Rodina

Nakupujete „naslepo“? Vyzkoušejte odloženou platbu!

FerbuyZnáte to, chystáte se na internetu koupit něco na sebe a hlavou vám probleskují otázky jako: Co když mi to nebude? Co když ty šaty mají ve skutečnosti trochu jinou barvu než na obrázku? Co když prodejce není spolehlivý a dorazí mi jiné zboží nebo zásilka nepřijde vůbec? Kvůli podobným situacím vznikla zcela nová služba, díky které si zboží objednáte, v klidu domova vyzkoušíte a až pak zaplatíte.

Více jak čtvrtina českých zákazníků se při nákupech na internetu setkala s nějakým problémem. V celé polovině případů zboží nedorazilo vůbec, v 17 procentech pak přišlo nekompletní a každá sedmá zásilka obsahovala něco jiného, než bylo objednáno.

Často se také stává, že překážkou pro nákup po internetu není nedůvěra v internetové obchody, ale spíše obavy z toho, aby „zboží z obrázku“ skutečně odpovídalo vaším představám. Dvojnásob to pak platí například u bot, které si po internetu nevyzkoušíte.

To vše jsou hlavní důvody, proč na náš trh vstoupila služba Ferbuy. Ta funguje na principu odložené platby, který je velmi populární v severských zemích. „Obrovskou výhodou je možnost si objednaný výrobek před jeho uhrazením v klidu domova rozbalit a vyzkoušet, což ocení především ženy,“ vysvětluje Markéta Kropáčová ze společnosti Ferbuy. Postup je jednoduchý: Zákazník si objedná zvolené zboží a vybere metodu placení FerBuy. Pokud je vše v pořádku, má zákazník možnost zboží zaplatit do 14 dní, případně si může nastavit splátkový kalendář.

Ferbuy

   
29.08.2014 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Marta29 [*]

  Když už si chci něco objednat, tak jedině z férového a prověřeného e-shopu. Pak nemusím řešit takové věci jako je velikost, protože kdyby náhodou byla špatná tak se dá lehce vrátit. :) Takových v ČR je taky celkem dost, co se týče právě oblečení, myslím že nejlepší je asi answear.cz, u nich jsem neměla ještě žádný problém :)

  superkarma: 0 15.09.2014, 18:17:29
 2. [3] manislava [*]

  Sml80

  superkarma: 0 31.08.2014, 19:57:37
 3. avatar
  [2] Eldridge [*]

  No.. služba se na první pohled zdá zajímavou, ale za každou platbu je zde poplatek 49 Kč. To znamená, že cokoliv koupíme, se nám prodraží o pajsku. Pokud někdo nakupuje v eshopech často, jde o vcelku nezanedbatelné navýšení. Dále je zde možnost plateb na splátky, tedy další možnost, jak finančně méně gramotné spotřebitele chytit do dluhové pasti. Já bych do toho nešla. Vidím jako rozumnější nakupovat v osvědčených eshopech s dobrou pověstí, nebo si některé druhy zboží raději koupit v kamenných prodejnách.

  superkarma: 0 29.08.2014, 16:56:00
 4. [1] Helena Svatková [*]

  Dobrá služba.Sml22

  superkarma: 0 29.08.2014, 13:04:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme