Bulvár

Nancy Johannes: Chybí mi vůně masa

 

Nancy se stala známou díky soutěži Vyvolení. Dnes hraje v seriálu Ošklivka Katka, účinkuje v kapele Brownies a toulá se s potulnou divadelní společností Františka Ringo Čecha...

 

Nancy se narodila 30. května 1977. Pochází z Namibie, kmene Ovakawanjama (ti, co rádi jedí maso), v Praze žije šest let. Před účastí v soutěži Vyvolení se částečně živila jako modelka, takže pozornost fotoaparátů a kamer jí není úplně cizí. Dnes ji můžete vidět v televizi v seriálu Ošklivka Katka, ale i na prknech, která znamenají svět, s potulnou divadelní společností Františka Ringo Čecha. Nancy také krásně tančí a zpívá, což zužitkovává s kapelou Brownies. Kromě svých uměleckých aktivit si před nedávnem otevřela módní obchod v Praze ve Štěpánské pasáži. Na otázku, jestli by se vrátila do Afriky, odpovídá: „Natrvalo už ne, ale stýská se mi po vůni sušeného masa.“

 

Jak vzpomínáte na vilu Vyvolených?

V dobrém. Setkala jsem se tam se skvělými lidmi, s některými se dodnes kamarádím. A s lidmi, se kterými jsem si nerozuměla, se zase nekamarádím – je to jednoduché. Ale jinak opravdu krásné a zajímavé vzpomínky, já raději myslím na ty hezké věci, nechci se zatěžovat tím, co tam bylo hrozného.

 

S kým se ještě vídáte?

Vídám se s Ivankou, v pátek bychom se měli sejít a půjdeme na večeři. S Milanem, s Růženkou a s Marcelou.

 

Byla to pro vás velká změna – před vilou a po vile?

Víc lidí mě poznává, chtějí podpis a tak... Také mám víc příležitostí.

 

Vy teď hrajete v televizi...

Hraji v Ošklivce Katce roli sekretářky Mariany. Je to zajímavá role, jsem hrozně ráda, že mě televize oslovila – je to skvělá příležitost. Moc mě to baví, poznala jsem tam spoustu fajn lidí, se kterými je velká legrace.

 

Ale hrajete i divadlo, jestli se nepletu?

Je to kočovné divadlo. Jezdíme s Františkem Ringo Čechem a já mám roli Šárky v černé verzi (smích).

 

 

Jak jste se do téhle role vžila?

Dobře, mluvím česky a mám český kroj (smích). Vždycky se při tom hodně pobavím. Přijďte se podívat, stojí to za to.

 

Jak často jezdíte do Afriky?

Jednou do roka, letenka je drahá. Poletím za mamkou příští rok, moc se na ni těším.

 

Nancy si vychutnává náš dárek - sušené maso ;-)Takže vám Afrika chybí?

Strašně moc. Ale dneska jste mi udělali velkou radost, když jste mi přinesli to sušené maso. To mi tu moji krásnou Afriku připomnělo.

 

Co všechno jíte v Africe, kromě sušeného masa?

Sušíme všechno, hovězí, vepřové, skopové, kozí... Ale maso se i dusí, dělá na uhlících, prostě na milion způsobů. Maso okořeníme a jíme se špenátem, s rajčátky, s paprikou. Dělá se k tomu taková kaše, ze které se válí kuličky. To se potom namáčí do omáčky a je to vynikající.

 

A divokou zvěř?

Divoká zvířata už nelovíme, to zakázala vláda.

 

Také by mě zajímaly nějaké bizarnější potraviny, třeba červi, mouchy... jedla jste?

Ježíši, jenom mouchy ne. Brr. Pro mě opravdu bizarní, ale v Namibii se to také jí, jsou takoví tlustí bílí červi motýla Mopany, Mopany worms. Myslela jsem si, že když se uvaří, budou vypadat jinak, ale ony vypadají úplně stejně, jako by na tebe chtěly skočit. Tak proto je nejím, a ani jíst nebudu. Moje máma si myslí, že jsem kvůli tomu snob (smích).

 

Mopany worms – takže v Namibii mluvíte anglicky?

Úřední jazyk angličtina a afrikánština, ale jinak máme i mateřský jazyk našeho kmene. Píšeme normálně latinkou.

 

Nancy a figurína PewaŘekněte mi víc o svém kmeni...

Namibie je složená z jedenácti kmenů. Já pocházím z nejpočetnějšího kmene Ovakawanjama, to znamená Ti, co rádi maso, protože Onjama je maso. Když se u nás narodí dítě, dostává jedno jméno od maminky, jedno od tatínka a jedno, na kterém se shodnou oba. Takže děti mají v tu chvíli už tři křestní jména. A to není všechno. Další, hlavní křestní jméno, vybírají prarodiče, protože se jim tak prokazuje úcta.

 

Panečku, to bych skoro nevěděl, jak se jmenuji...

Navíc dědeček a babička mohou dát také, když se neshodnou, i tři jména. Takže to už je třeba pět, šest jmen. Příjmení jsou tři, po otci a dědovi a pradědovi, aby se neztratil původ. Takže já se jmenuji Nancy Nangula Ndilimeke Ndeshihafela Dompolo Johannes Matheus Janakale.

 

Eh. Mám pocit, že takhle nějak se vytvářela jména ve Hvězdných válkách. Mohu vám dál říkat jenom Nancy?

Klidně (smích). Ale, co je ještě zajímavé, že všechna ta jména něco znamenají. Takže já jsem Nangula – Ráno narozená, Ndilimeke – V dobrých rukou, Dompolo – Ta, co se prosadí. To poslední mi dala babička.

 

Takže babička byla trošku předvídavá...

To ano, ale nikdy nemohla pochopit, že nejezdím na víkendy domů. Když jsem jí vysvětlovala, že bydlím za oceánem, tak říkala, že to přece nemůže být tak daleko. Tak jsem jí ukazovala fotku letadla a říkala, že cesta trvá od jednoho východu slunce k dalšímu, zeptala se mě: „Proč nejdeš pěšky, není to rychlejší?“

 

To je svým způsobem krásná filozofie, dneska si lidé kolikrát nenajdou cestu domů, ani když bydlí s rodiči ve stejném městě.

Já se domů vracím moc ráda. Užívám si ten čistý život, ale natrvalo bych se už vrátit nemohla.

 

 

Jak se vlastně u vás bydlí?

Já jsem z vesnice, tam se ještě žije postaru. Každá rodina má svůj dřevěný dvorek Eumbo. Ten je oddělený dřevěnými vraty od ostatních. Uvnitř dvorku jsou malé chýšky Okanduda, člověk se musí sklonit, aby se do nich dostal. Je tam chýška pro každého člena rodiny zvlášť a pro malé děti je jedna společná. Když někdo vyroste, přistaví se další.

 

Takže jste měla svoji chýšku?

Měla, nejdřív jsem se v ní bála spát sama, protože v noci vám pořád chodí po střeše všelijaké ještěrky. Vždycky jsem šla k mámě, ale ona mě poslal pryč, že mám svou chýšku, ať spím tam. Dneska tam spím moc ráda – není to často, takže si to vždycky užívám.

 

BrowniesŘekněte mi ještě něco o kapele Brownies, ve které účinkujete...

Kapela se jmenuje Brownies, protože jsme všichni takoví připečení. Několikrát jsme usnuli na solárku a bylo to (smích). Zpíváme všemožné hity od 60. do 90. let. Jezdíme po různých večírcích, firemních akcích...

 

Co děláte teď přes léto, když se nenatáčí, máte divadelní prázdniny...?

Otevřela jsem si butik, hlavně proto, že vždycky někdo chtěl, abych přivezla nějaké oblečení z Anglie, kam často jezdím. Hlídá mi ho figurína Pewa, jmenuje se podle mé kamarádky Miss Namibie 2003. Také bych koncem července nebo začátkem srpna chtěla uspořádat charitativní dražbu nějakých pěkných modelů. Jinak Pewa, ta kamarádka, ne figurína (smích), je tvář mého butiku a přijede v prosinci udělat sem módní přehlídku. 

Přání Nancy Johannes čtenářkám:

Jak se vám líbí Nancy? Co byste jí popřála vy? Zajímá vás, jak vypadá v jejím podání Šárka? Chtěla byste se podívat do Afriky?

 

   
14.07.2008 - Rozhovory - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [48] Karfigolka [*]

  Můj muž se může po masu utlouci. Jsou to sice zajímavosti, že muži mají raději maso, ale ve většině případů, to tak opravdu je.

  superkarma: 0 24.11.2014, 12:08:38
 2. avatar
  [47] wich [*]

  Samík97: Čistič na WC mísu nastražený v tubě tělového mléka ženy s citlivou pokožkou je naprosto neškodná záležitost?

  superkarma: 0 17.07.2008, 21:54:30
 3. [46] Samík97 [*]

  Nancy jsem ve vyvolených sledovala, byl zajímavý její vyvíjející se vztah k jednotlivcům, i podrazy dělala společně,nemohly však mnoho uškodit.Vůbec nebyla uťápnutá, líbila se mi její suverenita.Proto tam taky vydržela dost dlouho.Až profláknutí jejího chystaného rozvodu jí pravděpodobně ubralo body.

  superkarma: 0 14.07.2008, 21:28:33
 4. avatar
  [45] zuzlinka [*]

  Nancy je dobrá!Obdivuji ji jako člověka, který se sám vypracoval z absolutní nuly, daleko od rodiny! Sama bych nikdy nic podobného nedokázala!

  superkarma: 0 14.07.2008, 20:39:00
 5. avatar
  [44] MEK [*]

  Nancy znám z vyvolených,taky tam pěkně prudila,na ošklivku se nedívám

  superkarma: 0 14.07.2008, 19:59:04
 6. [43] dagmar52 [*]

  Nancy som videla vo Vyvolenych. Uz tam ma zaujala. Ie to fajn mlada zena. Poznam len severnu Afriku, je uzasna. Nancy je velmi pekna zena a este aj dobre upravena. Prajem jej len vsetko to naj naj najlepsie. A ked pridem do Prahy, urcite navstivim jej butik.
  A rozhovor je prima!!!

  superkarma: 0 14.07.2008, 17:08:10
 7. avatar
  [42] Ťapina [*]

  gerda: Maso se hlavně suší nakrájené na tenké plátky, takže dřív vyschne, než se zkazí. Jako třeba houby.

  superkarma: 0 14.07.2008, 17:07:54
 8. avatar
  [41] Julianna [*]

  Tak sušené maso ani ryby nedám,Nancy jsem ve vyvolených neviděla, občas v Ošklivce, přijde mi normální, rozhovor je pěkný a do Afriky bych i jela, ale ty ještěrky, no to nééé.

  superkarma: 0 14.07.2008, 16:32:52
 9. avatar
  [40] femme.fatale [*]

  Ch.Z. Kochanská: díky moc!!! Určo se po něm mrknu. A že je drahý, to tuším. Tak jsem zvědavá, zda ta cena se mnou sekne, nebo to ustojím
  Já ho sháněla pro přítele, plánoval mnohadenní cestu na kole, tak že by se mu hodilo. Z cesty sešlo, ale sušený maso mi zůstalo v hlavě. A celkem mě zarazilo, když jsem vlezla do jednoho řekněme alternativího obchodu s potravinami s nadějí, že když ho mít nebudou, tak třeba alespoň poradí. A tam se mi celkem vysmáli, připadala jsme si, ako bych právě slezla ze stromu a ptala se jich, kde ulovit mamuta

  superkarma: 0 14.07.2008, 16:01:31
 10. avatar
  [39] Ch.Z. Kochanská [*]

  femme.fatale: Ve velkých hypermarketech, je v černých pytlíkách, značka tuším Jerkys... na obale nějakej Indián... U salámů bývá. Drahý jako sviň.
  Nebo kup originál pršut.

  superkarma: 0 14.07.2008, 15:50:08
 11. avatar
  [38] femme.fatale [*]

  Ch.Z. Kochanská: Prosím tě, kde kupuješ to sušené maso? Před časem jsem ho sháněla všude možně a vždycky na mě koukali jako na cvoka

  Jinak co se Nancy týče, Vyvolené jsem neviděla, na Katku nekoukám, ale v rozhovoru mě zaujala, jak mluvila o Africe. Každopádně rozohovr je pěkný.

  superkarma: 0 14.07.2008, 15:37:34
 12. avatar
  [37] shb [*]

  líbí, ať má v životě štěstí a zdraví, zajímá, ano

  superkarma: 0 14.07.2008, 15:17:19
 13. avatar
  [36] Meander [*]

  Ch.Z. Kochanská: Smrdí. A jsou takové nehezké.

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:55:22
 14. avatar
  [35] Ch.Z. Kochanská [*]

  Meander: Do sušených ryb bych asi nešla.

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:38:09
 15. avatar
  [34] Meander [*]

  gerda: Na Ukrajině nám babi pořád cpala sušené ryby. To opravdu nebylo dobré.

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:29:08
 16. avatar
  [33] gerda [*]

  Meander: Ch.Z. Kochanská: bude to asi tím rychlým vysušením, určitě na to musí být speciální postup. U nás to nemá tradici, ale z dobrodružné literatury vím, že sušeným masem se tam cpal kdekdo.

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:27:18
 17. avatar
  [32] wich [*]

  Sušené maso tuším, prodávají v autobusech Student Agency. Schválně to příští týden zkusím

  Manx: Ano. Kdo se povyšuje nad "hloupostí" druhých, bývá obvykle hloupý sám. Moudrému stačí, že on ví .

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:27:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [31] Ch.Z. Kochanská [*]

  gerda: Sušené maso si občas koupím, když potřebuju svačinu na motorku, co se nezkazí... není to tak špatné.

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:14:43
 2. avatar
  [30] Meander [*]

  gerda: Co vím, tak maso se suší v proudu suchého vzduchu.

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:10:36
 3. avatar
  [29] gerda [*]

  gerda: jééé, co jsem to.....masařkamI...jak jsem jen mohla? Ono to samo.

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:03:20
 4. avatar
  [28] gerda [*]

  Meander: máš recht, hoď na to ještě něco, ať je to co nejvíc zasuté ....k tomu sušenému masu. Nikdy jsem nepochopila princip konzervace masa sušením. Přece, každé maso se horkem zkazí, ne? Když nechám na slunku kuřecí syrový řízek, bude jednak pokrytý masařkamy a za druhé zasmrádne. Tak jakápak chuťovka?!

  superkarma: 0 14.07.2008, 14:02:27
 5. avatar
  [27] Meander [*]

  gerda: Já ji někde mám, ale hodně hluboko pod ostatními věcmi a jsem líná ji hledat. Navíc se mi ani trochu nechce hádat se s UPC, což je asi nejhorší provider na světě. Takže se bez ní ráda i nadále obejdu

  superkarma: 0 14.07.2008, 13:47:51
 6. avatar
  [26] gerda [*]

  Meander: šmarjá, doufám, že neuvažuješ o tom, že si ji výhledově pořídíš!!! Já lituju, že ji máme. Co já v posledních letech přečetla zajímavých knížek - přesně od doby, kdy začly mýdlové opery i u nás. Jo, a taky zábavné soutěžní pořady (až na Az kvíz, na ten jediný hledím.)

  superkarma: 0 14.07.2008, 13:34:10
 7. avatar
  [24] Ch.Z. Kochanská [*]

  Meander: Jsem mimo i s televizí.

  superkarma: 0 14.07.2008, 12:28:37
 8. avatar
  [23] wich [*]

  Meander: O nic nepřicházíš

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:58:58
 9. avatar
  [22] Meander [*]

  Koukám, že jako člověk, který nemá televizi, jsem zcela mimo

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:53:49
 10. avatar
  [21] dajens [*]

  Nancy mi přijde sympatická a moc se mi líbí její styl oblíkání - taky mám ráda všemožnou bižu. :-)

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:53:18
 11. avatar
  [20] Pentlička [*]

  Nancy neznám, na Vyvolené ani Ošklivku Katku jsem se nedívala. Ale rozhovor je dobrý a zajímavý a slečna mi připadá v pohodě. Má smysl pro humor.

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:46:18
 12. avatar
  [19] gerda [*]

  Juana: o nic nepřicházíš, buď ráda, že Primu nechytáte

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:45:03
 13. [18] mindulinka [*]

  Ani se jí nedivím, že by se od nás zpět nechtěla vrátit do své chýšky, kde jí po střeše lezou ještěrky. Jinak sušené maso už mi bylo nabídnuto - ale právě jeho "vůně" mě odradila od degustace

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:42:18
 14. avatar
  [17] Domcaca [*]

  Tak Nancy soudím dle toho co jsem viděla v televizi a působí na mě jako totální blbka.. třeba je to jen dojem,každopádně nesympatická je mi příšerně!!!!!!!!

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:09:10
 15. avatar
  [16] hankku [*]

  ToraToraTora: nejeziskuj, tvuj nazor ti nikdo nebere ale holt nektery lidi delaj rozdil mezi nazorama a urazenim ( jeste ke vsemu nekoho, koho vubec neznas)

  superkarma: 0 14.07.2008, 10:58:33
 16. avatar
  [15] breberka [*]

  wich: Taky jsem z toho jejího chování ve "vile" neměla dobrý pocit

  superkarma: 0 14.07.2008, 10:57:58
 17. avatar
  [14] Juana [*]

  Rozhovor se mi líbil, hlavně to, jak popisuje život u nich na vesnici. Apoň se dozvím konečně něco jiného než jak na orální sex či podobné odbornosti.
  Nancy neznám, Primu u nás nechytneme. Ale i tak by bylo dobré,kdyby podobných rozhovorů se zajímavými lidmi tu bylo víc.

  superkarma: 0 14.07.2008, 10:28:48
 18. avatar
  [13] wich [*]

  Viděla jsem jen pár dílů Vyvolených a v nich se prezentovala jako sprostá agresivní povýšená osoba . Do, dle pohledu, sympatického kluka se navážela kvůli jeho neznalosti angličtiny, lila nějaké chemikálie do tub od přípravků pro citlivou pokožku druhé soutěžící To mi opravdu stačilo. Čili u mne příšerná ženská.

  Jakubovi Kočímu ale musím uznat, že rozhovory dělá pěkné. Jen tak dál

  superkarma: 0 14.07.2008, 10:25:50
 19. avatar
  [12] 2kleo [*]

  Jé, taky mám chuť na sušené maso.. Mňááám! Do Afriky bych se taky ráda podívala.A Nancy Nangula Ndilimeke Ndeshihafela Dompolo Johannes Matheus Janakale přeji hodně štěstí a úspěchů!
  Mně se teda rozhovor líbil!

  superkarma: 0 14.07.2008, 10:21:06
 20. avatar
  [11] gerda [*]

  Myslím, že se J.D. Kočí našel - rozhovory dělá opravdu zajímavé a dokáže vybrat nevšední osobnosti. Položit chytrou otázku je velké umění, s chutí jsem si početla

  superkarma: 0 14.07.2008, 09:52:18
 21. avatar
  [10] Evikus [*]

  ToraToraTora: Tvůj názor ti nikdo nebere, ale o někom koho neznáš snad nemusíš psát, že má flaksu místo mozku
  Můžeš to snad napsat slušně, ne? Třeba není mi sympatická, nelíbí se mi a ne ji urážet kor když jí vůbec neznáš.

  superkarma: 0 14.07.2008, 09:33:24
 22. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  hankku: Ježíškunakřížku, já zapomněla, že mít vlastní názor je trestné

  superkarma: 0 14.07.2008, 09:30:25
 23. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  hankku: Tak to určitě, začínala tak většina herců....já se pozastavuji nad označením této role za zajímavou. Napřed vyhulení, pak Ošklivka, je jasné, že se snaží jak se dá a asi to nemá tady lehké, ale prostě jí nefandím, nelíbí se mi jak hraje, jak se vyjadřuje a není to má krevní skupina. A je to můj názor

  superkarma: 0 14.07.2008, 09:20:05
 24. avatar
  [7] hankku [*]

  ToraToraTora: ji by treba neprislo zajimave to co tobe...lidi jsou ruzny, co je tobe do toho?

  superkarma: 0 14.07.2008, 09:17:45
 25. avatar
  [6] hankku [*]

  ToraToraTora: i mala role v nablblem serialu muze zpusobit, ze si ji vsimne nekdo, kdo ji da lepsi prilezitost

  superkarma: 0 14.07.2008, 09:15:06
 26. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Bellana: Tak o barvě kůže tu mluvíš jen ty...copak vadí?
  Evikus: já věřím, že je ráda, ale o na neřekla, že je ráda za příležitost, ale že jí to přijde jako zajímavá role
  Čtu velice dobře, ale za co má mít body? Za účast ve Vyhulených?

  superkarma: 0 14.07.2008, 09:14:54
 27. [4] Bellana [*]

  ToraToraTora: a. je správně. Ale ona ti hlavně vadí barva její pokožky

  superkarma: 0 14.07.2008, 09:09:02
 28. avatar
  [3] Evikus [*]

  ToraToraTora: Je ráda, že dostala aspoň nějakou příležitost, těžko jí hned obsadí do hlavní role v celovečerním filmu
  Zřejmě si ten rozhovor nečetla když dokážeš napsat, že místo mozku má flaksu masa. Ty jí snad znáš osobně že ji takhle osočuješ?

  superkarma: 0 14.07.2008, 08:56:52
 29. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Sekretářka v Ošklivce Katce...Je to zajímavá role? Já snad blbě čtu, nebo má ta holka sušenou flaksu místo mozku.

  superkarma: 0 14.07.2008, 08:47:30
 30. avatar
  [1] Arči [*]

  hezký rozhovor

  superkarma: 0 14.07.2008, 08:03:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme