Jak jste na tom s nákupem vánočních dárků? A teď nemám na mysli, zda už je máte nakoupené a zabalené, ale „pro koho“ je máte nakoupené, případně vybrané nebo vyrobené.

nakupovat

Ono to totiž v mnoha případech není vůbec jednoduché. V některých rodinách se obdarovávají úplně všichni, a co když ten nově příchozí není na to zvyklý? Anebo přesně naopak.

Příběh paní Klaudie

Už od dětství jsme to měli doma zavedené tak, že jsme kupovali vánoční dárky nejen rodičům, ale prostě úplně všem. Sourozencům, strejdům a tetám, prostě celé rodině široko daleko. Nešlo o žádné velké dary, pouze o drobnosti, ale vždy jsem musela mít napsaný dlouhý seznam, abych na někoho nezapomněla. Když jsem se vdala, automaticky jsem první Vánoce koupila dárky i pro tchána, tchyni a švagra. Od nich jsem však nedostala nic, prý nemají tolik peněz, aby kupovali všem dárky.

Mně je to ale hloupé, a tak když k nim jedeme na návštěvu, vždycky nějaký dárek přivezu. Jednou mi tchyně řekla, ať už neutrácím a nic nekupuji. Ale to já neumím. Nakupuji dárky úplně všem - a upřímně, těším se i na ty hromady dárků pro mě. :)

Reklama