Díváte se na rády na televizní proměny? Také si v duchu říkáte, že byste potřebovala poradit? Tápete při výběru oblečení a chtěla byste si někdy vyzkoušet nákup se stylistkou? Nebo si myslíte, že to nepotřebujete a že sama víte nejlépe, co vám sluší?

Jaké nejčastější chyby v odívání děláme? Na to nám odpoví stylistky Lenka Poláčková, Tatiana Sladíková, Lenka Podlahová.

lenka Poláčková

Ženy často neví, jaké barvy se hodí k jejich typu, a když už jim sluší odstíny, které mají rády, tak netuší, jak je do šatníku správně zařadit.

Rovněž si neuvědomují, že ne všechny trendy se hodí k postavě každé ženy. Není tak důležité, jestli se jedná o žhavou módní novinku, ale jde spíš o to, jestli daný kus oblečení zákaznici dobře sedí.

Opakující se chybou je ulpívání na jednom stylu, opatrnost v kombinacích, nebo naopak nesprávně zvolené výrazné kombinace a prvky, a přílišný nesoulad doplňků.

Bojí se zvýrazňovat své fyzické přednosti.

Někdy se oblékají, jako by si neuvědomovaly svůj věk, což může vypadat nevkusně až směšně.

Podceňují doplňky: Kolikrát stačí oživit jednoduchou košili šátkem či šperkem, nebo jen výraznými lodičkami.

Ženy se zbytečně bojí barevných kombinací a doplňků. Myslí si, že když si obují černé boty a vezmou černou tašku, je to vždycky správně. Ale bohužel se to často nehodí, je to zbytečně kontrastní a ne úplně moderní.

Šperky nepoužíváme na oživení skoro vůbec.

Zapomínají na vlasy a líčení. Stále potkáváme ženy, které mají nevhodně upravený účes a špatně zvolené melíry i barvy.

Často nedávají šanci tomu, co je pro ně nové, neznámé, mají z toho strach, vytvoří si předsudky a raději zůstávají u osvědčeného modelu.

stylistka

Máte pocit, že byla řeč o vás? Jakých prohřešků proti stylu se dopouštíte vy? Svěřila byste se do rukou stylistky, abyste v tom měla konečně jasno? Jak taková stylová schůzka vlastně probíhá a co nám přinese?

Lenka Poláčková: „Nejdříve se musím s klientkou seznámit, abych věděla, jak ona sama vidí svůj styl a co má ráda. Poté se zaměřím na její postavu a poradím, jaké střihy jsou vhodné. Každá žena má nějaké partie, jejichž nedokonalosti zveličuje a myslí si, že jsou nehezké, ale přitom to tak vůbec nemusí být. Já je vidím jinak a mám oko na módu i trendy. Každá žena může vypadat dobře, když se správně zvolí barvy a dodá se osobitější styl.“

Tatiana Sladíková: „Řekla bych, že je to o společném osobním rozhovoru, ten je důležitý - klienti se při něm postupně uvolní, já si udělám určitou vizi a pak následuje zkoušení oblečení. Někdy jsou klienti třeba i zaskočeni novými nápady, ale jakmile mají nečekanou kombinaci na sobě, bývají zpravidla mile překvapeni.“

Lenka Podlahová: „Myslím, že přínosem je rada někoho, kdo módu stále sleduje a během chvilky vám ukáže trendy, které jsou tuto sezonu aktuální. Poradí vám, proč nevyhazovat starší věci a jak je zkombinovat s novinkami a oživit šatník. Poukázat jaké trendy jsou pro vás vhodné, čeho se vyvarovat. Obzvláště nový pohled na barevné kombinace si mé klientky velmi chválí. Také asi triky, které jsem nasbírala dlouholetou praxí, že pomocí střihů, barev i kombinací vzorů dovedu pracovat s postavou tak, aby vypadala co nejlépe.“

Které z těchto stylistek byste se svěřila do rukou?

Některá obchodní centra pořádají dny se stylistkou. Když máte štěstí a jste vybrána, bude se vám věnovat profesionál, který vám pomůže při výběru a najde ten správný styl.

Zdroj www.nakupnigaleriemyslbek.cz

Reklama