Bulvár

Nakonec vždy přežiju a stojím na pevné zemi

Čtenářka Iva K. trpí závratěmi. její muž miluje výhledy z výšky. Jaké jsou její tužby a jak se vypořádává s mužovými se dočtete níže. Díky Ivo K. za příspěvek. Ale nezlobte se, jsme na straně Vašeho muže. Zezdola je to o hodně méně zajímavé než z vrchu…

Krásný den milé Ž-ínky.

Moje oblíbené výlety jsou po hradech a zámcích. Po jejich krásných zahradách a romanticky zařízených  interiérech. Miluji vodu i skály (ne moc vysoké) a procházky v přírodě. Třeba v lese, nebo kolem vody. Možností by bylo spousta, kdyby mého muže zase nelákaly výlety po věžích a rozhlednách. Vše co zavání výškou ho fascinuje. Vyrazí na každý kopec a kouká do údolí. Horší varianta je snad kochání se na kraji hluboké průrvy nebo propasti. Jednou jsme se jeli podívat na Macochu přes půl republiky a pak nedokázal pochopit, proč nechci jít na vyhlídku a podívat se na její dno. Stála jsem tak deset metrů od kraje, neviděla jsem nic než pár lišejníků na skále před sebou a stejně jsem měla pocit, že se zřítím. Okamžitě mě jímá panika, stoupne mi tepová frekvence a naskakuje studený pot na čele, jakmile se mám podívat do otevřeného prostoru pod sebou.

V  dětství jsem absolvovala pár výstupů na rozhlednu. Pokaždé to ale dopadlo podobně. Výstup nahoru po schodech ještě šel, horší bylo vylézt na ochoz a přiblížit se k zábradlí. Stála jsem v bezpečné vzdálenosti, nejlépe opřená o středovou zeď a moc jsem se nerozhlížela. Trpím silnou závratí, a nechtěla jsem se jim tam složit. Takže jsem se snažila jen zhluboka dýchat  a moc se nehýbat. Nohy mám okamžitě dřevěné, v obličeji červenám, jako by mě někdo škrtil a v hlavě mám utkvělou představu, že nastane zemětřesení a my spadnem. O to příjemnější pocity zažívám, když po hodině slezu na pevnou zem a spadne ze mě ten těžký kámen. Přežily jsme a konečně stojíme na pevné zemi. Jako dítě jsem asi trpěla mnohem víc, dnes jsem už odolnější a ten strach dokážu potlačit. Nikdy to ale nezmizí. Tím jsem si jistá.

Proč ale někdo vymyslel  rozhledny?  Na kopci je stejně krásný výhled po barevných polích, střechách domů a krásných kontrastech slunce a stínu, podle toho kde jsou mraky. Na to přece nemusím lozit na rozhledny. A nebo je nádhera si v létě sednout do lodi, Plout klidnou vodou po Slezské Hartě a občas si vedle lodi zaplavat a zase se na sluníčku na lodi nechat unášet a lehce se pohupovat na vlnkách. A tu náhle moje drahá polovička protne ten božský klid otázkou. Podívej, na té vysoké skále by byl krásný výhled na vodu. No nezabily byste ho?

Krásný den s výškami i bez

přeje Iva K.
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne:  „Bojíte se výšek?“ se chýlí ke konci.

Máte poslední šanci poslat  příběh, úvahu, zážitek, fotky nebo videa na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes v 16.00 odměním. Dárek vyberu podle toho, zda máte výšky ráda, nebo nerada…

   
07.06.2012 - Blog redakce - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Kytinkak [*]

  tak to já se na rozhlednu ráda podívám

  superkarma: 0 08.06.2012, 06:35:29
 2. [5] Trefa [*]

  Trefa:ja se vysek nebojim.ale moje dcera se boji .nevyleze ani na strom.ale na pouti na velky kolotoc by me nikdo nedostal.

  superkarma: 0 07.06.2012, 19:59:48
 3. [4] Rikina [*]

  Sml80 je poměrně málo kopců, z kterých je rozhled srovnatelný s rozhlednou. Spousta je jich zalesněných a jen vršek rozhledny vyčnívá nad stromy. Ostatně již v temném středověku měl každý pořádný hrad věž, lépe více věží, aby měli obyvatelé přehled po krajině, zda táhne nepřítel ze strany polední či půlnoční. Sml57 Naopak bych řekla, že rozhleden jen houšť a vyšších! Sml30 

  superkarma: 0 07.06.2012, 17:44:53
 4. avatar
  [3] Jindriska8 [*]

  ekleinovka — #2 Máte velké štěstíSml22Sml22

  superkarma: 0 07.06.2012, 16:06:28
 5. avatar
  [2] ekleinovka [*]

  Můj muž má úchylku také na rozhledny ,naštěstí to sdílím s ním a on se mnou hory a skály

  1. na komentář reaguje Jindriska8 — #3
  superkarma: 0 07.06.2012, 15:06:03
 6. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16a to je ono - když už jsme na pevné zemi, tak si říkáme, to bylo super, ale nikdy více.....

  superkarma: 0 07.06.2012, 15:05:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme