.

Nahlédněte do světa postižených. Brněnská výstava Naše cesta stojí za to!

Novinky

Nahlédněte do světa postižených. Brněnská výstava Naše cesta stojí za to!

Čtenářka mařinka nám poslala pozvánku na výstavu, která ukazuje, jak se žije postiženým v naší společnosti. Její obavy, že to bude nuda, se nenaplnily.

Skvělá interaktivní výstava Naše cesta

Slyšeli jste už o výstavě Naše cesta? Pořádá ji organizace Chodící lidé. Skrze interaktivní výstavu se lidem snaží přiblížit život lidí s postižením. My jsme se na výstavu zajeli do Brna podívat. Čekala jsem pár obecných informací, ukázku několika pomůcek, a trošku se i obávala, aby to děti bavilo. To, co na nás čekalo, mi vyrazilo dech.

přechod

Výstava je opravdu úžasná! Naprosto nás všechny nadchla! Žádné nudné výklady – na věci se mohlo sahat, vyzkoušet si je na vlastní kůži. Byly tam různé části věnované různým postižením – nevidomým, neslyšícím a lidem na vozíku. Mohli jste navštívit třídu s neslyšícím „učitelem“, vyzkoušet si jízdu na vozíčku (nejrůznějším terénem, i pískem a kamením), projít temným tunelem (v absolutní tmě), zahrát si sportovní hry (buď na vozíku, nebo se zakrytýma očima), byly tam i společenské hry upravené pro nevidomé, ... Ani vypsat všechno se nedá.

dr

Děti nejvíc nadchla možnost vyzkoušet si sporty (basketbal a florbal pro vozíčkáře, něco jako ping pong pro nevidomé). A spolu s tím se hitem stal přechod pro chodce, kde mohly zmáčknout tlačítko a čekaly, až se rozsvítí zelená. Je tam i část vlaku, kde si cvaknete jízdenku, a autobus, kde si můžete sednout na místo řidiče a zavírat a otvírat dveře.

dr

Výstavní hala je obrovská, nebude vám stačit půl dne, pokud si vše budete chtít projít. Možná ani celý den, záleží na vás a dětech. Skvělé je, že výstava má tak široký záběr, že zaujme každou věkovou kategorii, i dvouleté dítě se tam nebude nudit.

Výstavu můžete navštívit až do 30. června 2014 v Brně na výstavišti v Pavilonu H ve všední dny od 15 do 17 hodin, o víkendu od 9 do 17 hodin. Vstup zdarma!
Další informace zde: http://vystavanasecesta.cz/ .

mařinka

   
09.05.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: mařinka

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme