Rodina

Namísto omluv hledáme výmluvy

Poslední příspěvek dorazil od čtenářky Janaa1. Spytuje v něm svědomí a přiznává se k jednomu nepříliš hezky ukončenému vztahu. Omluvit se chce ale hlavně dětem. Jak? Koláčem...

Chcete se omluvit dětem? Upečte koláč. Tak zní rada čtenářky s nickem Janaa1 v posledním dnešním čtenářském příspěvku k tématu...


Hezké pondělí všem na Ženě- in.

Celé dopoledne přemýšlím díky tématu omluv nad tím, komu bych se měla omluvit. A zjistila jsem, že je toho fakt spousta, až mě to zarazilo. Pokud bych se měla zamyslet nad tím, proč a komu se omluvit, je to spousta malých i větších hříšků. Své nejlepší kamarádce bych se měla omluvit za to, že na ní nemám tolik času, kolik bych chtěla, svým dětem bych se měla omluvit za to, že na ně někdy ječím bez příčiny a občas jsou hromosvodem špatných nálad, svému příteli bych se měla omluvit za občasné „bolení hlavy“, rodičům za to, že jim nevolám tak často, jak by si zasloužili a občas se nechám i v telefonu zapřít... prostě spousta malých i větších omluv, které za den nevyslovíme a asi bychom měli. Omluvy jdou občas těžce vyslovit a tak radši hledáme spoustu výmluv, jen abychom nemuseli přiznat, že jsme bez chyby. Ale i to, že jsme se nad tím dnes zamysleli, je velký krok dopředu... budu se snažit být milejší ke všem okolo.

Každý máme svého kostlivce ve skříni. Já 25 let starého... Rozešla jsem se tehdy se svým přítelem způsobem, který nebyl zrovna fajn a ve vhodnou dobu... dodnes se za to stydím a tak mu alespoň myšlenkou posílám jedno velké promiň... Asi se mi neuleví, ale mám hned trochu lepší pocit.

A tak si dám jedno ponovoroční předsevzetí: alespoň občas se zastavit, popřemýšlet jako dneska a pokud to jen trochu jde, tak se omluvím... A vlastně začnu hned. Jako takovou „malou“ omluvu upeču teď dětem koláč. Až na ně příště budu ječet, snad to opět pochopí a odpustí :-)).

Janaa1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. ledna 2012: Omlouvám se!

Zasílání příspěvků k dnešnímu tématu již skončilo. Okolo šestnácté hodiny se dozvíte, komu pošleme dárek: sladký BIO balíček s čokoládovými pralinkami, ceylonským čajem, irskou kávou a vysokoprocentní čokoládou, pro adresáta omluvy.

cena

   
09.01.2012 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [5] saruz [*]

  janaa1 — #2  Ten mám taky ráda. Sml16

  superkarma: 0 30.09.2012, 14:02:27
 2. [4] free [*]

  risina je češtinářka, že ano paní učitelko

  superkarma: 0 26.02.2012, 00:07:40
 3. avatar
  [3] risina [*]

  Opravdu SPYTUJE svědomí? Ne ZPYTUJE? Sml58

  superkarma: 0 10.01.2012, 00:14:21
 4. avatar
  [2] janaa1 [*]

  mřížkový koláč s višňovou marmeládou...už tu voní Sml24

  1. na komentář reaguje saruz — #5
  superkarma: 0 09.01.2012, 15:39:11
 5. [1] murat [*]

  s čím to bude? Sml20

  superkarma: 0 09.01.2012, 15:33:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme