Léto je sice z půlky za námi, ale příležitostí si ho náležitě užít máme stále ještě dostatek. Dovolená, krásné počasí a uvolněná atmosféra přímo vybízí k navazování nových známostí. Seznamování je sice věda, v létě jdou ale některé zábrany stranou. Pokud jste single, využijte vhodnou chvíli a poohlédněte se po novém partnerovi. Seznámit se můžete skutečně na každém kroku a třeba právě letos potkáte toho pravého.

leyter.com

„Nemalý podíl na rostoucím ostychu lidí při seznamování má i současný styl života. Lidé neustále používají počítač, který je pro ně nejen pracovním nástrojem, ale i nejbližším kolegou,“ vysvětluje Martina Horáková ze seznamovacího portálu Leyter.com. „V práci tráví většinu času a často nevnímají svět kolem. Šetří čas, kroky i peníze. Dobrovolně či pod tlakem okolností se tak straní příležitostí k seznámení. Léto je však plné možností vybočit ze zaběhlého stereotypu a vyzkoušet něco nového,“ dodává.

Když už se tuto propast pokusíte překonat, je dobré mít alespoň základní plán „jak na věc“. Významnou roli v takovém případě hraje okolní prostředí, nálada a příležitost. Jste-li z těch odvážných, kteří se před takovou výzvou nezastaví, máme pro vás malou inspiraci, kde a jak se nejsnáze a nejefektivněji seznámit.

1. Pro drsňáky s romantickým srdcem

Obdivujete drsné muže na silných strojích? Zkuste si sbalit svého motorkáře. Léto je jejich hlavní sezóna a za hezkého počasí je potkáte téměř na každém rohu. Není třeba se za nimi pouštět na dálnici. Stejně je nedoženete a v helmě a v kůži vypadají všichni stejně. Raději si je prohlédněte v klidovém stavu. Můžete se sice vypravit do jedné z četných motorkářských „základen“, ale nezapomínejte, že budete poněkud vyčnívat z davu. Mnohem lepší příležitost se nabízí za špatného počasí na benzínové pumpě. Zní to sice jako klišé, ale zastavte se na benzínce během silného deště či, ještě lépe, za letní bouřky, a hned pochopíte proč. Vládci silnic jsou totiž odkázáni na nálady počasí a často se sem bezmocně stahují přečkat déšť. Příležitost pro seznámení tedy náramná.

2. Abyste si padli do noty

Pokud jste milovnicí hudby a open air festivalů, udělejte si v létě malou soukromou festivalovou pouť. Nejenže si odvezete mnoho hudebních zážitků, ale navíc se ocitnete v centru společenského dění. Bary, stanová městečka či jednotlivé koncerty, to je ideální prostředí pro navazování nových známostí. Asi zde potkáte řadu známých či kolegů, ale bude se to kolem hemžit i spoustou nezadaných hudebních fanoušků s otevřenou myslí a rozvázaným jazykem. Zastavte se na chvilku na baru a uvidíte, jak se začnou stahovat kolem.

3. Táborům ještě neodzvonilo

Ať už v roli organizátora či účastníka, letní tábory vždy byly a jsou skvělým prostředím pro seznámení. Stejné záliby, týmové podmínky a mimoměstské prostředí dělají divy. Pokud ale raději trávíte léto na klasické dovolené, ani na pláži či v hotelových halách není o příležitost nouze. Zaflirtujte si s recepčním, kterého už nikdy neuvidíte, nechte se okouzlit barmanem či dejte slabou naději někomu z místních domorodců.

4. V zdravém těle zdravý duch

Pro každého milovníka sportu či pohybu obecně je skvělým seznamovacím místem fitcentrum, sportoviště či posilovna. Návštěvníci zde buď tvrdě dřou, nebo relaxují a řada z nich k seznamovacím pokusům rozhodně není lhostejná. Ale pozor, ne vždy je místnost plná potících se spoře oděných lidí pastvou pro oči. Anebo se můžete dát cestou studiových hodin a stát se taneční hvězdou. Kurzy Pole Dance, Flirt Dance či klasické latiny vás naučí jak se sexy hýbat a až to roztočíte v oblíbeném klubu, o nápadníky již nebudete mít nouzi.

5. I blikající obrazovka může pomoci

Skutečně nesmělým jedincům se seznamování na ulici spíše nedoporučuje. Pokud se na to sami necítíte a znáte dobře své slabé stránky, zůstaňte raději pro začátek v anonymitě. Prostředí internetu nabízí celou řadu online seznamek, které vám umožní oslovit potencionálního partnera hezky z pohodlí domova a bezpečí vlastního počítače. Leyter.com je příkladem ideálního místa, které spojuje služby běžné sociální sítě a seznamky v jednom. Vyberte si potencionálního kandidáta na rande podle fotky či zájmů, proklepněte si ho a je jen na vás, zda mu dáte šanci poznat se v realitě.

O službě Leyter.com

Leyter.com je česká seznamovací a sociální síť. Oproti klasickým seznamovacím portálům umožňuje díky geolokačním informacím o jednotlivých uživatelích sledovat pohyb přátel v okolí a vyhledávat kulturní akce přímo z mobilního telefonu. Unikátní schopností seznamky je zpětně vyhledat konkrétní osobu, kterou uživatel zahlédl na konkrétním místě v určitý čas. Leyter.com založil Jan Běhounek společně s Martinem Horákem v září roku 2011. V březnu 2012 spustila služba mobilní aplikace pro platformy iOS a Android.

Reklama