Jak sama píše stručný výčet svých partnerů zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Rikina. Najdete v nich nějakou spojitost? Ona sama ji nevidí a baví se představou, jak by to dopadlo, kdyby se všichni někde náhodou sešli...

Zajímavý srovnávací příspěvek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Rikina.


Když se tak nad tím zamyslím, nezdá se mi, že bych měla nějaký konkrétní vzorec pro výběr mezi muži. Naopak bych řekla, že kdyby se nějakým omylem všichni ti chlapi někde sešli, tak by to byla docela legrace tu nesourodou skupinku pozorovat...

Vezmu to telegraficky, abychom se příliš nezdržovali, protože rozebírat profil všech pánů, to by bylo na dlouho. Učiním jen namátkový výběr z těch, kteří zanechali výraznou stopu ve vzpomínkách, a záměrně raději z doby dávno minulé.

Ex-manžel - prakticky stejně starý jako já, věkový rozdíl jen v řádu měsíců, vyšší, štíhlý, hnědé vlasy, brýle. Koníčky horolezectví, potápění, fotografování, turistika, sci-fi, a postupem času ještě asi 17 dalších činností a aktivit. Hudebně nadán - kytara, flétna, zpěv. Kladný vztah ke zvířatům, zejména psům, a k ženám, zejména milenkám. Společenský typ, kuřák, hospůdky, pivo, kamarádi. Vzdělání středoškolské plus vyučen, v práci ceněný odborník ve svém oboru. Domácí práce ovládal velmi dobře, ve výchově potomstva určité rezervy, ale ty mám taky.

Milovala jsem ho duší, rozumem i srdcem, které mi málem zlomil, když jednou řekl „promiň, odcházím...“

Jožo - starší o 22 let, vdovec, vyšší, štíhlý, prošedivělý, brýle. Bývalý hokejista, vzhledem k věku a zdravotnímu stavu na sport už opatrnější, trošku kolo, trošku výlety. Zájmy především kulturní - knihy, divadlo, muzea, výstavy, ale také tanec, plesy, občas posezení u dobrého vína. Nekuřák. Vztah ke zvířatům váhavý - doma je mít nemusel, ale přítomnost například mého psa na výletě v pohodě. Vzdělání vysokoškolské, chytrý schopný chlap, v práci velký šéf, ale nikoli můj, takže neplatilo „co je v domě, není pro mě“. Dvorný gentleman, tzv. stará škola.

Jarda - starší o 5 let, rozvedený, vyšší, postava svalovce z posilovny, černé vlasy, modré oči. Průvodčí ve vlaku, šikovný, veselý, vtipný. Zručný na fyzické práce všeho druhu, od štípání dříví přes zahradničení až po práce údržbářské. Vztah ke zvířatům kladný, hlavně ke zvířatům jedlým - slepice, králíci... Dobrý kuchař, v domácnosti neocenitelný a s širokým využitím, doporučila bych zejména k domku a zahrádce. Malinko jednodušší, ale zato velice dobrosrdečný a milý. Na rukou by mne nosil - i doslova.

Mirek - mladší o 5 let, menší postavy, štíhlý, tmavé vlasy, brýle. Svobodný, bez závazků. Absolutní nesportovec, hýbal se jen z donucení. Koníčky - četba snad úplně všeho, koukání na filmy především české a pro pamětníky. Cestování ano, ale autem, vlakem, letadlem, pěšky co nejméně. Oblíbené zvíře kočka, psů se bál. Nekuřák, společenský, v kolektivu oblíbený. Bohužel můj šéf, nepříjemná komplikace. Ať se člověk snaží, jak chce, intimní vztah na pracovišti neutají. Taky se to stalo posléze veřejným tajemstvím, a některé kolegyně začaly přemýšlet, zda mi vztah s nadřízeným náhodou nepřináší nějaké neoprávněné výhody. Nedoporučuju, k ničemu to nevede. V práci od osobních vztahů radši dál.

K. - jméno pro jistotu neprozradím, vyšší, štíhlý, dlouhovlasý, hnědé oči, sportovní postava, opálený, rozesmátý. Cestovatel, novinář, fotograf, dobrodruh. Typ Indiána s dřevěnými korálky na krku, chlap pořád v letu a s větrem ve vlasech. Letní láska, prchavá a pomíjivá, o to více intenzívní.

Simon - starší o 3 roky, chlap jako hora, rozložitý, ramena přes celá záda, ruce jako lopaty, vlasy na ježka, takzvaně hřmotný typ, kam vešel, tam ho bylo plno. Nepřehlédnutelný. Nekuřák, nesportovec, rozvedený, povoláním řidič. Nadšený houbař, šikovný kuchař, ale tak trochu hrom do police, co se týká vztahů - majetnický typ, co radostně poplácává ženy po zadku, a raduje se, že „tahle je moje, to čumíte, frajeři, co?“  Ochranitelský typ, velkorysý, ale žertéř, co si potrpí hlavně na kanadské žertíky. Nějakou lásku moc neřešil, hlavně že je nám spolu prima, ne? 

Bohuš - starší o 8 let, vyšší, štíhlý, světlovlasý, s knírkem. Malíř, fotograf. Nekuřák, nesportovec, domácí kutil, co ve svém bytě vyrobil veškeré bytové zařízení na míru vlastníma rukama. Muž, který miloval přírodu, hory, a toulání se s fotoaparátem po krajině... a taky měl rád dobré víno, knihy, hudbu...

Honza - mladší o 18 let, vyšší, štíhlý, tmavé vlasy, sportovní typ. Kluk, co vysedává v čajovně a učí se, pak sedne na kolo a frčí za prací. Svobodný, co sotva opustil rodné hnízdo a vydal se samostatně do světa. Inteligentní, zvědavý, šikovný.

Vladimír - starší o 10 let, o hlavu menší, bez vlasů, spíš kulatější postavy, brýle. Rozvedený, s dětmi ve vlastní péči. Dobrý lyžař, a v létě cyklista. Profesí IT specialista, pro mě nepochopitelná věc, něco jako mág. Ne příliš společenský, ale velmi sečtělý, milovník sci-fi v literatuře i ve filmu. Bez problémů zvládal jak domácnost, tak i výchovu svých potomků, a ještě mu zbýval čas i pro mě...

A tak by se dalo ještě pokračovat, ale myslím, že i tento krátký a stručný přehled je dostatečně ilustrativní k tomu, aby z toho buď vypadl nějaký vzorec, nebo taky ne. Já ho tam nevidím, ale třeba je to tím, že se koukám příliš zblízka...

Rikina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 27. 9. 2013: (Ne)stejný typ chlapa

Příspěvky k tomuto tématu již nepište. Později odpoledne (kolem 17.00 hodiny) se dozvíte, která čtenářka získala za příspěvek slíbený dárek: parfém little gold dress od Avonu!

avon

Reklama