Dobrý den vám všem v redakci!

Krásné téma a ještě pěknější reakce žen v diskuzi. Proto přispěji i já troškou do mlýna.
Naše manželství trvá pár desítek let, a než si manžel uvědomil, co si vzal, trvalo mu to dlouho. On je narozený v Býku a já v Kozorohu. On je pracovitý a rád poroučí, Korozoh je též pracovitý, rád řekne, co kdo má dělat, ale pozor - je umíněný. Dovede ledacos tolerovat, ale když se ledy hnou, tak prorazí i Titanik.

Před pár lety, bylo to v létě, jsme se domluvili, že manžel vymaluje pokoj naší dcery a pak zatluče hřebíčky na obrázky. On je velice šikovný na manuální práci, a tak jsem se ničeho nebála. Než nastal onen den malování, nějak jsme se nemohli shodnou na určité věci, která nesouvisela s malováním. Naše obhajování názoru vyústilo přímo v pravou italskou hádku a konec hádky nebyl v usmiřování v posteli, ale manželovými slovy: "Vymaluj si sama a ty skoby si natluč sama, ty náno!"  To je na Kozoroha příliš veliké sousto. Když nána, tak nána!

Pokojík mi pomohla vystěhovat dcerka a já se pustila do malování. Sice jen nabílo, ale přece. Šmouha nešmouha, bylo to čisté. Dcerce se malba líbila. Pak přišlo nešťastné přibíjení hřebíčků. To už jsem si nebyla tak jistá, ale manžel trucoval a nebyla s ním žádná rozumná řeč. Jeho ješitnost utrpěla porážku, NÁNA vymalovala.

Když jsem přibíjela hřebíčky, odpadávaly kousky omítky a dcerka se velice tomu smála a šla za dědou, aby táta přestal trucovat, nebo máma otluče celou zeď.

Výsledek? Manžel nakonec oštípanou zeď musel zamazat sádrou, znovu vymalovat a od té doby mě nenechá dělat ryze mužské práce.
Věra


Věrko, děkujeme za příspěvek do diskuze o pravomocích doma. Moje profesorka na psychologii říkala, že nesnáší, když se musí patlat v těstě na knedlíky. Tak to vyřešila tak, že manželovi řekla, že knedlíky neumí. A on je měl TAK rád! Co mu zbylo... musel se je naučit.

 Dnes si povídáme o vašich domácích pravomocích. Jak je máte doma rozdělené, kdo co může a nemůže. Co je u vás výhradně ženská práce a co výhradně mužská. Uvidíte, jak se budeme v názorech na rozdělení domácích prací a pravomocí lišit.

A odměna? Balzám na vlasy Asia Beauty od firmy Schwarzkopf. Možná právě váš příspěvek oceníme.
Soutěžte s námi! Pravidle najdete zde. Soutěž končí v 16:00. Sestavte přísloví a pak už jen klikněte na soutěžní stránku, vyplňte a držte si palce!!!


Jak je to u vás? Jak jste si rozdělili/nerozdělili domácí práce?

Co jsou mužské a co ženské práce?

Jaké jsou vaše pravomoci, když se zavřou dveře domova? Kdo rozhoduje o penězích, o výletě, kdo o jídle? Kdo má moc nad žaludky, kdo nad kulturou bydlení? Omezuje vás to, nebo to naprosto vyhovuje vašemu naturelu?

Kde je doma vaše pole a kde jeho?

A co přístup k dětem?
Kdo je doma ten zlý, co trestá, a ten, ke komu se chodí na mazlení a usmiřování? Za kým dítě jde, když něco moc chce?
Jak to měli vaši rodiče, prarodiče a praprarodiče? Máte jejich fotku?
Jak to chcete mít vy? Musely jste si některé pravomoci „vydupat“?
Kdy jste se kvůli pravomocím pohádali a proč?
Jak by to mělo být? 

redakce@zena-in.cz 

Reklama