Den se krátí a já tu pro vás mám poslední příspěvek k dnešnímu tématu. Je od čtenářky Bondy a vypráví o oslici Máně a ohýnku.

Tak to je krásný příspěvek na závěr. Musela to být pro policisty zajímavá podívaná. :-) Moc děkuju za příspěvek, milá Bondo, a přeju hezký den.


Pokuty nemusí být jen od dopraváků.

Jelikož jsem celý život opatrná a poctivá, ještě jsem pokutu dopravákům neplatila. Ale stalo se mi v mládí, že jsem dostala pokutu za překročení zákazu rozdělávání ohně.

Bylo to o prázdninách na vysoké škole, každoročně jsem je trávila na akcích Brontosaurus. Pokaždé jsme zdarma dělali něco pro přírodu, ale jednou jsme si vymysleli, že uděláme něco pro děti. Půjčili jsme si loutky a oslici Máňu s vozíkem, která byla zvyklá pracovat ve vinohradu. Jezdili jsme po jižní Moravě a nevěřili byste, jak se to naše primitivní divadélko líbilo malým i starým. Největší atrakcí ale byla Máňa. Ta si na náš kočovný život rychle zvykla a většinou to dopadlo tak, že jsme vozík táhli my a oslici lákali za námi na akátovou větev. Protože když si Máňa řekla, že už dál nepotáhne, tak prostě padla jako podťatá a už se nehnula, dokud jsme jí nesundali postroje.

Jednou Máňa padla uprostřed borového lesa, takového, jaký loni hořel u Bzence. Utábořili jsme se na křižovatce lesních cest, ale obří komáři se rozhodli uspořádat na nás nálet. Repelenty tenkrát nebyly, tak jsme si udělali v písku malinký ohýnek. A za 5 minut u nás byla hlídka VB a tvářili se hrozně přísně. Netušili jsme, že neustále pozorují jakýkoliv proužek dýmu nad lesem. Hrozilo nám kromě pokuty i oznámení na děkanátech našich vysokých škol.

Pokusili jsme se jim vysvětlit, že jsme už na nějaké tábořiště nemohli dojet. Nejhezčí děvčata se pokusila uplatnit veškeré své upocené vnady. Jenže náš důkaz, oslice Máňa, vůbec nevypadala vyčerpaně, protože si lítala po lese jako cikánský kůň. Chlapci z hlídky VB nám nejdřív nevěřili, ale nakonec nám Máňu pomohli chytit a pokutu nám odpustili. Oheň jsme museli uhasit a ráno zahladit stopy. Takže v souboji dívčích a oslích vnad zabodovala oslice. :-))

Bonda

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Pokuty

  • Dostala jste někdy pokutu?
  • Za co to bylo?
  • Jak jste situaci vyřešila?
  • Povedlo se vám někdy někoho „ukecat“, aby vám pokutu nedal?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou historku?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá dárek, historickou knihu Smrt na jazyku od Jana Bauera (nakl. Moba).

knii

Reklama