Domácnost

Namazat? Klidně. Vykouřit? Už nikdy!


Kdybychom nebyli tak lační po různých berličkách pomáhajících uměle navodit veselou náladu, nepřipravovali bychom se o významný a velmi prospěšný dar matky přírody...

Přes čtyři tisíce let je konopí známé jako velmi účinný lék na velmi širokou škálu neduhů. I dnes ho lékaři chápou jako velmi dobrý prostředek k odstranění nebo alespoň ke zmírnění příznaků různých nemocí. V současnosti probíhají po celém světě výzkumy, které se přímo zabývají jeho konkrétním využitím.

Z velkého množství chemických látek, které konopí obsahuje, je pro lékařství nejdůležitější skupina tzv. kanabinoidů. Hlavní účinnou složkou je THC (tetrahydrokanabinol).  

Bohužel, velikou nevýhodou této skoro zázračné rostliny je fakt, že ji lze s úspěchem použít jako kuřivo, navozující stav, při kterém člověk působí jako podivný červenooký „Otík“, který se nepřirozeně tlemí i na popelník v přesvědčení, že tento mu za chvilku úsměv oplatí. Abychom ale byli spravedliví, po několika hltech léčivé francovky bude vypadat podobně. Všechno je to o nás.

Vykouřit už nikdy!

Jsem velikým nepřítelem prostředků, kterými si člověk pomáhá, aby se mohl uvolněně bavit. Pokud si dám jednou za čas skleničku něčeho, je to proto, že mi zmíněný nápoj chutná, nikoli proto, abych se motala, žvatlala nesmysly, měla nepřítomný pohled a následně polehávala na záchodovém prkénku v mém případě po dobu delší než 72 hodin.

Opravdu se dokážu slušně bavit i bez těchto „pomocníků“. Ovšem v rámci sebevzdělání jsem zkusila se jednak opít, což zpětně skutečně nepokládám za účelné, a jednak také vykouřit „brko“.

S modelem „Se mnou to nic nedělá“ jsem vydržela asi pět minut

Dívala jsem se na své známé, kterak se v záchvatu smíchu vesele baví na úkor popelníku v podobě sošky a říkala jsem si, že budu patrně jediná, kdo bude bez následků. Ne nadlouho. Nevím, jak to, ale poslední, na co bych měla náladu, byl úsměv.

Napřed se mi podivně rozostřil výhled, což se záhy upravilo. Propadla jsem ovšem pocitu, že zde nemám co pohledávat. Zatímco se všichni ostatní trpělivě snažili rozesmát popelník, já jsem se sbalila a odešla. Cestou dolů po schodech jsem se zasekla na pocitu, že TO musím vyběhat.

V jedenáct hodin večer jsem s lodičkami v ruce a v punčochách, uprostřed Smíchova, konkrétně na Újezdě, hodinu běhala kolem domu, vedle frekventované silnice. Ani jsem netušila, že je to tak dlouho. To jedno cigáro mi vygumovalo zbytek hlavy a ponechalo pouze potřebu trénovat bosa v centru maraton.

Následoval intenzivní pocit, že to, co se děje, se ve skutečnosti neděje. Že se děje něco jiného, o čem nevím. Že všechno, co dělám, se mi jenom zdá, přičemž nevím, že dělám něco úplně jiného. Následkem této kvalitní schýzy jsem se skoro počůrala, protože jsem se bála jít na záchod, že ve skutečnosti nebudu na záchodě, ale úplně někde jinde, což ovšem nebudu vědět. Velice příjemné!

Vešla jsem do zpět do lokálu, smířená s pocitem, že ve skutečnosti můžu být třeba na nádraží, a vyhledala přítele. „Jdeme domů. Hned!!“ 
P
odíval se na mě a zřejmě mu došlo, že je to vážné. Klidně bych uvěřila, že mám osm nosů a moje hlava vypadá jako obrovská fazole.

„Vezmu taxíka.“

„Ne! Budu řídit!“
„Si se zbláznila, ne? Vejráš jako bejk!“
„Jsem plně odpovědná za všechno, co dělám, a tebe potřebuju!“

Bál se ale nastoupil. Já se nebála. Měla jsem pocit, že moje vnímání je najednou tisíckrát silnější než normálně. Nevím, jak jsem jela, ale asi dobře, protože jsme minuli několik policejních hlídek a nikdo nepojal podezření, že řídí šimpanz. Jen já.

U Právnické fakulty mě přepadlo další stádium.
Na krk mi zezadu dopadl pražec. Řekla jsem to nahlas. Komenoval to slovy: „Ježišikriste!“

„Odvezu se do nemocnice!“
usoudila jsem a zabočila k nemocnici Na Františku, kde jsem zapíchla auto k obrubníku a vystoupila.

Náhle jsem ale nabyla dojmu, že nemohu nikomu říct, že jsem tak pitomá a dělám takové věci. Styděla jsem se. Tak jsme chvíli chodili po parku a já vyhodnotila, že pojedu. Nechtěl. Vysvětlila jsem mu, že i s pražcem na zátylku a tepem jako myš lze řídit.
Dojeli jsme v pohodě. Bylo mi trochu líp. Brečela jsem a dala si Spartu. To jsem neměla.

Najednou to bylo všechno zpátky, obohacené o nepřirozený hlad. Snědla jsem snad všechno, co jsem našla v lednici. Byla bych asi pozřela i to světýlko, ale nešlo odloupnout. Do čtyř hodin do rána mě vodil kolem našeho domu jako nadmutou krávu. Už bych to nevzala do pusy!

Namazat? Klidně

Bylo by ale velmi nespravedlivé, kdybych zanevřela na „marjánku“ úplně. Už pět let ji používám jako naprosto dokonalý lék na spoustu neduhů a poranění. Vedle aloe, měsíčku a šalvěje je to nepostradatelný pomocník na všechno možné. Na zahradě mám asi osm rostlinek technického konopí (jeho pěstování je legální, na ploše větší než 10x10 m pouze podléhá ohlašovací povinnosti), které má sice velmi málo THC, takže je kuřákům nanic, ale i tak pomáhá na různé neduhy.

Dokonalá mastička – zkuste!
Pro její výrobu používám samičí květenství (palice), listy, semena a kořeny.

Na co pomáhá?

» spáleniny

» všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové

» některé druhy lupénky a atopických ekzémů

» kůže na loktech drsná jako struhadlo – neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém

» revmatické bolesti

» bolesti zad – například rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při sezení u PC, když člověku ztuhnou ramena

» pohmožděniny u dětí jako natlučené koleno

» hemeroidy

» začínající rýma, nachlazení a bolest v krku (pomáhá natřít nos a čelo, namasírovat krk a převázat šátkem); pomůže i při astmatických obtížích, protože uvolňuje dýchání

» migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)

Recept na jedno kilo. Můžete přizpůsobit na méně (na zkoušku)

Na 1 kg vazelíny nebo vepřového sádla: Půl litru volně sypaných celých čerstvých listů a čtvrt litru samičích květenství. Palice je možno nahradit drobným listím rostliny.

Postup: Sádlo rozehřeji v kameninové nádobě (nebo z varného skla), aby bylo tekuté. Pak přidám rostlinu a míchám, dokud všechno nezačne pěnit. Nechám tak minutu a pak odstavím. Dřevěnou (nebo keramickou) paličkou potom drtím a „rozčvaňhám“ listy v sádle. Potom směs uložím na 24 hodin do lednice.

Potom znovu rozehřeji, ale teď již jen do tekutého stavu a trochu zchladlé přes plátýnko scedím do sklenice. Ukládám v lednici. Mastička vydrží zhruba půl roku. Je dokonalá.

   
25.02.2009 - Dům a byt - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [39] Myškomedvídek [*]

  byl jsem po ní zblbláSml24

  superkarma: 0 28.06.2009, 20:37:44
 2. [38] safírek [*]

  já jsem žádnou konopnou drogu nezkoušela a nijak si nepřipadám "opožděná". S drogově závislýma-na perníku atd. jsem dělala cca roky,trávu si dávali doplňkově a ještě nějaké panáky...také experimentovali s houbičkama,ale to jsou případi,co se chtějí pak poblít. Nevím,co je na tom blití tak úžasnýho...
  Jinak mazadla nejen konopná jsou fakt super,na svaly,klouby...atd. to pomáhá. Ale nemám zahrádku,kupuju v Herbě a jiných obchůdcích.

  superkarma: 0 25.02.2009, 21:28:05
 3. avatar
  [37] kareta [*]

  wich: mě to moc nebere, nemám ráda být mimo kontrolu, i dřív to bylo příležitostně, s přáteli, 1 čibuk pro 8 lidí na závěr hezkého večera. Když jsem přijela zpět do čr a viděla našince, jak se sjíždí veřejně, v hospodě, úplně mě přešla chuť si někdy něco dát.

  superkarma: 0 25.02.2009, 19:32:44
 4. [36] Leidy [*]

  taky jsem jednou zkusila už je to pár let zpátky takovej divnej pocit jsem měla takže nic moc a už to ani nechci zkusit.jednou fakt stačí-aspoň mě.

  superkarma: 0 25.02.2009, 19:23:09
 5. avatar
  [34] psycho [*]

  Bože, to jsou stavy jako po triphenidylu. :-))) Se mi ani nechce věřit, že si dala jednoho špeka.

  superkarma: 0 25.02.2009, 19:00:18
 6. avatar
  [33] wich [*]

  kareta: Musíš mít dobré zdroje

  superkarma: 0 25.02.2009, 18:22:05
 7. [32] Alušík [*]

  Já měla stejnou zkušenost jako míša - po trávě fakt nejsem vysmátá jako ostatní, mám stihy, bojím se i vlastního stínu a mám pocit, že sem ve svym vlastnim snu, takže fakt hulení nee. Kamoška po tom zase viděla čertíky, takže si myslim že je holt skupina lidí, kterym to fakt nedělá dobře...

  superkarma: 0 25.02.2009, 16:46:38

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [31] Lindaa [*]

  Stonožka1:26 me tahle veta pripomela dnesní clánek o psech ve meste...ale asi to v tom okamziku je sumafuk po cem (a v cem) se behá

  superkarma: 0 25.02.2009, 15:10:25
 2. avatar
  [30] Michaela Kudláčková [*]

  Upřímně nevím. Říkali, že tráva....na každý pád, kromě slimkové Petry už nevykouřím raději NIC

  superkarma: 0 25.02.2009, 15:02:03
 3. avatar
  [29] kareta [*]

  wich: já z marihuany mívala záchvaty smíchu, lehké nožky a podlamovala se mi kolena při cestě na WC. Haš jsem mívala v GR s příteli a bylo to fajn. V ČR bych si nedala ani prášek na spaní!

  superkarma: 0 25.02.2009, 14:01:20
 4. avatar
  [28] wich [*]

  kareta: Taky bych řekla, že když už konopí, tak to byl hašiš. Při trávě je to většinou takový ten stav klidu, pohody, nebo někdy smutku, ale žádný extrém. Právě hašiš spíš dokáže člověka takhle nastartovat

  superkarma: 0 25.02.2009, 13:39:31
 5. avatar
  [27] kareta [*]

  to byl hašiš

  superkarma: 0 25.02.2009, 13:30:28
 6. avatar
  [26] Stonožka1 [*]

  To je zvláštní popis, po trávě běhat bosá a dlouho? To asi tráva nebyla...

  superkarma: 0 25.02.2009, 13:02:44
 7. avatar
  [25] Aja [*]

  To sádlo ale musí být nesolené. Takže doma škvařené
  Míšo, a není ze zákona na kusy jen čtyři rostlinky? Jooo, vás je vlastně hodně

  superkarma: 0 25.02.2009, 12:35:05
 8. avatar
  [24] shb [*]

  bennita1: nejdřív zkus vzorek, jsem taky atopik, ale mastučky z konopí mě dráždí, i z měsíčku

  superkarma: 0 25.02.2009, 12:28:56
 9. avatar
  [23] shb [*]

  hhmmmm tak popis hodný slušnýho tripu, přikláním se k wich, byla to fakt ganja co jsi kouřila? hmm i když u tebe s tvým cítěním a jestli to bylo poprvé a nějakej dost slušnej model tak to jo, ale obecně si myslím, že článek tohoto typu opět utvrzuje většivenstvo o tom jaká je to brutál droga, i když samozřejmě vůbec není, musí se s tím umět zacházet pak to může být velmi obohacující, z mého okolí neznám asi nikoho kdo by to nezkusil, z vejšky jsme hulili všichni a znám spoustu dost chytrých lidí, kteří si prostě vklidu dají místo skleničky červenýho doma u telky radši brčko, a rozhodně si myslím, že to tělu uškodí mnohem míň - je to prostě měkká droga, chlast je tvrdá- když to vezmu na sebe, tak stavy co jsem měla z alkoholu (brutalitou deprese a totální devastace těla i mysli- megahrábě) je s ganjou zcela nesrovnatelné, nehledě k obohacení která ganja dokáže člověku dát- můj názor

  superkarma: 0 25.02.2009, 12:26:34
 10. avatar
  [22] wich [*]

  Nyotaimori: Bylas rychlejší

  superkarma: 0 25.02.2009, 12:22:35
 11. avatar
  [21] phoebe24 [*]

  pěstovat a taky jsme to vyzkoušely a odbouraly kortikoidy...

  superkarma: 0 25.02.2009, 12:17:02
 12. avatar
  [20] phoebe24 [*]

  bennita1: netřeba pěstavat, stačí jít do lékárny nebo na net
  http://www.cannaderm.cz/cs/produkt/atopos_osetrujici_krem/atopos.htm

  superkarma: 0 25.02.2009, 12:15:08
 13. avatar
  [19] wich [*]

  Proti marihuaně nic nemám Green evidence

  Míšo, byla to fakt tráva? Podle těch příznaků už to bylo snad LSD

  superkarma: 0 25.02.2009, 12:05:09
 14. avatar
  [18] Michaela Kudláčková [*]

  Nyotaimori: Jo. Dokonce prý z ciziny.....

  superkarma: 0 25.02.2009, 12:02:50
 15. avatar
  [16] ToraToraTora [*]

  ...zkušenosti

  superkarma: 0 25.02.2009, 11:23:00
 16. avatar
  [15] ToraToraTora [*]

  Jinak je to vyzkoušené i na RSM a funguje, ale nehulit, používá se olej:ten je k dostání v prodejnách zdravé výživy, a nebo jako čaj, ale ten je méně účinný

  superkarma: 0 25.02.2009, 11:18:27
 17. avatar
  [14] ToraToraTora [*]

  bennita1: Konopná mast od Cutis help. Klidně si to vygůgli, ale dá se bezproblému sehnat v lékárně. Mám s ní osobně velmi velmi dobré skušenosti. Dcera odmala trpí na atopický ekzém a s tímhle jsme se vykašlali na veškeré kortikoidy i blbé kecy doktorky. Doporučuji kombinovat s pupalkovým olejem v kapslích a je po problému

  superkarma: 0 25.02.2009, 11:16:57
 18. avatar
  [13] Michaela Kudláčková [*]

  bennita1: Dej mi adresu do vzkazů a já Ti je pošlu

  superkarma: 0 25.02.2009, 10:47:32
 19. avatar
  [12] gerda [*]

  konopná mast se dostane koupit.

  superkarma: 0 25.02.2009, 10:16:42
 20. avatar
  [11] Irena1 [*]

  Míšo, krásně napsaný

  superkarma: 0 25.02.2009, 09:55:43
 21. [10] bennita1 [*]

  POTŘEBUJI TO PRO DCERU NA ATOPICKÝ EXEM!

  superkarma: 0 25.02.2009, 09:46:25
 22. [9] bennita1 [*]

  KDE SPLAŠÍM TY SEMÍNKA ABYCH ZAČALA PĚSTOVAT??????????

  superkarma: 0 25.02.2009, 09:31:15
 23. avatar
  [8] Kadla [*]

  femme: U mne taky zcela bez účinku.... po čtyřech pokusech.

  superkarma: 0 25.02.2009, 09:00:08
 24. [7] mindulinka [*]

  Anime Otaku: jsem na tom podobně. Všichni kolem mě vždycky z mojí rozchechtané nálady si myslí jak jsem nametená. Nějak nechápou, že alkohol a podobný látky k zábavě nepotřebuju.
  S konopnou koupelí jsem začala loni v prosinci - syn už měl ekzem, se kterým bych musela na kožní pro kortikoidní mastičku - začala jsem mu dávat lžičku konopný koupele do vany a po týdnu mu ekzem zmizel. Původně jsem k tomu byla skeptická a moc tomu nevěřila. Tak jsem k tomu dokoupila i konopnou mast a v případě ataku zase použijeme.

  superkarma: 0 25.02.2009, 08:52:30
 25. avatar
  [6] femme [*]

  trávu jsem zkoušela několikrát, pořád jsem čekala, co bude a ono.......nic

  superkarma: 0 25.02.2009, 08:52:04
 26. [5] Anime Otaku [*]

  Tak koukám, že sem asi šťastlivec - alkohol mi smrdí v jakékoli podobě. Cigaretu ani trávu sem neměla v ruce natož v puse
  Bavit se dokážu i bez alkoholu a jiných pomocníků, naučila sem se "opít" vlastním endorfinem . Takže sem všude jako řidič

  superkarma: 0 25.02.2009, 08:12:34
 27. avatar
  [4] kareta [*]

  jak já se bez toho jen dokážu obejít..

  superkarma: 0 25.02.2009, 07:38:55
 28. avatar
  [3] Meander [*]

  Nesměju se.

  superkarma: 0 25.02.2009, 00:23:12
 29. avatar
  [2] sanvean [*]

  Hm, tak ty schizoidní pocity namísto smíchu jsem si prožila taky, pak jsem se několit let trávě vyhýbala. Až na loňský rok, ale když mi ji nabízel Dj po ní pojmenovaný, tak prostě nešlo odolat :D No...nakrmila jsem rybičky ve Vltavě, marihuanu snesu opravdu jen v kosmetice.

  superkarma: 0 25.02.2009, 00:22:50
 30. [1] Božena a Jakub [*]

  Míšo,rozesmála si mě ,a zároveň jsem, se dozvěděla zas něco nového .Díky.

  superkarma: 0 25.02.2009, 00:16:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme