Domácnost

Nakokenec začne trma vrma!

Dobrý den, ženy-in,
 
moje dcera plánuje přesně za rok svatbu, takže téma SVATBA se mě začalo dosti dotýkat. Přítel ji požádal o ruku. Dostala zásnubní prsten a od té doby leží v časopisech s krásnými svatebními šatičkami, projíždí všechny internetové stránky, kde nabízejí šaty, a sní o tom velkém dnu a hlavně o tom, že bude vypadat jako princezna. Všechno by bylo fajn, ale neprozřetelně se zpráva o jejím budoucím sňatku rozkřikla po celé širé, nemalé rodině a začala trma vrma. Babičkám ukápla slza a vesele plánují svatbu za dceru. Jedna z babiček je tak temperamentní, že tu svatbu má již teď naplánovanou i se svatební snídaní :-).
 
Ovšem  dcera, která je nepokřtěná, udělala v rodině budoucího ženicha trošku čáru přes rozpočet. Nepřeje si svatbu v kostele, a tak už teď rok před sňatkem se v rodině brečí. Temperamentní babička odmítá jít svému milovanému vnukovi na svatbu, a tak si říkám, jestli tohle všechno stojí za TO???
 
Jako pokroková mamina se snoubencům pochopitelně do ničeho nemíchám. Zažila jsem svatbu o sto lidech a taky jsem rodině mého manžela zavařila tím, že kvůli mně svatba v kostele nebyla. Bohužel na svou svatbu velmi nerada vzpomínám. Kdybych byla dnes v situaci své dcery... vzala bych svědky a svatbu bych udělala jenom ve velmi úzkém kruhu.
 
Nakokenec je to přeci jenom den těch dvou, co se mají rádi, a svatební den by neměl být hororem, ale dnem, na který budou léta s radostí vzpomínat.
 
Hezký podzimní den přeje budoucí svatební mamina.
 
Evalota


Koukám, že jsem se na to plánování neměl ptát! Tohle už je zase pro změnu horor! A navíc nevím, co je trma vrma a nakokenec, ale já se ještě neženil.:)) To budou nějaké krajové zvyky.:) Ale vidina zástupu plačících babiček je fascinující. Ty moje už nejsou naživu, tak budu asi muset brečet sám. I když já se v kostele asi taky ženit nebudu.:)

   
09.10.2006 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [16] Evalota [*]

  Pardón,omlouvám se všem přítomným za překlep..slovo nakokenec mne taky rozesmálo.Pochopitelně tam mělo být nakonec -Myslíte,že to jde odpustit ? Trma vrma to je jako galimatiáš,nebo zmatek pobavený Richarde! No a pro ostatní-uznávám,že rok plánovat svatbu je opravdu dlouho dopředu,ale já to těžko ovlivním.Jsem jenom,,možná,, budoucí svatební matka a tchýně,která napsala příspěvek k tématu SVATBY.

  superkarma: 0 09.10.2006, 15:54:54
 2. avatar
  [9] Žábina [*]

  gerda: č.1 - 100% souhlas

  superkarma: 0 09.10.2006, 14:13:53
 3. avatar
  [8] paviocko [*]

  ještěrka.ehp: To je přesně moje řeč! Tak nějak to taky vidím. Moje máma by byla nervozní a ještě by zbytečně moc plánovala a organizovala (tchýni to asi bude jedno - naštěstí! :o)))) A aby mi to platili rodiče? To ani náhodou, sami si to zaplatíme, sami si to zorganizujeme.

  superkarma: 0 09.10.2006, 14:07:07
 4. avatar
  [7] ještěrka.ehp [*]

  paviocko: já se včera málem zeptala maminy, jestli si myslí, že babičky, bydlivší 300 km od nás budou stát o to být na mé svatbě i přes to hrncování, ale na poslední chvíli jsem se zarazila. Brát se chceme až někdy květen, červen a přece mojí lehce neurotické mamince nezpůsobím špatný spánek na půl roku dopředu Proto si pěkně naplánujem zařídíme a zaplatíme sami a rodiče pak prostě a jednoduše pozvem

  superkarma: 0 09.10.2006, 13:57:21
 5. avatar
  [6] paviocko [*]

  Asi jsem divná, prsten jsem od své polovičky taky dostala, ale doma jsme nic neřekli a jestli se k té svatbě v příštím roce dokopeme, tak jsme se rozhodli, že rodičům to řekneme až těsně před, žádné obstrukce a žádné dlouhé plánování...

  superkarma: 0 09.10.2006, 13:51:58
 6. avatar
  [4] Heduš [*]

  aha, dikec! To čtu prvně.

  superkarma: 0 09.10.2006, 13:18:04
 7. avatar
  [3] gerda [*]

  Heduš: to máš jako miš maš

  superkarma: 0 09.10.2006, 13:14:10
 8. avatar
  [2] Heduš [*]

  taky by mě zajímaloto "trma vrma"

  superkarma: 0 09.10.2006, 13:11:35
 9. avatar
  [1] gerda [*]

  Richarde, určitě nevíš, co je zlommmysslnost, co? Já se teda divím: moje druhá svatba byla v utajení jen se svědky a fotografem a nemůžu si to vynachválit. Že si lidi děláte takové starosti, vždyť je to jenom jeden den a stejně bude zbytek života už jenom na vás

  superkarma: 0 09.10.2006, 13:10:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme