Bulvár

Náhubek pro lidi nezaškodí!

Vše záleží na lidech!!!

Tak zase jedno téma, na které velice ráda reaguji. Nedalo mi to a musím Vám napsat, jak je to s naším "NEKLIDEM"

Vlastně se Neklid nejmenuje. Je to Matýsek. Matýsek je 6letý dobrmánek a je to náš mazel. Na jeho výchově se podílel hlavně můj přítel. A ač není žádný kynolog, dle mého názoru se mu to povedlo. Pokud někdo namítne, že jsme si Matýska pořídili z důvodů modernosti bojových plemen, tak je na omylu.

Už moji tcháni mají dobrmánka, tentokrát však slečnu, respektive dnes už 11letou bábu, a jelikož jsme znali toto psí plemeno, a tedy i náturu, ani na chvilku jsme neváhali. Z tohoto plemene jde vychovat maximální hlídací pes, nebo pes gaučák. U nás se povedla ta druhá varianta. Pes sice na zahradě štěká jak o život, ale jakmile se někdo přiblíží k brance, v cukuletu je v boudě. Zlodějům to prosím neříkejte :c))) Opravdu nejšťastnější je Mates doma. Leží si spokojeně na místečku nebo s námi v obýváku. Klidně je schopný celý den prospat.

Ale abych se vrátila k názoru na psy. Ten je  jednoznačný. Krvelačné a bojechtivé šelmy ze psů dělají jen a jen lidé!

Náš Matěj má 40 kg, je pravda, že pro takového psa, když se rozeběhne, není problém porazit dospělého člověka (i mě už Matěj porazil), ale to byla zrovna moje chyba. Natož když se k tomu ještě přidají zuby (to se mi díkybohu nestalo a věřím, že ani nestane).

Náš Matěj je psí flegmatik, okolo psů prochází bez povšimnutí, lidé ho také nezajímají. Takže procházky s ním jsou pohodové a bez starostí, zda ho zrovna nenapadne někoho očmuchat, nebo dokonce na někoho skočit. Ale přesto je to velký pes, tak že bez náhubku ven nejdeme. Určitě není zrovna příjemné pro kolemjdoucí, když naproti nim jde dobrman, a bez náhubku. Proto si myslím, že ač pejskaři věří svému miláčkovi sebevíc jako já, náhubek by prostě mít měli!!! Teda pejsci by měli mít náhubek, ačkoliv lidem by to taky někdy neuškodilo :c))))

S pozdravem Renata

P.S. Posílám Vám na fotce našeho NEKLIDA (krásný že???)

Renata Tomanová


Gaučák, negaučák, náhubek potřebuje, navíc když je dobrman. A lidi by opravdu ten náhubek potřebovali taky (občas). Fotka, bohužel, nevyšla :-( .


Co vy a náhubek? Nosíte ho i vy?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Vybíráte si plemeno podle módy?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

   
06.01.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [19] borrasca [*]

  Jo a k náhubkům. Kdyby ho nosili všichni psi bez vyjímky, tak by se ušetřila spousta problémů. Ať je to malý nebo velký. Sama mám dvě maličké fenky, ale jsou krátkolebé, takže těm by žádný košík nepasoval, leda masku, že bych jim nasadila a navíc neumějí kousnout, nemají na to uzpůsobené čelisti.

  superkarma: 0 10.01.2006, 11:34:37
 2. avatar
  [18] borrasca [*]

  Já si taky nemyslim, že pes, ať je jakýkoli by byl šťastnější celý den sám na zahradě. A když je gaučák? Tak ať, určitě je štastnej jak blecha, kdyby nebyl už by se to nějak projevilo problémovým chováním. Podle mě je ubohý pohled na hladkosrstého psa krčícího se venku na zahradě. Vídám takhle jednoho RR a je mi ho strašně líto, co by asi dal za teploučko na gauči a páníčka, který se mu věnuje a nepřijde mu jen hodit žrádlo do misky....

  superkarma: 0 10.01.2006, 11:32:14
 3. avatar
  [17] erKa [*]

  Thanys:

  superkarma: 0 07.01.2006, 15:59:55
 4. avatar
  [14] Ťapina [*]

  erKa: Dobrman se dá ještě tak považovat za strážního psa, tzn. psa, který se pohybuje po boku psovoda a plní povely. Obdobné vyžití se dá ale nabídnout i gaučovému psovi na procházkách. Rozhodně to není plemeno pro samostatnou práci, a už vůbec ne na hlídání v zimě. Co se týče zařazení plemene, patří dobrman mezi pinče

  superkarma: 0 06.01.2006, 11:25:17
 5. avatar
  [13] Ťapina [*]

  erKa: Kupodivu dobrmanů gaučáků jsem viděla podstatně víc, než hlídacích, a obvykle si tuhle funkci vybrali sami Dobrmana hlídacího dělá z dobrmana prostého obvykle to, že se mu uřežou uši a on má pak v ksichtě přísný výraz, takže když stojí za plotem a chce pohladit, tak se ho většina lidí bojí Tak mám takový pocit, že éra dobrmanů hlídacích už zaplaťpánbu skončila.

  superkarma: 0 06.01.2006, 11:22:21
 6. avatar
  [12] erKa [*]

  Promin ale dobrman je pes hlídaci,né pes gaučák. Je mi ho líto-toho psa!

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:51:44
 7. avatar
  [11] Lenika [*]

  peguša: No jo, chudák hafan

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:51:32
 8. avatar
  [10] peguša [*]

  Lenika: Tam se právě nechce. Nechtělo se nikdy

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:34:19
 9. avatar
  [9] peguša [*]

  Ťapina: Možná tolik neváží, třeba má jen tak hustou srst. Ale jen strašně velikej. Když si stoupne na zadní má nejmíň dva metry. Je to fakt šílený tele. Každopádně je to takovej ten severskej hafan. Neumím si představit, jak takový velký a neukázněný zvíře cpou do osobáku . U toho bych chtěla být. Je to jejich věc. Jak říkám, je mi toho psa líto.

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:32:22
 10. avatar
  [8] Lenika [*]

  peguša: Jo, když se chce....

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:31:25
 11. avatar
  [7] Ťapina [*]

  peguša: 70 kg? To buďto není ani husky ani malamut, nebo je příšerně tlustej. Ale i takoví psi se do auta vejdou

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:22:50
 12. avatar
  [6] peguša [*]

  Ťapina: Já už do toho švárovi nekecám, jen mi je toho nádhernýho zvířete líto. Je dost zlej. Možná tím, že je furt v kotci, který má tak 2,5 x 2,5 metru, nevím .... už by se na cvičák ani nedopravili. Pes se nevejde do auta, autobusem by to taky bylo složitý, když je to takový halama. Bydlej totiž na vsi a cvičák je ve měste, který je 15 km. Nevím, proč si ho vlastně pořizovali . Chodí s ním na vycházku jednou za den a tak má kotec plný výkalů. A to je fakt síla, když uvážíme, že má nějakých 70 kilo.

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:16:52
 13. avatar
  [5] Ťapina [*]

  peguša: Na cvičák se dá jít i v pozdějším věku, jenom je potřeba instruktorovi přesně říct, co má pes za sebou. Já jsem si vzala dospělého útulkáče a cvičák viděl poprvé ve třech letech, vůbec to nebylo na škodu. Hlavně já jsem se tam hodně naučila, takže si myslím, že dalšího psa už bych vychovala sama. On je cvičák hlavně pro lidi, i když se to tak neprezentuje, protože by tam asi tolik nechodili

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:08:59
 14. avatar
  [4] peguša [*]

  Renato, máš stoprocentní pravdu. Každý pes, zejména větší plemena, by měl mít náhubek, pokud jde někam, kde se pohybuje víc lidí. Taky by měl mít základní výcvik. Měl by respektovat povely jako sedni, lehni, zůstaň, k noze ....... Švagr si pořídil malamuta (nebo huskyho???? nevím, který je který, ale mám na mysli to velký tele). Když psovi bylo asi 9 měsíců, byl už to hafan, jako hrom. Tehdy jsem švagrovi říkala, jděte na cvičák. Takový velký pes musí poslechnout na povel. Nedal na mě, prý tihle psi se necvičí . Dnes je to tak, že pes je permanentně v kotci a ven s ním může jedině švagr, který ho má na kusu lana a zvládne ho jen s obtížemi. Pes neustále táhne a tak se z "procházky" švára vrací naprosto sedřenej, jak se s ním neustále přetahuje. Přitom je to tak nádherný zvíře. A stačilo tak málo. Zajít na cvičák. Ale komu není rady......

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:04:29
 15. avatar
  [3] svetluszka [*]

  Dobrmani jsou naprosto úžasní .... ...

  superkarma: 0 06.01.2006, 09:26:27
 16. avatar
  [2] gerda [*]

  Někdo udělal pokus, a na místě, kudy prochází hodně lidí, nechal dva psy. Dobrmana a bílého labradora. Dobrmana lidi obcházeli obloukem, labradora se snažili hladit. Tím chci říct, že tady hraje velkou roli první dojem. Z dobrmana má člověk přirozený respekt, zvlášť, když má upravené uši a ocas. Vypadá nebezpečně a výhružně, i když je to ve skutečnosti mazel. A naopak. Všecko je to v osvětě, tady se obávám, že lidi budou nepoučitelní

  superkarma: 0 06.01.2006, 09:18:56
 17. [1] apina [*]

  nO REDAKCE!! PEJSEK JEČ KRÁSNÝ JEN CO JE PRAVDA.

  superkarma: 0 06.01.2006, 09:18:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme