Bulvár

Nalezněte v sobě ženu

 

V současné společnosti se stírají rozdíly mezi tradičním pojetím úloh muže a ženy. Na jedné straně stojí ženy pronikající do řízení firem i politiky, na straně druhé muži, kteří čím dál tím více pečují o domácnost a děti. Tento trend dává každému možnost žít svůj život bez společností diktovaných genderových omezení, avšak svoboda je často vykoupená ztrátou kontaktu s vlastní vrozenou polaritou.

Každý z nás má množství kvalit, které se dají rozdělit na mužské a ženské. Ne proto, že muži mají jiné kvality než ženy, ale proto, že některé z těchto vlastností jsou přirozeně bližší ženám a jiné mužům. „Do ženské skupiny patří například otevřenost, starostlivost, důvěra, schopnost odpouštět, trpělivost a poslušnost, k mužským bych přiradil schopnost rozhodnout, zodpovědnost, vnitřní autorita, schopnost přijmout výzvu a riskovat, odvaha a vůdcovství," řekl lektor genderových seminářů Martin Švihla.

Samozřejmě vám nikdo nemůže zazlívat, že se chcete rozvíjet jinak než doma u plotny. Stejně tak mužům zcela jistě nebude nikdo vyčítat, že v domácnosti přiloží ruku k dílu a pomohou svým partnerkám. Příliš často se ale stává, že aktivní ženy při budování své kariéry zapomínají žít svojí uvolněnou a krásnou ženskost nebo že muži z různých důvodů rezignují na svoji mužskou sílu a integritu. 

Ve snaze vytvořit si místo v mužsky orientovaném světě ženy svou sílu často rozvíjely na úkor základních ženských hodnot. Ztráta identity a přerušené spojení s ženskou přirozeností přináší čas od času pocity zmatku a strádání. Možná i kvůli nepřítomnosti pozitivního mateřského modelu vyrůstají ženy bez kontaktu se svou ženskou silou. Ženy tyto vzorce opakují v dospělosti a základní rysy něžného pohlaví v sobě potlačují.

V dílnách, které připravujeme, nabídneme prostředí, kde si lidé budou moci připomenout a procvičit kvality svojí polarity. Ne kvůli tomu, aby v ní navždy zůstali (jak to bylo v minulosti zvykem), ale aby pochopili rozdíly mezi mužem a ženou a vzorce mužsko-ženských vztahů, aby se spojili se svojí silou a mohli ji používat podle svého uvážení," vysvětlil Švihla.

Najděte v sobě ženu

Nemáte chuť v sobě znovu probudit onu jemnou ženskou sílu, která byla v dřívějších dobách vyzdvihována s takřka posvátnou úctou? Tuto možnost vám nabízí unikátní genderový projekt, jehož podstata tkví ve dvou paralelně běžících dílnách. Jedna výlučně pro ženy a druhá jen pro muže, ovšem účast partnerských párů je v tomto případě vítána.

Obě dílny poběží současně na různých místech. Záměrem toho je, aby je mohly navštívit partnerské dvojice, a účinek práce se tak v rámci jejich vztahu prohloubil. „Tento model je v genderové oblasti v České republice novinkou, obvyklé je, že dílny pro muže nebo pro ženy jsou v lepším případě samostatné, v horším případě vyhraněné vůči opačnému pohlaví,“ prohlásil jeden z lektorů, Martin Švihla.

Cílem dílen má být vědomé přijetí kvalit, které se přirozeně vážou na danou polaritu. Během třídenního intenzivního programu proběhnou také meditace a cvičení, která vám, ženám, pomohou porozumět starým návykům a přesvědčením, jež vám předaly vaše matky, babičky a celá ženská historie vůbec.

Tento projekt slibuje mnohé. Naučíte se pozorovat způsoby, jakými se vztahujeme k mužům, vaši vlastní odpovědnost za opakování nevědomých překroucených mužských a ženských vzorců, které formovaly náš intimní a pohlavní život. Prozkoumáte mužské a ženské energie, které v sobě nesete, a naleznete způsoby, jak tuto polaritu udržet v harmonii. Pročistíte negativní stopy a přesvědčení o vlastním těle, sexualitě a prožitku ženství. A naučíte se rozpoznat a vážit si své ženské síly a moudrosti.

Pošlete do dílny i svého muže

Má-li váš muž vztah k meditacím nebo si jen potřebuje vybít přebytečnou energii, vezměte ho na seminář také. Může se tam naučit mnoho zajímavého. Pokud navštíví dílnu partnerská dvojice, budou oba partneři konfrontováni se svojí polaritou nejenom v rámci dílny, ale také po ní, protože budou oba silněji cítit svojí polaritu a tím i vnímat polaritu toho druhého. Toto může pomoci pochopit a řešit různé vzorce ve vztazích. Například když muž není schopný dělat jasná rozhodnutí v rodině a musí za něj všechno řešit žena, i když ji to vyčerpává a podvědomě zlobí.

Ač se vám to možná nezdá, život v současném světě může být i pro muže matoucí a znervózňující. Staré tradiční modely chování už nefungují a nové trendy a životní styly postrádají skutečnou inspiraci a směr. Často se zdá, že opravdu není žádná jiná možnost než klasické modely macho a padavka.

Společně s lektory budou muži pracovat na tématech, se kterými se ve svém životě potkává každý z nich. Jedním z nich bude i vztah k ženám a různé aspekty dynamiky mužsko-ženských vztahů či společnost mužů bez pocitu konkurence a rivality. Naučí se mužským formám podpory. A neměla by být opomenuta ani sexualita, tantra a meditace z mužského pohledu.

Pánové si nejspíš dají pěkně do těla. „Našimi nástroji budou tělesná cvičení, dechové techniky, sebezkoumání, meditace, sdílení i práce s mečem. Pomocí nich budeme zkoumat své mužství a zůstávat pozorní a přítomní v jádře našeho bytí,“ slibují lektoři. Přítomní muži by se prý měli pořádně zapotit. 

Oba genderové semináře by měly proběhnout během víkendu přesně v polovině září od pátečního do nedělního večera. Dílny bude možné nalézt v centru Prahy a mimopražští v nich mohou i přenocovat. Určitě se ale nemusíte obávat, že z vás ve zmíněných dílnách vyrobí další ze série Stepfordských paniček.

Jaký je tedy ideál?

Říkáte si, jaký je tedy ten ideál ženy, která by měla z dílny vyjít?

Součástí naší ženské podstaty je otevřenost a vnímavost, schopnost žít v oslnivosti svého bytí s důvěrou v život. Ve chvíli, kdy žena nalezne svou skutečnou ženskost, pochopí, že mužská energie je její vlastní hlubokou součástí. Když přijme a integruje do vlastního bytí obě tyto polarizované síly, dojde k převratnému posunu a zrodí se žena-mystička. Tato žena je ve spojení se svým tělem, svou smyslností a sexualitou. Zabydlí se ve svém srdci a emocích a tyto dary vnáší do své tvořivosti, životního úmyslu a neomezeného světa své duše.

Důraz v ženské dílně bude kladen na obnovení spojení s krásou a hloubkou ženskosti, které často strádají ve snaze žen vytvořit si místo v mužsky orientovaném světě a jeho řebříčku hodnot.

A ideál muže?

Uvolněné a opravdové mužství přináší do života směr, čistotu a smysl a projevuje se přítomným vědomím, celistvostí a sílou. Důraz v mužské dílně bude kladen na přijetí temných stránek mužství, tedy vlastností, které jsou považovány za negativní, například agresivita, ochota jednoznačně rozhodovat či riskovat. Přijetí těchto vlastností nevede k větší agresivitě, ale k pochopení jejích kořenů a k využití její energie," tvrdí lektor. 

Ztráta spojení s jádrem vlastního mužství může způsobit strnulost nebo naopak bezcílné unášení životem. To ovlivňuje schopnost žít v naplňujícím vztahu i vidět smysl svého života. Muž je pak svým životem vlečen okolnostmi, místo aby prožíval vzrušující jízdu bytí.

Zašla byste na takový seminář? Myslíte, že skutečně ženy ztrácí svou ženskost a muži ztrácí mužství?

   
20.08.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [133] chechtalka [*]

  musím se smát, vážně by mi zajímalo, kolik % mužů se tohoto projektu zúčastní, ženy jsou dneska více "muži", protože jim nic jiného nezbývá, zvlášť nám, co není dvacet, kdy naše ex, či současné polovičky vyrostli v rozdělení - ženské práce, mužské práce, jen tak náhodou zapomněly, že i ženy chodí do práce, mají doma vše na starosti, k tomu jsou "profesionálními občany", co se týče složenek, vyřizování na úřadech, rodič. schůzek, dovážení dětí na kroužky, péče o přestárlé příbuzné, shánění všeho možného v různých "akcí", aby se domácí rozpočet jakž takž vyrovnal, chlapi mají v tomto velmi "zúžené vidění"...nicméně, pořád by nemělo z ženy vyprchat ono ženství, laskavost, nadhled, bez kterého to v partnerství bohužel nejde, a občas zatnout zuby a utéci na babský pokec, do přírody či ty mladší do fitka...na druhou stranu třeba i můj dospělý syn má v sobě něco ženského, rád se obléká /vydělává na to na brigádách/, rád voní, a to kvituji s radostí, protože nejméně jednou denně potkám chlapa, co smrdí potem a hlavu si nemyl aspoň pár dní, o ústní hygieně ani nemluvím, spolupracuje se svou přítelkyní na různých aktivitách , líbí se mi jak mladší generace, tedy ne všichni plošně, je v něčem jiná, určitě jim to dává cestování po světě a touha po samostatnosti, jinak u nás ve vsi taky sedí omladina skoro denně u piva a řeší "záležitosti světa"...celkově vzato, je to o přístupu každého člověka, o tom , jak se cítí, také o tom, co si nese z dětství a nejvíce o tom, co chce od života, často mnozí zapomínají, že dobro se vrací, jen v jiné formě a jinak

  superkarma: 0 24.08.2008, 23:33:36
 2. [132] sahleb [*]

  HORORRRRR!!!!

  "Do ženské skupiny patří například otevřenost, starostlivost, důvěra, schopnost odpouštět, trpělivost a poslušnost".

  Nrchci byt otevrena, duveriva ani mit extraschopnost odpoustet a NIKDY, NIKDY nechci byt poslusna.
  Tyhle kecy jsou pro mne horor. Zvlaste kdyz je napise nejakej pan. A proto odmitam stale opakovane a omylane rozdeleni na kategorii muz a zena podle nejakeho abstraktniho vzorce, ktery se hodi nejlepe muzum. Z toho lze velmi lehce vyvodit jedno: MUsis odpoustet, ptotoze jsi zena, musis byt polsusna , protoze jsi zena, musis se starat, protoze jsi zena....jinak te budeme lecit, jinak nejsi normalni. Nehces, tu mas diagnosu: jses hysterka. HNUS fialovej.
  dnesni svet je matouci ne proto, ze se v nem nejaka osoba nevyzna, ale proto, ze se konecne prislo (snad) na to, ze zeny a muzi musou mit vlastnosti, ktere mit chteji. To mnohym nesedi.

  superkarma: 0 23.08.2008, 14:10:40
 3. avatar
  [131] tyrkys [*]

  Suzanne: Menšina jsme my nematky, podívej se kolem sebe . Děti v zakouřených hospodách mi OK nepřijdou, ale ať si to Matky dělají jak chějí . Jen ať poté neřvou, jak se v restauracích kouří...

  superkarma: 0 23.08.2008, 00:10:24
 4. avatar
  [130] Meander [*]

  a....: Máš pravdu. V přírodě se stává, že když matka vrhne potomka, který není tak úplně k životu nebo nemá dostatečně vhodné podmínky pro přežití, tak toho potomka zabije a někdy ho i sní. To by nebylo špatné, co? Ušetřilo by to spoustu peněz ve zdravotnctví.

  superkarma: 0 23.08.2008, 00:10:06
 5. avatar
  [129] tyrkys [*]

  a....: Mé instinkty mě nabádají, abych si potomky nepořizovala. Co ta tvá teorie na to?

  superkarma: 0 22.08.2008, 23:53:12
 6. [128] a.... [*]

  Jen taková poznámka naokraj V přírodě bývá zvykem, že živočichové ženského pohlaví vykazují velmi dobrou snášenlivost k mláďatům svého druhu, dokonce se i o ta osiřelá nebo ztracená někdy postarají. Je docela smutné, že jsme se už natolik oddělili od přírody, protože žít v souladu se svými přirozenými instinkty je pro spokojený vyrovnaný život docela důležité.

  superkarma: 0 22.08.2008, 13:59:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [127] Suzanne [*]

  UFFF Musím se jednoznačně zastat Kotěte (i když to nepotřebuje, argumentuje jasně, stručně, bez emocí). Ji osobně sice nikdo za obtížnou neoznačil, ale chápu, že tu diskutuje. Ony totiž argumenty o tom, že v hospodách děti nemají co dělat (pouze v babyfriendly kavárnách), že matky s dětmi nemají jezdit v MHD ve špičce, popř. že mámy s dětmi jsou menšina jsou ... dost stupidní. Sorry.

  superkarma: 0 22.08.2008, 09:48:52
 2. avatar
  [126] LídaKo [*]

  Jupíí: Ony i ty matky potřebujou někdy někam jet ve špičce, víš??? Někdo třeba potřebuje na nějaký vyšetření, nebo na ouřad. Případně se ve špičce taky dá jezdit do jeslí nebo z nich...

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:32:22
 3. avatar
  [125] punh [*]

  *Kotě*: přece tě nikdo nenapadá, jen proto, že máš dítě. Tady ty výhrady byly jen proti matkám (rodičům), které své dítě nijak neomezí jen proto, aby neohrozily jeho svobodný rozvoj. Naštěstí je takových lidí jen pomálu a většina ví, že pro děti je nejlepší, když se jim co nejdříve vymezí mantinely.

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:57:36
 4. avatar
  [124] Jupíí [*]

  *Kotě*: Jenže tyrkys psala o pátém kočárku v tramvaji a hlučných uvřeštěncích. Nechápu, co udělala špatně, posteskla si tu, že to pro ni není vhodné prostředí. A dost ošklivě jste s e na ni sesypaly.

  superkarma: 0 20.08.2008, 23:01:44
 5. avatar
  [123] *Kotě* [*]

  Jupíí: tak to je snad normální, že se mě dotýkají výpady vůči skupině, do které patřím, ne? Kdyby mi někdo dával najevo netoleranci jako ženě, bělošce, Evropance, křesťance, pracující intelektuálce nebo čemukoliv, co je součástí mé identity, taky se snad budu hájit.

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:50:51
 6. avatar
  [122] Jupíí [*]

  *Kotě*: podívej, osobně tě neznám, nevyvrhuji tě, mám pocit , že tobě konkrétně nikdo nic nevytýkal.
  Jenže ty se tu zarputile zastáváš určité společenské skupiny, jen proto že k ní momentálně patříš.

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:46:35
 7. avatar
  [121] *Kotě* [*]

  Jupíí: "mezi běžné lidi chodí po jednom, ne v celých houfech"
  ježkovy voči takže když mám dítě, už nejsem běžný člověk a do slušné společnosti nepatřím?
  Ty bláho...

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:33:27
 8. avatar
  [120] *Kotě* [*]

  Jupíí: tyrkys: koukám, že vy taky čtete pozorně příspěvky

  "mě to dotýká, že jsem lidem takto na obtíž, jenom proto, že jsem porodila dítě"
  kde jste v tom vyčetly, že to považuju za něco výjimečného, kvůli čemu můžu lépe argumentovat?

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:32:17
 9. avatar
  [119] Evikus [*]

  Jupíí: Mě teda sice taky vadí uječení haranti, ale brát matky s dětma jako menšiny, které by se měly plížit kanálama a hlavně nechodit v houfech a taky ne ve špičce v buse a v poledne v restauraci, tak to už je i na mě moc

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:32:15
 10. avatar
  [118] *Kotě* [*]

  Jupíí: no samozřejmě že je to normální, tak proč si mám připadat jak vyvrženec na okraji společnosti?

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:31:03
 11. avatar
  [117] tyrkys [*]

  Jupíí: Porodila a tudíž může argumentovat. Jasný jak facka .

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:29:55
 12. avatar
  [116] Jupíí [*]

  *Kotě*: no je to jako s menšinami, dokud se projevují v okruhu sobě podobných a mezi běžné lidi chodí po jednom, ne v celých houfech, dají se snést.
  Co to je za argumentaci, porodila jsem? Zajisté porodila i tvoje matka i matka tvojí matky. A byl to normální života běh.

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:27:59
 13. avatar
  [115] *Kotě* [*]

  tyrkys: 113 - ale jistě že pochopila, a co s tím mám dělat? Sama bych do kuřácké části nešla ani bez dítěte, protože se mi to ekluje, a jak jsem psala, prostě jsou debilní matky, stejně jako jsou debilní nematky. Co víc ti k tomu mám říct?

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:27:47
 14. avatar
  [114] *Kotě* [*]

  tyrkys: není to jedno? Když ti vadí jekot spratka, co záleží na tom, zda s ním ta matka něco dělá nebo nedělá? Ječí tak jako tak.

  A ještě jednou musím říct, že jsem opravdu ještě nezažila matku, která by svého potomka povzbuzovala "jen ječ, ječ, jsi šikulka"

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:26:37
 15. avatar
  [113] tyrkys [*]

  *Kotě*: Opravdu jsi z mých příspěvků nepochopila, že mi nevadí děti v restauracích, ale děti v kuřáckých, tj. nedětských částech, pokud mají za rohem svoji? Já do dětského koutku taky nepřijdu s cigárem .

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:24:46
 16. avatar
  [112] tyrkys [*]

  *Kotě*: To nemá smysl. Asi nikdy nepochopíš, že mluvím o matkách, které se děti nesnaží zabavit, ale naopak je v tom ječení podporují. Jsem soudná a rozumím tomu, že malé dítě je vlastně idiot, který toho moc nepochopí, ale na rodiči záleží, co s ním udělá.

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:20:49
 17. avatar
  [111] *Kotě* [*]

  Jupíí: takže matky by měly cestovat a jíst v restauracích v době, kdy tam nemůžou nikoho obtěžovat a "zamořovat"?

  Já tohle fakt nechápu. Nechápu, odkud se bere tak čirá averze vůči malým dětem a jejich matkám. A klidně přiznávám, že se mě to dotýká, že jsem lidem takto na obtíž, jenom proto, že jsem porodila dítě - něco, co jsem považovala za naprosto normální života běh...

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:20:45
 18. avatar
  [110] Jupíí [*]

  *Kotě*: mně tyrkys názor přijde v pohodě, opravdu jsou matky, které svými haranty zamořují autobusy ve špičce a restaurace v poledne . setkávám se s podobnými denně. O tom lze jen těžko polemizovat . Je to tak.

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:15:50
 19. avatar
  [109] *Kotě* [*]

  tyrkys: to je přece individuální, záleží na povaze a věku dítěte, obecně třeba holčičky jsou hodnější... za sebe můžu třeba říct, že tak od dvou let se se synem můžu domluvit prakticky na všem, ale v období zhruba kolem roka, roka a půl pro mě cestování v MHD s ním bylo utrpením a bohužel teda asi i pro spolucestující. Nesnášel to, celou cestu prudil - mlel sebou, až málem převrhl kočár, něco vykřikoval, sápal se po mně, kňoural, nepomáhalo zabavovat, nepomáhaly knížky, nepomáhaly hračky, nepomáhalo zacpat ho jídlem... a zkus šestnáctiměsíčnímu prckovi vysvětlit, že "teď se nekřičí". Ale nějak jsem se dopravovat z místa na místo musela, že?

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:10:50
 20. avatar
  [108] tyrkys [*]

  *Kotě*: To, že mě jekot dětí vadí, jsem tu už napsala . Pokud se na plošinu pro dva kočáry narve kočárů pět a všechny řvou, přijde mi to přes. Zajímavé je, že jsem cestami v MHD potkala i malé děti, které chápaly, že "teď se nekřičí, počkej, až budeme na hřišti" .

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:02:54
 21. avatar
  [107] *Kotě* [*]

  a....: joj, tos nahrála na smeč. Dítě večer v hospodě? Co to má za rodiče?

  superkarma: 0 20.08.2008, 22:01:03
 22. avatar
  [106] tyrkys [*]

  a....: Pokud je to hospoda, děti tam nemají co dělat. Něco jiného je nekuřácká "baby friendly" kavárna. Tam ať si řáděj jak chtěj. Klidně do dvou v noci.

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:59:46
 23. avatar
  [105] *Kotě* [*]

  tyrkys: "místo, aby matky své děti naučily, jak se chovat na veřejnosti"
  Ty jsi mluvila o dětech, které pokřikovaly v kočárech. Tak jsem si automaticky představila dítě do tří let, starší už fakt v kočárech nejezdí. Tam je fakt absurdní představa, že to bude dítě perfektně vychované k tomu, jak se chovat na veřejnosti

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:59:26
 24. [104] a.... [*]

  tyrkys: Jo měla bys být tolerantnější, včera jsme byli večer v hospodě a bylo tam několik malých dětí, běhaly mezi stoly, jedna holčička ke mně přišla a něco mi říkala a mně to přišlo docela milý. Tebe by to asi obtěžovalo, že? Je to ale úplně normální stav, že děti se vyskytují ve společnosti dospělých, jak jinak by se naučily žít mezi lidmi? Nebo máš dojem, že by měly být do osmnácti drženi někde oddělelě a až pak vypuštěni do světa lidí?

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:57:29
 25. avatar
  [103] tyrkys [*]

  *Kotě*: Jj, matek přibývá a debilů mezi nima také. Přímá úměra. To, že mě to štve je fakt a myslím, že nejsem sama. Nikoho do jednoho pytle neházím, slušných matek a dětí si nevšímám.

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:56:38
 26. avatar
  [102] tyrkys [*]

  Suzanne: Jasně. Programově se zaměřuju na smraďocha, co si sedne vedle mě, cigoše, co po sobě pořvávaj přes půl busu a parchantíky, co stokrát dokola řvou "autí, autí".

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:54:38
 27. avatar
  [101] *Kotě* [*]

  tyrkys: 97 - sorry, nějak jsem to přehlídla. Abych řekla pravdu, nechápu to a sama bych to neudělala, to je všechno, co k tomu můžu říct

  Rozhodně si nemyslím, že všechny matky jsou dokonalé, ba naopak, ale myslím, že mezi dětnými se zkrátka vyskytuje úplně stejné procento debilů, jako v kterémkoli jiném segmentu populace. Co mi přijde nefér, je házet je kvůli tomu všechny do jednoho pytle.

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:54:38
 28. avatar
  [100] Suzanne [*]

  tyrkys: mně právě přijde, že se na to programově zaměřuješ. Ale to je fuk, tady to nevyřešíme a s dětským kňouráním nic neuděláme. A dohadovat se, co je a co není norma, je naprosto plané, protože o tom se lidi dohadují průběžně už dlouho

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:50:02
 29. [99] a.... [*]

  tyrkys: Nevím, jaká jsou tvá měřítka slušné výchovy. Mně lidi nijak zvlášť nevadí, snesu davy lidí i hluk, jen co mi vadí je, když se mě někdo dotýká a když se mnou chce za každou cenu navázat konverzaci.Jedině tohle považuju za obtěžující.

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:45:05
 30. avatar
  [98] tyrkys [*]

  Suzanne: Jo, mává, protože cesta do práce pro mě byla očistec. A místo, aby matky své děti naučily, jak se chovat na veřejnosti, ještě to obhajujou přirozeným chováním. Asi bychom se my, bezdětné, měly odstěhovatz do lesů.

  superkarma: 0 20.08.2008, 21:43:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme