mohou nabídnout jako podpůrnou léčbu právě ozonoterapii. Efekt nelze očekávat okamžitě, ale jednoduché alergie se daří vyléčit až z 90 %.

Vlastní terapie
Nejprve je nutné určit správnou diagnózu. Teprve pak se může zahájit terapie ve speciálním igelitovém vaku, přizpůsobeném tělu pacienta. Ten se podle potřeby zasune do vaku buď jen dolními končetinami, do pasu, nebo je v něm umístěn až po krk. Do vaku je hadičkou postupně vháněn ozon, který přes kůži proniká do těla. Po půlhodině je druhou hadičkou odváděn ven – do destruktoru.

Kromě toho lze při terapii použít také aplikaci injekční stříkačkou, kdy se ozon vpichuje přímo do svalu. Aplikaci ozonem je vhodné opakovat nejméně desetkrát. Ozonoterapii nelze provádět u těhotných žen, u pacientů s poruchou štítné žlázy ani při horečnatých onemocněních.

Protože léčba ozonem zvyšuje imunitu organizmu, dobré výsledky se prokázaly i při léčbě horních cest dýchacích. Zlepšují se i poruchy prokrvení, terapii podstupují často lidé sužovaní bolestmi nohou a křečovými žilami, ale i ti, kteří trpí chudokrevností nebo cukrovkou.

Ozon pomáhá jako podpůrná léčba při nádorových onemocněních a zvlášť příznivě ovlivňuje fyzický a psychický stav pacientů po chemoterapii. Ozonoterapie pomáhá léčit stárnutí pokožky, zabraňuje tvorbě drobných jizev a vrásek, uvítají ji i ženy, které se chtějí zbavit pomerančové kůže – celulitidy, nebo dívky s akné. Současně je dobré užívat vitaminy A, C a E, nebo selen.

Věříte alternativní medicíně? Myslíte si, že léčba kyslíkem pomáhá? Využíváte pro zlepšení stavu pokožky zábaly?

Reklama