Rodina

Nákup školních potřeb nemusí být stres!

Konec prázdnin se pomalu, ale jistě blíží. Každá maminka se už jistě řeší, jak svého milovaného raubíře či princeznu vybaví do školy. Vše má svá pravidla, a aby pomůcky byly skutečně užitečné, musí se vše vybrat správně a orientovat se i dle potřeb konkrétního dítěte, jeho věku a dalších kritérií. Hypermarkety Globus nabízí nejen nepřebernou nabídku školních potřeb, ale přichází i s radami, jak „na to“.

globus

Nejdůležitějším předškolním nákupem bývá školní taška. Kromě toho, že se děti často poměřují podle toho, kdo hezčí tašku má, starostí rodičů pak zejména bývá fakt, aby dětem nekřivila záda. Musí se tedy dávat pozor na popruhy a jejich délku, i na anatomické tvarování a polstrování. Neméně podstatné je i oddělení přihrádky na svačinu a učebnice, protože dostávat jogurt z učebnic není jednoduché. A pro děti, které chodí samy do a nebo ze školy jsou nezbytné bezpečnostní prvky. Pevné dno pak zaručí delší životnost při neohleduplném zacházení, protože do dětí můžeme mluvit horem spodem a stejně s taškou před obědem mrsknou do kouta učebny.

batoh

Kromě toho se děti neobejdou bez nových psacích a výtvarných potřeb. Pera, tužky, obaly na sešity, penál, pastelky, fixy, temperky, štětce. Ve verzi pro praváky či pro leváky, barevné, bombičkové, propisovací, se zvířátky, oblíbenými figurkami... člověku z toho jde až hlava kolem, kolik možností, druhů a variant je v nabídce. Výběr už však takovou záhadou není. Pero musí mít správný sklon a náplň se musí snadno vyměňovat, aby to zvládl i prvňáček. Úchop by měl být snadný a pro prsty zdravý, jinak si může malý školák u držení pera vyvinout zlozvyk, kterého se pak jen těžko zbavuje. I hrot je velmi důležitý. Většinou totiž může zabránit, aby se ze začínajícího spisovatele stal škrábající kocour.

pero

U sešitů je důležité si především rozmyslet, jaké druhy sešitů bude dítě potřebovat. Je jich totiž mnoho druhů od linkovaných po čtverečkované v různých velikostech a barvách, ale na každý předmět se hodí jiný. Většinou až do druhého stupně nevyužijí jiný než linkovaný či bez linek na rýsování.

Moderní technologie se staly nedílnou součástí výuky. Co má tedy mít například tablet, aby dobře sloužil? Především dlouhou životnost baterie, kvalitní displej a procesor. Navíc mnoho tabletů již umí zabránit dětem, aby nakupovaly přes internet či měli účet na sociálních sítích. Na druhou stranu není na škodu si připlatit za větší paměť, aby si děti mohly své výtvory a dobrodružství fotit, a pak se s nimi chlubit doma.

tablet

Součástí každoročního předškolního nákupu bývá nová obuv. A to nejen cvičky nebo tenisky, ale i samozřejmě přezůvky. Boty hlavně musí být pohodlné, nikde nesmí tlačit, většinou by v nich měl být asi o centimetr větší prostor na prsty a podrážka pevná, ale přesto pružná.

Je tedy mnoho kritérií, na které je třeba brát při výběru ohled. Ale není důvod panikařit. Nejlepším pomocníkem je v takové chvíli Globus, kde s prodejem začali v předstihu, aby se vyhnuli velkým davům nakupujících na poslední chvíli. Na jejich stránkách www.globus.cz/zpatky-do-skoly.html poskytují rady rodičům ztraceným v džungli školních potřeb, jak nejlépe vybrat veškeré vybavení ke spokojenosti jejich i malých nezbedů.

Globus

Advertisement

   
25.08.2015 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Makynka [*]

  my jsme ve škole dostali seznam, podle kterého jsem během čtvrt hodinky všechno koupila v papírnictví. Tašku a penál už máme koupený dýl. Zbytek se dokoupí až to bude třeba, myslím, že není nutné mít všechno do zásoby, školních pomůcek je všude dost.

  superkarma: 0 25.08.2015, 21:42:04
 2. [6] manislava [*]

  rozvádíme se Sml15a ujal se toho ex finančně jsem ráda,ale jinak bych raději vybírala společně se synkem

  superkarma: 0 25.08.2015, 16:15:04
 3. avatar
  [5] RenataMor [*]

  mě spíš vadí ta finanční stránka, nakupuju jinak ráda

  superkarma: 0 25.08.2015, 14:12:08
 4. [4] Klára Křížová [*]

  Sml67

  superkarma: 0 25.08.2015, 11:13:04
 5. [3] bobani [*]

  nakoupeno , část přes internet

  superkarma: 0 25.08.2015, 10:16:52
 6. [2] anina4 [*]

  my už máem část nakoupeno a vyčkáme jen na začátek školního roku a podle toho jaké sešity budou muset děti mít, tak dokoupíme

  superkarma: 0 25.08.2015, 08:16:45
 7. [1] Breberka456 [*]

  už teď mám osypky z nákupu školních potřeb

  superkarma: 0 25.08.2015, 06:49:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme