Domácnost

Nákazy z pískovišť: Co číhá na naše děti?

sandpit

Venku je slunečno a rodiče vyrážejí se svými ratolestmi do parků a zahrad na pískoviště. V tašce kyblíček, lopatičku a bábovičky a pohoda je dokonalá. Avšak i tato nevinně vyhlížející záležitost, jako je hra na pískovišti, se může rázem změnit v noční můru. Opravdu nechci odrazovat rodiče od návštěv pískovišť, tento článek by vás měl pouze upozornit na rizika, která tato místa mohou skrývat.

Toxokaróza

Původcem této parazitární nemoci je larva škrkavky kočičí a psí – Toxocara cati, Toxocara canis. Jen u nás je tímto parazitem promořeno 10–20 % obyvatelstva. Zdrojem nákazy jsou psi a kočky, a to i ti domácí. Udává se, že je touto infekcí nakažena polovina koček a 18 % psů.

Tato zvířata vylučují vajíčka škrkavek ve svých výkalech. Tato vajíčka mají dlouhou životnost a jsou poměrně odolná.

Vývojový cyklus

Takže vykálí-li se takto nakažený pes či kočka např. do pískoviště, může dojít k tomu, že dítě, které si sem přijde hrát, si do exkrementu sáhne. A vzhledem k tomu, že děti často a rády si strkají ruce do úst, je velmi pravděpodobné, že se infekcí nakazí. V trávicím traktu dítěte se z vajíčka vylíhne larva, která se přes stěnu střeva dostane krevní nebo lymfatickou cestou do různých vnitřních orgánů.

Příznaky

Podle toho, který orgán je napaden, jsou přítomny různé příznaky. Dítě může mít teploty, nevolnost, zvracení, bolesti břicha či hlavy, vyrážku na těle. Vycestují-li škrkavky do plic a průdušek, může být příznakem bronchitida, kašel. Vzácně může být postiženo i srdce či mozek. Postižení oka může vést až ke slepotě.

Diagnóza a léčba

Na nemoc je třeba myslet při výskytu příznaků a typických změnách v krevním obraze. Diagnóza se potvrdí sérologickým vyšetřením. Léčí se antiparazitiky po dobu 10–14 dnů.

Toxoplazmóza

Tato nemoc je vyvolána parazitem Toxoplasma gondi. Hlavním hostitelem tohoto parazita je kočka. Člověk je pouze přechodným mezihostitelem v jeho vývoji. Kočky se nakazí pozřením infikovaného masa nebo z výkalů jiné kočky. Výkaly infikovaných koček obsahují množství oocyst, které mohou různou dobu v půdě přežívat. Nakažená kočka je vylučuje pouze při své první nákaze, a to po dobu 2–3 týdnů.

Trus začne být nakažlivý za 2–3 dny. Podle stavu imunitního systému dítěte se nákaza projeví, či nikoliv. U pacientů s normálním stavem imunity se většinou neprojeví. Může dojít pouze ke zduření krčních uzlin. Dítě může být více unavené, může mít bolesti hlavy či zvýšenou teplotu.

Nakazí-li se pacient s narušeným stavem imunity, může dojít k postižení různých orgánů. Postiženo může být oko, ale i srdce či mozek. U těhotných žen může toxoplazmóza vážně poškodit plod. Diagnóza je založena na sérologickém vyšetření. Nemoc se léčí antibiotiky po dobu alespoň tří týdnů.

sandpit

Tasemnice

Hymenolepióza je nákaza tasemnicí dětskou. Nákaza většinou probíhá v kolektivu dětí a může se projevovat bolestmi břicha a průjmy i s příměsí krve. Diagnóza se stanoví přítomností vajíček ve stolici. Lékem volby jsou antiparazitika.

Echinokokóza je vyvolána larvami tasemnice měchožila zhoubného – Echinococcus granulosus. Zdrojem nákazy jsou opět psí výkaly. Ze střeva člověka jsou zanášeny krevní cestou do různých orgánů, ve kterých vytvářejí cysty. Léčí se nejen léky, ale i chirurgicky.

Zdrojem infekce dětí navštěvující pískoviště ale nejsou jen psi a kočky kálející do písku. Zdrojem parazitárních i jiných infekcí mohou být i ostatní děti, které si přišly na písek hrát.

Enterobióza

Původcem nejčastější parazitární nemoci dětí je roup dětský – Enterobius vermicularis. Tento parazit se přenáší mezi dětmi, proto jej lze zařadit do této kapitoly. Poté, co jej dítě spolkne, cestuje do tlustého střeva, kde spokojeně žije. Samičky vycházejí buď se stolicí, nebo aktivně samy řitním otvorem a kladou do okolí konečníku vajíčka.

Je-li infekce pouze v začátku, nemusí být klinické příznaky zcela vyjádřeny. Nejčastěji se nákaza projevuje úporným svěděním oblasti kolem konečníku s perianálním ekzémem. Děti si často stěžují na bolest břicha, pro svědění v noci špatně spí. U děvčátek mohou roupi způsobit i zánět pochvy. Při nahromadění roupů v slepém střevě může dojít k zánětu slepého střeva.

Nákaza se diagnostikuje mikroskopicky pomocí perianálního otisku. Léčí se antiparazitiky. Léčba se musí zopakovat za 3–5 týdnů.

Askarióza

Tuto nemoc způsobuje škrkavka dětská – Ascaris lumbroides. Zdrojem nákazy je nakažený člověk vylučující stolicí vajíčka tohoto parazita. Samička naklade každý den mnoho vajíček, ze kterých se ve střevě vyvinou larvy. Ty krevní či lymfatickou cestou cestují do plic. Z plic jsou vykašlány a spolknuty. A tak se opět dostávají do střevního traktu a koloběh jejich vývoje je dokončen.

Nákaza se projevuje bolestmi břicha, nevolností, zvracením, průjmem. Při masivní infekci mohou parazité zcela zaplnit střevo a způsobit tak jeho neprůchodnost. Při jejich přítomnosti v plicích se nemoc projevuje kašlem, teplotami a změnou v krevním obraze. Diagnostikuje se nálezem vajíček ve stolici. Léčí se antiparazitiky.

Dokončení příště...

Připravil server www.ulekare.cz

Kde si hrají vaše děti?

   
21.08.2009 - Dům a byt - autor: (red)

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [42] Garwa [*]

  Úplně nejlepší je mít vlastní pískoviště na zahradě a vždy ho při odchodu zakrývat, aby zůstalo čisté

  superkarma: 0 19.08.2016, 21:45:06
 2. [41] honzovo [*]

  A přitom stačí dát kolem pískoviště plot a dá se tím předejít spoustě případných nemocí například výkalů od psů a podobně.

  superkarma: 0 21.08.2012, 17:03:56
 3. avatar
  [40] Eva_CZ [*]

  Fuj. Pak se divite, ze ma svet Cechy za lidi, co ziji na stromech.Sml15 Tady ma psa snad kazdej. Psi hovno jsem videla jednou, na parkovisti. Pred mesicem...

  superkarma: 0 24.08.2009, 02:39:53
 4. [39] mindulinka [*]

  Bébina — #37 Ježíši to je pitomej názor - prodělat raději toxoplazmózu v dětství než v dospělosti - to přeci není dětská nemoc. Neprodělat toxoplazmózu vůbec. Já taky na zahradě sbírám po svým psovi - tak ať sbírají i na chodníku ve městě. Není nic horšího než to projet kočárem.

  superkarma: 0 22.08.2009, 09:49:07
 5. avatar
  [38] wich [*]

  Bébina — #37 A nákaza může přijít také z kořenové zeleniny, když se do půdy vysmolí kočka.

  superkarma: 0 21.08.2009, 14:45:20
 6. [37] Bébina [*]

  vladka006 — #34 No problem je v tom, ze od toulave kocky se nakazis pouze v pripade, ze bys jedla jeji 2dny stara hovinka, nebo primo syrovou kocku. Mnohem vetsi sance je, ze se clovek nakazi spatne tepelne opracovanym masem, treba kdyz snis tatarak nebo krvavy steak, nebo krajis zeleninu na stejnem prkenku co syrove maso, protoze na toxoplazmozu jsou vnimavi vsichni teplokrevni zivocichove a vsichni se ji mohou nazit. Dalsi moznosti nakazy je neumyte ovoce a zelenina ze zahrdky, protoze kocky svuj trus zahrabavaji do hliny a takto ji kontaminuji. A v tehotenstvi je kriticky hlavne prvni trimestr, to muze dojit k poskozeni nebo odumreni plodu.

  1. na komentář reaguje wich — #38
  2. na komentář reaguje mindulinka — #39
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:58:25
 7. avatar
  [36] vladka006 [*]

  jastura — #33 Ty malamuti jsou super, ten můj to teda neumí a ani bych ho to nenaučila. Udělá to tam, kde to na něj přijde.

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:44:57
 8. avatar
  [35] vladka006 [*]

  jastura — #33 Pokud jde o moje sousedy z paneláku, tak ty si boty oklepou na rohožce, no co, oni ten panelák neuklízí, máme placenou službu. Někdy nechají v paneláku vyvenčit i domácí mazlíčky a nechají to tam. Jednomu klukovi jsem neustále připomínala, aby si to po psovi uklízel, jeho mámě taky, oni se mi ještě posmívaly, že jim to neva a nesmrdí, tak jestli mě jo, ať to uklidím. Uklidila jsem to, dala jsem to tý mámě do lodiček. Mají čivavu, tak ty její mini hovínka nebylo problém do lodiček nacpat. Ale od té doby pro jistotu nenechávám boty za dveřma, asi tušila od koho to bylo.Sml30

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:44:19
 9. avatar
  [34] vladka006 [*]

  wich — #32 Fujky, fujky, jsem teď zrovna těhu a toulavým kočkám se vyhýbám jak čert kříži.

  1. na komentář reaguje Bébina — #37
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:41:09
 10. [33] jastura [*]

  vladka006 — #30 To by mě zajímalo jak to dělají, aby si pak ty bonusy nenosili na botech domů.

  Můj pesan má šestý smysl a když jdeme k ségře, tak se vždycky vykadí pod její oknaSml52. Strašně mě štvou lidi, kteří na mě začnou ječet, že si snad to hovínko posbírám, když můj pesan teprve realizuje potřebu. Přece mu nebudu stát za zadkem a chytat to do pytlíku. Prostě počkám bokem až skončí a pak sbírám. Jedna paní ale měla úžasně naučeného malamuta. Měla je teda dva, ale ti když šli kontat, tak přidřepli, paní pod ně dala noviny, pesani zrobili, noviny se vyhodily a bylo. To ti mí blázni neumí.Sml23

  1. na komentář reaguje vladka006 — #35
  2. na komentář reaguje vladka006 — #36
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:40:01
 11. avatar
  [32] wich [*]

  Bébina — #27 Ani to není zárukou. Pokud si vzpomínám, psala tu kdysi uživatelka Amálie, že prodělala v dětství toxoplazmózu a pak v těhotenství znovu a porodila mrtvé dítě Sml80

  1. na komentář reaguje vladka006 — #34
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:38:02
 12. avatar
  [31] vladka006 [*]

  jastura — #29 Mě to přijde nebezpečný i pro toho psa, když to tam necháš. Šlápne do toho, packy má citlivé a může se mu udělat plíseň nebo popraskanina. To jsem teda slyšela od veterinářky, když tam byl před náma chlap s NO, že má nějakou kožní nemoc na packách. Veterinářka mu říkala, že to může být ze psích výkalů. Chlap se hrozně divil, že má psovi pravidelně čistit kotec.

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:36:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] vladka006 [*]

  jastura — #23 V lese teda po něm taky neuklízím.

  Včera jsem šla s hafanem zalejt tchánovu zahradu, no samozřejmě se nevyvenčil na procházce a vykadil se přímo v uličce mezi zahrádkami. Šla jsem to po něm uklidit a chlap, co má vedle zahrádku se mě ptal, zda jsem nebyla dlouho na sluníčku, že vidí prvně, aby pejskař po sobě uklidil. Psa v těch zahrádkách má skoro každej, je tam asi tak 15 zahrádek. Někdy to tam fakt vypadá, že si nevezmeš nic jinýho na nohy než kanady s hodně vysokou podrážkou.

  1. na komentář reaguje jastura — #33
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:33:25
 2. [29] jastura [*]

  vladka006 — #28 Teta má taky fenečku labradora na zahradě. Sbírá taky hovínka. Vždy obchází zahrádku s lopatkou a nabírá a nabíráSml22. Asi by jsme u nich jinak nevydrželi, stačí mi ten smrádek u sbíráníSml15.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #31
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:33:24
 3. avatar
  [28] vladka006 [*]

  jastura — #23 Mám psa na zahradě a můžu Ti říct, že bych asi chcípla smrady, kdybych po něm neuklízela. Venčím ho, i když je na zahradě, ale holt to někdy na něj přijde dřív. No fůj, děsí mě představa, že bych si do toho třeba položila křeslo na opalování nebo to pak přejela sekačkou Sml43 Ale z nás pejskařů se zahradou jsem asi vyjímka. Když vidím sousedovic hafany, jak kaděj do kotců, na dvorek a ty lidi to tam nechaj, psy se v tom válej, děti hrajou. No fůj, mě to přijde to samé, jako kdybych měla pudla a kadil mi po bytě.

  1. na komentář reaguje jastura — #29
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:29:22
 4. [27] Bébina [*]

  Josef — #20 Nektere nemoci je vhodne prodelat si co nejdriv a mit proti nim protilatky, ktere nas ochrani v opakovanem nakazeni. To plati treba pro tu toxoplazmozu, ktera je lepsi, kdyz ji holcicka onemocni pri hrani na piskovisti, do ktereho kali kocky, nez kdyz ji onemocni az v dospelosti v tehotenstvi, kdyz si da tatarak nebo neomytou jahudku primo ze zahradky.

  1. na komentář reaguje wich — #32
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:26:42
 5. [26] jastura [*]

  wich — #21 Je to pravda. Kdyby jsme tehdá neměli popito, tak toho vlčáka odvezeme do útulku sami. Evidentně tam hledal a čekal na páníčka a jak nám bylo řečeno byl tam celé odpoledne.

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:26:42
 6. avatar
  [25] vladka006 [*]

  Bébina — #22 To by taky musel někdo přijet a né, když po hodině voláš, kde jsou, tak ti řeknou, že tu naší prde.l nemůžou najít a zvíře už je dávno v čudu.

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:26:22
 7. avatar
  [24] wich [*]

  Josef — #20 Naštěstí už dávno neplatí, že pes má být na dvorku a ještě lépe na řetězu. Děti bývají větší bacilonosiči než psi (viz epidemie viróz ve školách). Kdo má psa v bytě, má ho čistého, odčerveného, očkovaného, takže těžko bude přenášet nemoci. Neuklizené výkaly jsou jiná věc, ale to není ve zvířeti, ale v lidech. Naši uklízí i mini bobky po své čivavě. Stejně tak to dělají i všichni majitele malých pejsků, se kterými se naši schází při společném venčení. Bordel u popelnic, odpadky vyhozené z okna, znečištěné pískoviště... to nedělají zvířata, ale lidi.

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:25:41
 8. [23] jastura [*]

  Josef — #20 Nemyslím si, že zvíře patří k baráku na dvorek, ale pravda je, že majitel musí myslet a né být zahleděn do sebe. Blbečci, co pustí psa aby se venčil sám by měli být hnáni k zodpovědnosti. Jednak ohrožují svého čtyřnohého miláčka ale navíc i okolí. Osobně mám dva psy, volně běhají jen tam, kde neobtěžují, hovínka na sídlišti sbírám (v lese vážně ne), ale denně z okna vidím, že někteří majitelé (zejména větších plemen) na to kašlou a pak si jejich děti hrají na stejném dvorku, jako kadil jejich maxipes.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #28
  2. na komentář reaguje vladka006 — #30
  superkarma: 1 21.08.2009, 13:23:31
 9. [22] Bébina [*]

  vladka006 — #18 Kdybys pokazde zavolala odchytovku a pes se odvezl to utulku, lidi by si ho zacali hlidat.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #25
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:21:41
 10. avatar
  [21] wich [*]

  jastura — #14 Z vlastní zkušenosti vím, že s tím město nechce dělat nic. Loni jsem byla u rodičů na sídlišti a celý den se tam potulovalo malinké bezradné koťátko, evidentně se zaběhlo nebo nějakým způsobem přišlo o matku. Zavolala jsem měšťáky, ať radši kotě umístí do útulku, než aby se mu něco stalo. Přijel takový protivný morous naprosto bez zájmu a nasranej, že musí dělat něco pro dobrou věc. Číču si nakonec nechal jeho normální kolega... Všechno je bohužel o lidech.

  1. na komentář reaguje jastura — #26
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:19:22
 11. [20] Josef [*]

  To je ten dnešní trend. Kde kdo si pořizuje kočky a psy a pak ty svoje "miláčky"pustí bez dozoru, přece jsou to jejich mazlíčci s kterými žijí a neuvědomují si, že ohrožují další generaci lidiček. Místo dětí  si pořídí zvíře nebo současně a pak  jsou tu nemoci. Já mám zato , že zvířátka patří na dvorek domu, né však na sídliště, kde se pohybují děti. A když náhodou pejskaři řeknete aby výtrusy posbíral nebo šel venčit na místa k tomu určená ještě sklidíte odpor-netoleranci.atd.Sml80Sml15

  1. na komentář reaguje jastura — #23
  2. na komentář reaguje wich — #24
  3. na komentář reaguje Bébina — #27
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:19:00
 12. [19] jastura [*]

  Bébina — #15 Ještě bych dodala, že mi nepřijde jako hrozný problém dávat to krmení kočkám jinam, než tam kde je poblíž pískoviště a hrají si děti.

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:13:04
 13. avatar
  [18] vladka006 [*]

  Bébina — #15 Tak to blbost není. Tohle udělala sousedka. Měla doma kočku, pak jí kočka začala vadit. Často měla koťata, tak jí prostě vyhodila pryč, koťata zatopila a nechala si doma jenom kocoura. Kočka žije venku na parkovišti pod auty, lidi jí krmí. Ona kálí na dětské hřiště, starosta nemá prachy na to, aby se toulavé kočky nechali kastrovat a majitele prý ani nikdo nevypátrá, aby se mu to dalo k úhradě. Taky mě vytáčejí toulavý psi. Lidi je venčí tak, že jim otevřou dveře a pes se venčí sám. Je mi to dost nepříjemné, když jdu ven s naším psem a nabalí se na mě 20 ratlů. Majitelé mi pak řeknou: "Vždyť on je maličkej." Se synovcem jsem šla do krámu a takhle maličkej mírumilovnej pejsánek po něm vyskočil, jen tak tak, že kluk uhnul. Pes, ale furt dorážel, nakopla jsem ho a ještě na mě vylítla jeho majitelka, která na to čuměla z okna. Čumí káča jedna, vidí, že nás pes otravuje a ani nezasáhne. Střílet ty lidi, ne ty zvířata.

  1. na komentář reaguje Bébina — #22
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:11:12
 14. avatar
  [17] vladka006 [*]

  Jo, pískoviště je humáč. Krom výkalů, vajglů, lahví od alkoholu, stříkaček, se toho ještě najde. A město na to řekne, že není v jeho silách zařídit všechno. Hm, asi proto nezařizuje NIC.

  Švagrová byla se synem na pískovišti a dvě dámy kolem dvaceti si přišly dát cigárko a hrozně se divily, že to švagrové vadí, když čadí dětem pod nos. Ta jedna provokativně hodila cigáro do pískoviště, ani ho netípla. Švagrová vzala ten nedopalek a hodila jí ho do výstřihu. Slečna nemohla popadnout dech. Chtěla se prát, ale švagrová není žádné tintítko, tak jí dala co proto. Asi už se tam holka neukáže.

  superkarma: 1 21.08.2009, 13:06:53
 15. [16] jastura [*]

  Bébina — #15 Ne, ty kočky jsou venku od kotěte a od kotěte si je tam ti konkrétní lidi krmí.

  superkarma: 0 21.08.2009, 13:04:45
 16. [15] Bébina [*]

  jastura — #14 Ale to je blbost, ze se jim kocky nechteji chovat doma. Nedovedu si predstavit, ze ma nekdo kocku leta doma a pak si rekne, ze uz ji doma nechce a da ji na ulici ale chodi ji tam krmit. Jsou to kocky bez majitele a nekteri lide nemaji tolik lhostejnosti, takze ty ubozacky chodi aspon krmit. Ono dat par granuli 10kg za 300kc je neco jineho, nez vzit toulavou kocku a investovat 1000Kc do kastrace.

  1. na komentář reaguje jastura — #16
  2. na komentář reaguje vladka006 — #18
  3. na komentář reaguje jastura — #19
  superkarma: 0 21.08.2009, 13:01:03
 17. [14] jastura [*]

  Alka1 — #12 Já jim nenadávám, jen konstatuji, že psi u nás na sídlišti nejsou takový problém jako kočky (co se týče toho vyměšování do pískoviště). Jde o to, že jim se ty kočky nechce chovat doma, tak je krmí venku. Prostě jeden dá paštiku, druhý mléko, další dá pár granulí. Však jsou taky pěkně vyžrané, zejména jedna....

   Nedokáži si představit, jak by město organizovalo odchyt a kastraci koček, když nádherného, hodného (ale trhochu vystresovaného) vlčáka jsme museli s přítelem odchytit sami (pobíhal poblíž frekventované silnice a byla jen otázka času, kdy to dopadne blbě) a po té se měststká policie odhodlala poslat nám auto, které ho odvezlo. Do té doby nám do telefonu tvrdili, že ho prostě nejde chytit.

  1. na komentář reaguje Bébina — #15
  2. na komentář reaguje wich — #21
  superkarma: 0 21.08.2009, 12:35:41
 18. avatar
  [13] Dante Alighieri [*]

  Alka1 — #12 Sml67

  Právě jsme s mámou začaly krmit ty v naší ulici.

  superkarma: 1 21.08.2009, 12:23:59
 19. avatar
  [12] Alka1 [*]

  jastura — #9 Lidi, kteří krmí potulné kočky si nezaslouží nadávky, ale ocenění. Pokud to nedělají, domluvte se s nimi, ať do jídla občas přidají odčervení. K omezení populace kočičích bezdomovců je potřeba v obcích zavést kastrační program, právě pomocí "krmičů" kočičky odchytit, koťatům najít nový domov, divoké kočky vykastrovat a vrátit zpět do lokality. Uvolněné místo by totiž okamžitě obsadila jiná kočka. Jejich počet pak nebude růst a během několika let se přirozenou cestou sníží. Sml22 

  Všechno je to o lidech, toulavé kočky musel někdo vyhodit nebo jsou potomci těch nechtěných, psi mají svého majitele, který je nezvládá nebo po nich neuklízí. Za chováním puberťáků je leckdy jejich špatné rodinné zázemí a výchova. Sml80 

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #13
  2. na komentář reaguje jastura — #14
  superkarma: 0 21.08.2009, 12:11:59
 20. avatar
  [11] Gedžitka [*]

  zurafa — #10 stojí tam se žvárem v hubě a žvaní, sklouznou čokla po klouzačce, ten se tam vytototento, pak odhodí vajgla a maj vyvenčeno. Jinak třeba tady skoro u baráku, jak je to hřiště oplocený a sou tam lavičky, tak se tam právě puberťáci scházejí a chlastaj, hulí a fetujou, takže je to pak plný střepů, jehel a vajglů a nikdo to neřeší Sml23.  

  superkarma: 0 21.08.2009, 11:16:28
 21. [10] zurafa [*]

  co mají co dělat puberťáci na klouzačce?!Sml23Sml31

  1. na komentář reaguje Gedžitka — #11
  superkarma: 0 21.08.2009, 10:46:15
 22. [9] jastura [*]

  U nás jsem nezažila, že by někomu pes kadil do pískoviště. Ti moji pesani na písek vůbec nesmí. Horší je to s kočkama. Je tu spousta potulných koček a bodejť by nebyly, když jim lidi nechávají venku misky s jídlem, vodou... Jenže ty kočky pak nechávají památky v pískovišti a vůbec se stahují k našemu sídlišti... Naštěstí i ty starší děcka večer blbnou v a okolo pískoviště, takže tam hnusy nenechávají.

  1. na komentář reaguje Alka1 — #12
  superkarma: 0 21.08.2009, 10:42:19
 23. avatar
  [8] wich [*]

  Gedžitka — #7 Chudák pes Sml3

  superkarma: 0 21.08.2009, 09:54:20
 24. avatar
  [7] Gedžitka [*]

  RenataP — #6 tady i ty jehly Sml68, vjagly sou tam asi místo písku Sml43, někteří puberťáci dokonce na klouzačce vozí psa Sml31Sml28

  1. na komentář reaguje wich — #8
  superkarma: 0 21.08.2009, 09:50:47
 25. avatar
  [6] RenataP [*]

  Se synem jsem byla na písku párkrát, ale čím déle jsem tam chodila, tím větší pocit hnusu se mě jímal. A psí hovna jsou to poslední...vajgly, chrchlance, kočičí lejna od toulavých koček a že jich tady ve městě je, papírky, prostě jen ta jehla tomu chybí.

  Dceru budu držet od pokušení hrabat se v městským písku co nejdál...Sml22Sml68

  1. na komentář reaguje Gedžitka — #7
  superkarma: 0 21.08.2009, 09:43:50
 26. avatar
  [5] Gedžitka [*]

  wich — #3 přesně tak Sml15

  superkarma: 0 21.08.2009, 09:22:29
 27. avatar
  [4] Gedžitka [*]

  Věrulinka — #1 Sml67 tak super, že chodí, tady nechodí nikdo a na těch zbytcích pískovišť je hnus fialovej Sml68

  superkarma: 0 21.08.2009, 09:21:14
 28. avatar
  [3] wich [*]

  Vyrostla jsem na sídlišti, kde bylo úplně běžné, že jsme trávili celý den na pískovišti, každý cca půlrok byl nový písek, v létě nám rodiče napustili několik bazénků, natáhli jsme si na trávníku deky, kde jsme vegetili... Dnes? Ani omylem. Na trávníku místo dek s dětmi psí lejna, v pískovišti minimum písku a když, tak špinavý, prolízačky chátrají...

  1. na komentář reaguje Gedžitka — #5
  superkarma: 0 21.08.2009, 09:20:36
 29. [2] FAXÍK [*]

  já chodím skoro každý den na pískoviště, toto je strašné zjištění!!

  superkarma: 0 21.08.2009, 08:46:19
 30. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml31 ano hrůza co je v pískovištích.

  Kolikrát jsem na sídlišti ječela z balkonu na lidi, co v klídku nechali psi kadit na pískovišti, kočky tam chodili kadit, hrůza Sml68

  Kolikrát jsem sbírala jehly feťáků Sml31Sml68

  Poslední dobou denně po ránu, chodila úklidová četa a čistila pískoviště Sml67

  1. na komentář reaguje Gedžitka — #4
  superkarma: 0 21.08.2009, 08:43:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme