A máme tady pro změnu ženušku malou, ale naši. Je důkazem toho, že nejen ženy s velikostí XL mají problém se sháněním hezkého oblečení. Za její příspěvek děkujeme

Moje "úžasná" postava by mohla být inspirací pro mnohé návrháře a já bych se možná jednou normálně bez stresu oblékla. Závidím dlouhonohým modelkám, které mohou mít občas problém s délkou nohavic či rukávů, ale já se svými 150 cm  a nohou s velikostí 34 se můžu jít klouzat.

Jo, to byly doby, kdy byla 34 ještě dámská velikost. Dnes potupně hledám vkusné botky v oddělení pro děti. A vybírejte si mezi vzorem Hanah Montana a fialovými rádoby kopačkami. Je pravda, že občas narazím na úžasný kousek, ale takových občas by mohlo být víc. Protože je třeba ještě popřemýšlet, zda se hodí ke zbytku oblečení.

A tady máme toho zakopaného psa. Nohavice se zkrátit dají, ale sehnat kalhoty z vysokým pasem, které jsou u nás dlouhodobě nedostatkové, je  také nadlidský výkon a bokovky se jaksi nesnáší s mojí postavou. S horními partiemi to není o moc lepší. Hluboké výstřihy nepatřičně odhalují, co sice stojí za vidění, ale protože pracuji s dětmi, je to jaksi nevhodné.  Rukávy aby byly snad jen krátké, protože co nejde ustřihnout, musím několikrát ohrnout.

A tak by se dalo pokračovat. Obchody jsou plné oblečení a přesto máme mnohé pocit že: jsou jen malé velikosti, velké velikosti, dlouhá trička, krátká trička, nevhodné barvy, vzory....

Ne, nestěžuji si. Už jsem si tak nějak zvykla a každý nezdařený lov na něco nositelného končí povzdechnutím: " Buď budu chodit nahá a bosá nebo jako totální ignorant vkusu." 

VerkaH

Také jsem si říkala, že stejně jako obchody XL by mohly exissovat butiky XS. Jsem sice o deset centimetrů vyšší než vy, ale naprosto vás chápu.

Jakou velikost máte vy, milé ženy-in? Je pro vás problém sehnat oblečení a boty? Jak to řešíte, kde nakupujete? Máte nějaký obchod, který byste mohla doporučit? Jste spíš malá a drobná, nebo vysoká a plnoštíhlá? Co vám v obchodech chybí? Máte pocit, že na vaši postavu návrháři a prodejci vůbec nemysleli?

Napište nám svůj názor, postěžujte si, doporučte, dejte vědět, kde jste byla spokojená.

Na vaše příspěvky se těšíme na redakce@zena-in.cz

Reklama