Zdraví

Namixuj sport s muzikou

Firma Nike přináší s novou jarní kolekcí nový sportovně-taneční styl, založený na pohybech hip-hopu, latin a ragga-afrického stylu. Pro Nike je tanec jeden z nejčistších výrazů individuality a tvůrčího ducha, stylu a inovace, pohybu a rytmu. Tanec je o zdatnosti, která umožňuje, aby choreograficky připravené i volné sestavy byly ještě inspirativnější, úchvatnější a přínosnější. Tanec mění parametry sportu. Tanec nesvazují žádná pravidla. Nepotřebuje kurt ani hřiště. V tanci jde především o pohyby. Nike dance je celoevropský projekt propagující tanec jako vhodnou formu cvičení pro všechny ženy.

Choreografii Nike dance vytvořil Jamie King, jeden z nejuznávanějších tanečníků a choreografů v současném zábavním průmyslu. Jamie King je uznávaný pro svou jedinečnou schopnost proměňovat nové a ještě neznámé tanečníky ve vybroušené hvězdy a povznášet i ty nejzavedenější umělce na novou úroveň, a to jak při živém vystoupení, tak v hudebních videoklipech. Jamie King je mistr tvorby a inscenace tanečních sekvencí. Působil jako choreograf pro celou řadu klientů, mezi něž patří Ricky Martin, Britney Spears, Shakira. Především je ale třeba vyzdvihnout jeho osmiletou tvůrčí a režisérskou spolupráci s „královnou popu“ Madonnou.

Tanec zároveň znamená víc. Buduje sebedůvěru a jedinečným způsobem procvičuje tělo. Je prospěšný pro sílů svalů, pružnost těla, kardiovaskulární výkonnost, hbitost a rovnováhu. Tanec je rytmus, k němuž se může přidat každý.

Ženy stále více v tanci objevují potenciál opravdu náročné a soutěživé sportovní činnosti. V tancování se v současnosti prosazuje silný proud, který slučuje intenzivní trénink, náročný výkon a tvrdě soutěžní přístup v celém spektru tanečních stylů – od gladiátorských soubojů v krumpingu až po koordinované utkání v breakdance.

Budou se vám snažit namluvit, že tanec není sport. A třebaže většina z nás ví, že skoro v každé místní tělocvičně se tanec cvičí, kolik z nás si dovolí zařadit taneční cvičení mezi sporty? K tanci možná není potřebná taková aerobní kapacita jako třeba pro běh, přesto však tanec vyžaduje stejnou svalovou sílu a koordinaci těla, jakou musí mít gymnasta nebo vzpěrač. Na tanečním parketu dnes musíte dávat pozor, kam šlapete... v tanci totiž jiskří sportovní náboj, rytmická svižnost i odvaha dost velká na to, aby se tanec vyrovnal fotbalovému zápasu, tenisovému turnaji nebo maratonu.

Navštivte stránky www.nikewomen.com/cz a inspirujte se!!!!!

   
01.02.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Pajinka [*]

  Baras: Asi tady nemůžu dělat reklamu, dala bych ti tu odkaz na webovky našeho klubu, tak aspoň trošku upřesním - jsem ze severu Moravy. A ty?

  superkarma: 0 01.02.2005, 09:28:45
 2. avatar
  [1] Pajinka [*]

  Včera jsem na jedné takové hodině byla, naše instruktorka byla v sobotu na školení s tímto choreografem, zkoušely jsme jen základy, ale pokud je člověk nacvičí, vypadá to bezvadně, k tomu super hudba - už se těším na čtvrteční pokračování.

  superkarma: 0 01.02.2005, 08:13:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme