Každoročně stále více lidí pořizuje vánoční dárky pro své blízké na internetu. Důvod je jasný - vyhnout se přeplněným obchodům s nerudnými prodavačkami, nekonečnému čekání ve frontách, nevlídnému počasí a dlouhé cestě domů s těžkými nákupními taškami. S nakupováním na internetu jsou však kromě výhod spojena i některá rizika. Vyhnout se jim je jednoduché, pokud víte, na co si dát pozor a u koho nakoupit.

Vykup to

Pravidlo č. 1: nakupujte pouze u důvěryhodných prodejců

Ač může nabídka působit sebevíc lákavě, nevěřte internetovým obchodům, u kterých není zřejmé, kdo je jejich provozovatelem, jaké jsou kontakty v případě problémů, jak dlouho již působí na českém trhu, atd. V rozhodování vám mohou pomoci také nejrůznější diskuze a komentáře na internetu - stačí vložit název do vyhledávače. Například internetový obchod Vykupto.cz, který je druhým největším slevovým serverem u nás, má možnost diskutovat a komentovat u každého zboží a služby, které nabízí. Můžete se touto cestou i zeptat přímo zástupců Vykupto.cz, pokud vám není něco ohledně konkrétní nabídky jasné.

Pravidlo č. 2: získejte co nejvíce informací o nabízeném zboží

Zboží a služby v internetových obchodech by měly být přehledné a především dostatečně popsané - pouhý název a cena nestačí. Na dobrých serverech nechybí kromě popisu zboží také fotografie a informace o výrobci či dodavateli. Správný příklad kompletních informací o nabídce najdete například na www.vykupto.cz.

Pravidlo č. 3: zjistěte si, jak můžete za zboží platit

Ve velkých, seriózních internetových obchodech můžete zpravidla platit několika způsoby. Právě při nakupování na internetu jsou typické platby předem - buď převodem na účet, platební kartou nebo  on-line platbou.

  • Platba převodem dané částky na účet prodejce bývá nejčastěji využívaným způsobem platby předem. Při této platbě je důležité nezapomenout správně vyplnit všechny náležité kolonky, včetně variabilního symbolu (často se shoduje s číslem objednávky).
  • Platbu kartou využívejte při nákupu v internetových obchodech, které umožňují zabezpečené platby přes takzvaný 3-D Secure - údaje o své kartě tak nevyplňujete na stránkách obchodníka, ale na zabezpečených stránkách banky nebo třetí důvěryhodné strany.
  • Pro platby on-line (PaySec, GoPay, PayPal, atd.) musíte mít zřízený účet u daného poskytovatele (banky nebo tzv. internetové peněženky). To může trvat i několik dnů, včetně nabití dané internetové peněženky/účtu.

Pravidlo č. 4: zkontrolujte si zboží při převzetí

Jakmile budete přebírat objednané zboží od dopravce, nezapomeňte zkontrolovat neporušenost obalu zásilky. V žádném případě nepřebírejte zásilku, která má porušený obal, protože pak můžete mít problém s případnou reklamací. Pokud dopravce přiveze zboží s porušeným obalem, sepište s ním protokol a obraťte se na internetový obchod, kde jste nakupovali. „Riziku poškození zboží dopravcem se můžete vyhnout tak, že si objednané zboží vyzvednete osobně. Svým zákazníkům jsme chtěli v tomto směru vyjít vstříc, a tak jsme otevřeli nový kamenný obchod, kde si zboží mohou lidé nejen vyzvednout, ale také prohlédnout a nechat si poradit od našeho proškoleného personálu. Kamenný obchod Vykupto.cz se nachází v Praze 5, v ulici Radlická 3179/1e,“ říká Tomáš Bátrla, spoluzakladatel Vykupto.cz.

 A co se letos před Vánocemi kupuje nejvíce? Přes internet můžete pořídit i vánoční cukroví

Stejný shon jako s nákupem vánočních dárků bývá každoročně spojený také s pečením vánočního cukroví. Hoďte starosti s pečením za hlavu a přenechte je odborníkům, tak jako to již učinily stovky zákazníků slevového serveru Vykupto.cz. Během týdne vyprodal tento portál neuvěřitelných 4000 Vykuponů na balíček s 10 druhy vánočního cukroví od rodinné pekárny v Orlických horách. To představuje více než 2,5 tuny sladkého potěšení bez stresu a za bezkonkurenční cenu.

Dalšími velmi oblíbenými nabídkami jsou v předvánočním období také horské pobyty, módní doplňky, značkové oblečení, fotoknihy a hračky.

Nejprodávanější nabídky naleznete na www.vykupto.cz/nejprodavanejsi.

Reklama