Bulvár

Nakupujte, jak potřebujete… Plaťte, když můžete.

V jednom z předešlých článků jsme se zmiňovali o Poštovní spořitelně. Protože je informační kapacita jednoho článku omezena, nemůžeme se zmínit o všech bankovních produktech, které můžeme využít. Mezi produkty, které jsou velmi zajímavé a užitečné, patří kreditní karta. V Poštovní spořitelně si můžete obstarat Kreditku Poštovní spořitelny, která umožňuje opakovaně platit nákupy formou splátek, a to při bezúročném období 45 dní. S Kreditkou Poštovní spořitelny pochopitelně také můžete vybírat hotovost z bankomatů a na přepážkách bank a směnáren, které jsou označeny logem karetní společnosti MasterCard.

 

Kreditka Poštovní spořitelny je mezinárodní embosovaná platební karta, prostřednictvím které lze čerpat revolvingový (opakovaně) úvěr ve výši 15 000 až 250 000 Kč. Výše limitu je stanovena individuálně. Kreditka Poštovní spořitelny je vydávána společností MasterCard a je možné ji použít na 40 000 obchodních místech v ČR, tedy všude, kde uvidíte logo MasterCard.

 

Jak Kreditka Poštovní spořitelny funguje? Při vydání je stanoven úvěrový rámec, který můžete čerpat. Při placení platební (debetní) kartou se vám peníze odečítají okamžitě z vašeho úvěrového účtu. S Kreditkou Poštovní spořitelny neplatíte hned, ale za všechny nákupy je předložen měsíčně jeden účet a vy máte možnost si vybrat: buď zaplatíte jen část (minimálně však 10 %), nebo uhradíte celou částku, a tím se vyhnete placení úroků. Pravidelný termín splácení si k určitému dni v měsíci určíte vy, přesně tak, jak vám vyhovuje. Třeba po výplatě…

 

Kreditka Poštovní spořitelny usnadňuje rozhodování o nákupech a vždy se přizpůsobuje vašim momentálním možnostem. V době, kdy máte, můžete vyrovnat dlužnou částku v plné výši a neplatíte žádné úroky, pokud splníte podmínky pro úročení. V době, kdy máte méně, nakupujete vlastně na splátky.

 

Jaký je rozdíl mezi Kreditkou Poštovní spořitelny a kontokorentem? Kreditka Poštovní spořitelny patří také mezi úvěrové produkty, ale v případě, že čerpané finance pokaždé splatíte, neplatíte žádné peníze – úroky navíc. Jde tedy o vhodný nástroj pro ty, kteří potřebují mít finanční jistotu a zároveň se nechtějí zadlužovat.

 

Pořídit si Kreditku Poštovní spořitelny není nic složitého. Stačí zajít do pobočky Poštovní spořitelny, nebo na některou z vybraných pošt a vyplnit potvrzení o výši příjmů a zažádat. Orientační výši úvěrového limitu k Vaší Kreditce Poštovní spořitelny si vypočítáte zde.

 

Více o produktech Poštovní spořitelny se dozvíte na www.postovnisporitelna.cz, infolinka 800 210 210.

 

   
13.10.2004 - Společnost - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Andula [*]

  Žížala: tak nějak

  superkarma: 0 13.10.2004, 21:50:57
 2. avatar
  [6] Aja [*]

  Mám od PS základ...a víc nechci. Naprosto mi stačí postžiro a placení kartou. Ani mne neláká být někde něco dlužná

  superkarma: 0 13.10.2004, 09:30:29
 3. avatar
  [5] gerda [*]

  celý život se řídím prostou zásadou "na co nemám, to nepotřebuju" a tím jsem chráněná před podobnými lákavými nabídkami:) a zřejmě si ušetřím dost starostí a nervů.

  superkarma: 0 13.10.2004, 08:48:13
 4. avatar
  [4] Jupíí [*]

  taky mě vždycky rozčílí v bance, , když mi za "moje" peníze,tedy nekřesťanské prachy stržené jako poplatky nabízejí další " skvělé výhody". To musí stát fůru peněz, spousta reklamy, potištěné obálky, osobní dopisy , letáky ,telefonáty. Ale zřejmě se to vyplatí.

  superkarma: 0 13.10.2004, 07:59:26
 5. avatar
  [3] Žížala [*]

  U nas na poste jsou tak neochotny a protivny zensky a takovy fronty ze mam nocni muru kdyz jdu jen pro blbej dopis - brat postu jako svoji banku tak bych s timhle jejich pristupem prisla o nervy.

  superkarma: 0 13.10.2004, 06:27:28
 6. avatar
  [2] *Kotě* [*]

  Kreditky jsou šílený úplně u každé banky, sežerou hrozně peněz na poplatcích, a když člověk nezaplatí hned, tak i na úrocích, které jsou potom samozřejmě nekřesťanské. Ale k čemu taková kreditka, když musím celou částku stejně do měsíce splatit, jinak budou lichvářské úroky? To si na tu věc radši pomalu ušetřím, než potom splácet i s úroky.

  Z mojí banky mi volají nejmíň jednou za půl roku, jestli bych tu kreditku přece jenom nechtěla, že mi schválili vysokánský limit... a vždycky jsou hrozně překvapení a zklamaní, když rázně odmítnu.

  superkarma: 0 13.10.2004, 00:23:08
 7. avatar
  [1] zn0uz4 [*]

  jeste by me zajimalo, jaky je urok na nesplacenou cast toho 'uveroveho' ramce... jestli je to stejne, jako uver 'ctyrlistek', tak se muzou jit rovnou s kartou bodnout ;)

  http://www.postovnisporitelna.cz/urokove_sazby_uvery.phtml

  superkarma: 0 13.10.2004, 00:14:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme