Bulvár

Nahá jsi krásná: Hanka Řimnáčová

pokladLibor Šula a Hanka Řimnáčová. Tak vypadal včerejší večer na televizi Prima v pořadu Nahá jsi krásná. My pro vás opět máme rozhovor s jeho hlavní hrdinkou, která se nebála odhalit své tělo před televizními diváky.

Více o Hance, její rodině adítěti,jste si mohli přečíst včera v novince: Hanka dnes bude Nahá a krásná!

Do diskuze k minulému dílu se na magazínu Žena-in.cz připojila i Katka Matušíková, aby obhájila svou účast a odpověděla na vaše otázky. Najde stejnou odvahu i Hanka? Uvidíme. Zatím si můžete přečíst náš rozhovor...

Jméno: Hana Řimnáčová
Znamení: býk
Nyní: mateřská dovolená

Jak těžké bylo přihlásit se do pořadu Nahá jsi krásná?
Když na Primě vysílali upoutávku na tento pořad, ptali se: „Jste spokojené se svým tělem?“ Má odpověď zněla razantně: „NE!“ Po porodu krásného syna Lukáška mi bohužel zůstalo 10 kg navíc. Chtěla jsem proto hlavně, aby mi někdo ukázal cestu, jakbýt „šmrnc“ i s těmito kily navíc a zároveň i cítit se dobře v nové roli matky ročního syna. Také jsem se chtěla naučit být opět dámou.

Proč jste se do pořadu přihlásila?
Do tohoto pořadu jsem šla z několika důvodů. Tím hlavním byl můj syn Lukášek. Chtěla jsem, aby byl patřičně pyšný na svoji maminku, které to bude slušet. Aby mohl vždycky říct: „Ta paní, které to tak sluší, to je moje maminka.“A také proto, abych věděla, jak se oblékat. Zajímalo mě, co se ke mně hodí, jaké střihy oblečení, účes a dekorativní kosmetika (a hlavně jak ji používat). Rovněž si myslím, že maminek s mnoha kily po porodu je hodně, a proto jsem tím chtěla všem ukázat, jak se my „novopečené maminky boubelky“ máme oblékat a líčit.

Co vás v průběhu natáčení nejvíc překvapilo?
Celé natáčení bylo pro mě jedna velká zkušenost, pozitivní i negativní.

Jaký je to pocit, stoupnout si jen v kalhotkách a podprsence před kameru?
Když jsem se do pořadu přihlašovala, neměla jsem ani zdání, že se budu muset svléknout do spodního prádla. Myslela jsem si, že to bude obdobný pořad typu „Vypadáš skvěle“, který běžel před časem na České televizi. Takže, když mi Libor řekl: Svlékni se, byla jsem z toho vedle. Bylo to strašné. Musela jsem si stále dokola říkat, že je to jako kdybych měla na sobě plavky. Jinak bych se totiž nesvlékla.

Hanka ŘimnáčováA docela nahá před objektiv fotoaparátu?
Pouhá myšlenka focení uměleckých aktů mi naháněla strašnou hrůzu a budila mě ze spaní. Nešla jsem totiž do pořadu proto, abych se fotila nahá. A nakonec to za mne skvěle vyřešila úžasná Sára Saudková. Ta mě oblékla-neoblékla do krásných letních šatů a štáb „vyhodila za dveře“. Bez očí kamery jsem se hned cítila více uvolněná. A navíc „oblečená“. Když mi Libor na závěrečné módní přehlídce přinesl fotku, nevěřila jsem, že to jsem já. Ta paní na obraze byla totiž – dle mého názoru – opravdu krásná.

Zvedlo se vám po natáčení pořadu sebevědomí?
Tak toto zatím nemohu říct, spíše mi to ukázalo cestu, jak ze sebe mohu udělat dámu. Sebevědomí se nedá zvedat ráz na ráz, chce to čas. Ale pracuji na tom.

Vy jste se rozhodla neshazovat kila nabraná při těhotenství, protože chcete ještě další miminko. Nebojíte se, že pak už to tak snadno nepůjde, že se třeba nepřesvědčíte?
Takhle bych to neřekla. Já jen prostě teď nechci shazovat kila způsobem, kterým se mi před pár lety podařilo shodit pětadvacet kilo.

Pro vysvětlení, před lety jsem vážila skoro osmdesát. Když mi moji blízcí začali říkat, že není dobré mít ve dvaceti letech tolik kil, a to zejména ze zdravotních důvodů, rozhodla jsem se zhubnout. Ale nechtěla jsem o tom jen mluvit, a proto jsem zejména ze začátku tajně po večerech cvičila a upravila jídelníček. Jedla jsem pětkrát denně malé porce – nejvíce zeleninu, jogurty… Po roce a půl jsem vážila již padesát tři kilo.

Pro mě to bylo super, ale začala jsem být strašně unavená, bez síly, měla jsem obrovské kruhy pod očima, neměla jsem prsa, boky… Myslela jsem si, že „jsem dokonalá“, ale pak jsem zjistila, že na mně všechno jenom visí a vůbec to není hezké. Přestala jsem tedy striktně dodržovat jídelníček. Dostala jsem se na šedesát kilo, a to byla pro mě ideální váha.

Hanka ŘimnáčováA proč jste to nechtěla absolvovat znovu?
Mohu říct, že porod byl pro mě nejúžasnější zážitek v životě. Proto beru nabraná kila jako daň za takovýto zážitek. A jelikož bych si přála ještě další děti, vím, že se mi postava bude ještě několikráte měnit. Nechci zase podstupovat drastické diety proto, abych měla po porodu zase vše zpět. To je ten pravý důvod, proč se chci naučit svá kila nosit.

Samozřejmě, nezůstanu zcela úmyslně na osmdesáti kilech. Už nyní se mi daří shazovat. Stále na sobě pracuji. Jen nechci žádné drastické diety a dělené stravy. Vše musí jít přirozeně, dodržováním pravidelnosti stravování, pitného režimu a pohybu u syna, který nyní začal chodit sám. Úspěchy už začínají být vidět.

Nebojíte se, že nebudete mít později dostatečně pevnou vůli?
Ne. Myslím, že mám velice pevnou vůli. Jen vůlí jsem shodila pětadvacet kilo a také se mi podařilo, po osmi letech intenzivního kouření, ze dne na den s kouřením skoncovat.

Jak nesou účast v pořadu Nahá jsi krásná vaši rodiče?
Mí rodiče byli vždy mou velikou oporou, a tak tomuje i nyní.

Jak na účast v pořadu reagoval váš přítel? Sám se musel natáčení účastnit…
Do pořadu jsem se přihlásila sama za sebe.

Kdo vám byl v průběhu natáčení největší podporou?
Mí rodiče mne od začátku hodně podporovali, hlavně mamka, ta mi ihned říkala, ať do toho jdu. Ona totiž věděla, že jsem takové úmysly měla už dávno. Vždycky jsem chtěla přesně vědět, co mi sluší, co nenosit, které barvy ke mně jdou… Kamarádky mě spíše obdivovaly, že mám takovou odvahu. A co se týčeširšího okolí?Většina lidí mě spíše zrazovala. O to bylo však moje úsilí větší.

Baví mě nové věci, chtěla jsem poznat zákulisí za i před kamerou.

Dokážete si představit něco, co byste teď, po natáčení, na sebe neprozradila?
Tak teď mě zrovna nic nenapadá.

Jde sice o anonymní diskuzi, přesto: Bojíte se reakcí čtenářek na našem magazínu?
Jelikož už jsem si četla diskuzi po odvysílání pořadu o předchozích účastnicích, vím, co si lidé myslí. Ale můžu ze srdce říct, že pro peníze jsme to určitě nedělali. Když jsme podepsali smlouvu, vůbec jsme nevěděli, do čeho vlastně jdeme. Při podpisu nám bylo řečeno, že je to obdobný pořad jako „Vypadáš skvěle“. Proto jsem do toho šla.

V anonymních diskuzích je velice jednoduché vše kritizovat.

Máte ráda adrenalin? Je něco, co byste v životě nikdy nevyzkoušela? Něco, na co odvahu nemáte?
Ano, mám ráda adrenalin, ale do určité míry. Nikdy bych neriskovala život. Zvlášť teď, když mám Lukáška.

Kdybyste stála před rozhodnutí jít do tohoto pořadu nyní, když už víte, co všechno jste musela podstoupit, šla byste znovu?
Jsem ráda, že jsem tím prošla, byla to pro mě velká životní zkušenost. Ale dnes, po natáčení, vím, že bych do toho znovu určitě nešla.

 

PIRÁTSKÁ SOUTĚŽ: to (3).

 

Jaké jsou vaše pocity teď, těsně po zhlédnutí pořadu?
Mám v hlavě hrozný chaos, musím to vydýchat. Dávám si postupně dohromady, co se natáčelo a co z toho se použilo. Určitě mě překvapilo, kolik člověku televize přidá, tak silná určitě nejsem. Ale jinak mě ten pořad vlastně pohladil a potěšil, čekala jsem, že to bude horší.

Fotografie: Archiv TV Prima

Související:
Hanka dnes bude Nahá a krásná!

rozhovor: Nahá a krásná: Katka Matušíková
Zítra: Rozhovor s „nahou a krásnou"
Nahá jsi krásná – šla byste do toho?

Líbila se vám Hanka v pořadu Nahá jsi krásná? Svlékla byste se před kamerou do spodního prádla?

   
11.03.2009 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [152] spili [*]

  Holkám fandím jsou odvážné a hlavně ve výsledku vypadají krásně. Kila navíc pokud se umí nosit jsou super. Jen mně stále víc a víc děsí moderátor Libor Šula. Vůbec nechápu, PROČ ho nechají, aby holky osahával. Snaží se chovat kamarádsky, ocucává je, ohmatává tu prsa tu něco jiného .... Tohle mi udělat cizí chlap, tak chytne jednu mezi oči. Celý pořad to sráží a vyznívá to spíš trapně.

  superkarma: 0 18.03.2009, 19:36:04
 2. avatar
  [151] dan.smiricky [*]

  líbyla.ale nesvlékl by jsem se do spodního prádla

  superkarma: 0 14.03.2009, 19:12:31
 3. avatar
  [150] risina [*]

  Bubuhlubla: Svléknout se na veřejnosti nepřipadá v úvahu kvůli tomu poměr váha/výška? Ten mi nepřipadá nijam dramatický... Nebo je to kvůli té nemoci?

  superkarma: 0 12.03.2009, 18:28:35
 4. [149] dagmar.22 [*]

  Já moc držím palečky všem ženám,které měly a mají tu odvahu se přihlásit.Každopádně jsou to kočky i když mají něco navíc.Je spousta vyzáblých postav,které zdaleka nemají takový šmrnc jako tyto holčiny.A zrovna ry rozdílné figury je dělají osobnostmi.

  superkarma: 0 12.03.2009, 17:09:04
 5. [148] tatulah [*]

  Jitulinka: 128, taky jsem si říkala, jak je to možný, ale: v těhotenství jsem 3 měsíce skoro nic nejedla, jak mi bylo blbě, pak jsem jedla velmi zdravě a přibrala jsem 26 kg. Nechápala jsem to. Ani ne do roka to bylo dole, aniž bych se nějak snažila.

  superkarma: 0 12.03.2009, 09:41:16
 6. [147] Rimnaha [*]

  a....: No, schovala. Oni mi dali na výběr, že si můžu z celého balíku vyndat 3 věci. Nakonec jsem to umluvila na 5, ale i tak mě některé kousky mrzí. Byly oblíbené nebo se vzpomínkama... Řekli mi, že se nemusím bát, že všechno dostanu nové... Sice jsem dostala, ale čekala jsem něco trochu jiného. Ale musím tedy říct, že tyto věci mám jen díky stylistce Jitce, která má své vlastní butiky, modní značku a sama si dělá návrhy. Jelikož mi vše šila přímo na míru, tak mi to nechala. Za to jsem jí moc vděčná.

  superkarma: 0 11.03.2009, 22:58:32
 7. [146] Bubuhlubla [*]

  Ach jo děvčata,vám se to mluví,jste mladé a zdravé.Já měla po 3.porodu 55 kg ale to mi bylo 24 let.Teď je mi 45 a při výšce 162cm mám 68kg.Taky mám jednu hnusnou nemoc/recklinghausenovu neurofibromatosu/Takže svléknout se na veřejnosti nepřipadá v úvahu.Stydím se i před lékařem.Buďte rády,že jste zdravé.Je to největší dar.

  superkarma: 0 11.03.2009, 22:55:13
 8. avatar
  [145] átéčko [*]

  Rimnaha: katkamat: Hodně štěstí holky!

  superkarma: 0 11.03.2009, 21:40:29
 9. [144] Rimnaha [*]

  a....: No, schovala. Oni mi dali na výběr, že si můžu z celého balíku vyndat 3 věci. Nakonec jsem to umluvila na 5, ale i tak mě některé kousky mrzí. Byly oblíbené nebo se vzpomínkama... Řekli mi, že se nemusím bát, že všechno dostanu nové... Sice jsem dostala, ale čekala jsem něco trochu jiného. Ale musím tedy říct, že tyto věci mám jen díky stylistce Jitce, která má své vlastní butiky, modní značku a sama si dělá návrhy. Jelikož mi vše šila přímo na míru, tak mi to nechala. Za to jsem jí moc vděčná.

  superkarma: 0 11.03.2009, 21:19:09
 10. [143] katkamat [*]

  chtěla jsem napsat, že přežiju i to, že jsem dostala prd....

  superkarma: 0 11.03.2009, 20:36:25
 11. [142] katkamat [*]

  Rimnaha: Tím se vůbec netrap. Přežila jsem billboard, přežiju i .
  Jo a jinak musím říct, že tady jsou ženský úžasný.....

  superkarma: 0 11.03.2009, 20:34:26
 12. [141] Rimnaha [*]

  a....: No, schovala. Oni mi dali na výběr, že si můžu z celého balíku vyndat 3 věci. Nakonec jsem to umluvila na 5, ale i tak mě některé kousky mrzí. Byly oblíbené nebo se vzpomínkama... Řekli mi, že se nemusím bát, že všechno dostanu nové... Sice jsem dostala, ale čekala jsem něco trochu jiného. Ale musím tedy říct, že tyto věci mám jen díky stylistce Jitce, která má své vlastní butiky, modní značku a sama si dělá návrhy. Jelikož mi vše šila přímo na míru, tak mi to nechala. Za to jsem jí moc vděčná.

  superkarma: 0 11.03.2009, 19:56:25
 13. [140] Rimnaha [*]

  katkamat: Ahoj, tak jsem dnes spokojená. Holky a ženy tady jsou super. Tahle diskuze mi hodně pomohla. Čekala jsem spíše negativní reakce, ale tady je to super.
  Jen mě mrzí, že ty jsi nic nedostala, když jsi si to zasloužila nejvíc. Vždyť tobě a Gabče ublížili nejvíc a ani z toho nic nemáte.

  superkarma: 0 11.03.2009, 19:52:26
 14. [139] katkamat [*]

  Rimnaha: Ahojky beruško, tak jak je?

  superkarma: 0 11.03.2009, 19:09:52
 15. [138] a.... [*]

  Rimnaha: Doufám, že ty své oblíbené jsi včas schovala Ale i tak dost brutální

  superkarma: 0 11.03.2009, 19:09:03
 16. [137] katkamat [*]

  Kassy: Hance skutečně to oblečení spálili, mě ho jen vyhodili,.... ale je fakt, že do skříně už se zpátky nevrátilo.
  Hanka měla jinou stylistku (šila jim oblečení na míru) a tak jim oblečení nechala. Já měla jinou a na sebe jsem opravdu dostala jen jednu jedinou halenku. No a pak modou kabelku a pásek. Nic víc .
  Taky mi to přišlo divný, ale prý jim to ta jejich dala ze svého....

  superkarma: 0 11.03.2009, 19:08:33
 17. [136] Rimnaha [*]

  Ano, opravdu mé věci shořely!!!!!!

  superkarma: 0 11.03.2009, 19:04:09
 18. avatar
  [135] átéčko [*]

  Rimnaha: Fakt pálil tvé věci??

  superkarma: 0 11.03.2009, 18:54:53
 19. avatar
  [134] átéčko [*]

  Rimnaha: Nenamlouvej si to, tlustá prostě jsi! 53 kg je dolní hranice tvé normální váhy!
  Víš, když jsem byla dítě byla jsem pro ostatní hubená, moc hubená! Tetičky říkaly, ty máš asi rakovinu ....
  Tetičky byly obézní, jejich dcery byly a jsou obézní. To byla pro ně norma.
  Nadávat, jaké jsou to hnusně úzké kozačky, na koho to šijí....
  Rozšiřovat si šaty bylo pro ně normální.
  Nepodlehla jsem tomu
  A když jsem při jedné léčbě přibrala 20kg, věděla jsem a viděla jsem, že to normální není. A že to půjde dolů!

  Tetám se nelíbilo, že dávám dětem suchary, namísto piškotů. Ale zanic bych nechtěla mít obézní dítě.

  superkarma: 0 11.03.2009, 18:54:14
 20. [133] Rimnaha [*]

  Jitulinka: ta fotka je z maturáku po pár panácích a hlavně v 18 letech

  superkarma: 0 11.03.2009, 18:41:53
 21. avatar
  [132] Tulinka [*]

  Kassy: to by mě taky sr**o kdyby mi Šula vyházel 3/4 oblečení z mého šatníku a pak bych dostala jen halenku

  superkarma: 0 11.03.2009, 17:45:27
 22. avatar
  [131] sanvean [*]

  monca13 126: Tohle je fakt individuální, pro mě je třeba 53kg při 167cm akorát. Při 55kg už cítím špeky na břiše a při 50kg mi lezou žebra z výstřihu, 53kg je střed.

  superkarma: 0 11.03.2009, 17:44:32
 23. avatar
  [130] Kassy [*]

  OlgaMarie (114): To je podle mě logické, loď má omezenou nosnost a pokud si tam sedne někdo hodně těžký, zabere vlastně dvě místa a provozovatel by o cenu jednoho lístku přišel.

  katkamat, Rimnaha: To oni fakt člověku zlikvidují půl šatníku bez adekvátní náhrady? To jim nedochází, že oblečení není zadarmo?

  superkarma: 0 11.03.2009, 17:29:56
 24. avatar
  [129] Lotka [*]

  kareta: átéčko: nevím, jak mám vysvětlit jinak, že i na mateřské nemusí člověk vypadat, jako by běhal maratón, ale může si obléct i podpatky a třeba dokonce i šaty

  superkarma: 0 11.03.2009, 17:20:55
 25. avatar
  [128] Tulinka [*]

  Ještě jsem se chtěla zeptat,jak si mohla dopustit,že jsi přibrala v těhotenství 30kg to samotný ti třeba nevadilo
  Koukám,že píšeš,že jdou kila dolu a nyní jsi na 73kg.Určitě ti těch 60kg bude slušet mnohem víc,držím palce a hodně
  Asi mám v tomhle štěstí v 18 jsem měla 167/52 nyní po dvou dětech v 33 mám 57 ale snažím se dát 2kg dolů

  superkarma: 0 11.03.2009, 17:20:49
 26. [127] Nestyda [*]

  Rimnaha: Hani, otřepaný fór, ale pořád trvám na MUDr Kajtmanové v Písku. Je výborná, příjemná a povzbudí. Každé ztracené dečko chválí. Je to odborník, poradí. Tam nechodí jenom tlustí lidé, věř mi. Chodí tam lidé, kteří chtějí poradit, co a jak jíst. Někdo holt potřebuje tu pomyslnou metlu, sám si neporučí. Návštěvy jsou jednou měsíčně... Nebo jakýkoliv jiný obezitolog - kromě tedy jednoho, toho neradím!!! Jsi krásná mladá holka a uvidíš, že budeš mít radost z každého ubytého centimetru v pase. Držím Ti palce!

  superkarma: 0 11.03.2009, 17:03:41
 27. avatar
  [126] monca13 [*]

  Rimnaha: A souhlasim, ze pri vysce 167 cm je 53 kg malo, i kdyz vetsina modelek podobny pomer vysky a vahy ma. Ale to je videt i na obrazovce.

  superkarma: 0 11.03.2009, 17:02:30
 28. avatar
  [125] monca13 [*]

  monca13: Samozrejme neuznavam prilis rychle hubnuti, potom vznika jojo efekt. Ale v tom poradu jsem opravdu porad slysela, ze pred dalsim tehotenstvim nechces hubnout, tak nevim, jestli to taky bylo ve smlouve.

  superkarma: 0 11.03.2009, 16:57:44

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [124] Rimnaha [*]

  Jitulinka: ta fotka je z maturáku po pár panácích a hlavně v 18 letech

  superkarma: 0 11.03.2009, 16:52:25
 2. [123] Rimnaha [*]

  Všichni mi radíte, abych s těmi kily něco dělala. Ale věřte, já opravdu dělám. Makám na sobě. Jen prostě nechci mít 53 kg, to je pro mě moc. Pak jsem celá unavená, bez energie.... Budu spokojená až budu mít okolo těch 60 kg. Jen prostě nechci nějak drasticky. Musí to jít pomalu. Prostě jíst 5x denně malé porce, jako jsem to již jednou dokázala. Ale nechci to shodit za měsíc, proto jsem chtěla vědět jak vypadat, než se mi to podaří.
  Prý kamera přidává 10 kg, a i okolí mi říká, že takhle tlustá určitě nejsem, že to hodně zkresluje.
  Můžu říct, že já jsem toho dostala víc, vlastně všechno to, co jsem měla na závěrečné přehlídce - teda bez čepice, bot a kabelky. Ale víc se mi líbilo a sedělo to z Letňan, asi si tam budu muset zajet sama. A taky mám obraz, a upravené vlasy od Šuly... a spoustu zážitků a zkušeností....
  O smlouvě už jsem mluvila, tak to nebudu už psát

  superkarma: 0 11.03.2009, 16:50:24
 3. avatar
  [122] monca13 [*]

  Rimnaha: Ja jen, ze v tom poradu jsi rikala, ze do dalsiho tehotenstvi hubnout nechces a porad se mluvilo o 80 kg a pri te vysce 167 cm to tak i vypadalo, i kdyz samozrejme ma kazdy
  jine kosti.
  A co se tyka toho satniku, kdyz moderator vyhazel a zapalil pomalu poluvinu veci a potom jste sli do obchodu nakupovat, na divaka to opravdu nepusobilo tak, ze vam nechaji jen jednu halenku, i to, jak sis porad chvalila jejich pomoc, tak potom asi ta smlouva byla nejaka podivna, kdyz se tam nezminili o tom, ze budete v poradu a na bilboardech v pradle - takovou smlouvu bych asi nepodepsala, zvlast jestli tam hrozili nejakymi sankcemi v pripade odmitnuti nekterych pozadavku.

  superkarma: 0 11.03.2009, 16:41:29
 4. avatar
  [121] Tulinka [*]

  ....s kily...

  superkarma: 0 11.03.2009, 16:30:36
 5. avatar
  [120] Tulinka [*]

  Ahoj Hanko na pořad jsem včera koukala a dost mě zaujala fotka,která se tam jen na chvíli objevila,asi z plesu.K tomu si poznamenala,jestli jsem dobře slyšela,že si před mimčem vážila 57kg moc ti to tam slušelo,hlavně v obličeji Ono i po zásahu vizážisty z tebe byla a proto věřím,že už jen sama od sebe z kily zamáváš.Určitě bych na tvým místě před druhým těhotenstvím nějaký to kilo shodila,jsi mladá holka

  superkarma: 0 11.03.2009, 16:27:42
 6. [119] Nestyda [*]

  Nyotaimori: Ano, vzala jsem si dvojitou dávku, tak mě to vzalo. Ještě teď se celá klepu. Snad to se mnou nepraští!!! To bych totiž přišla o tolika moudra, které se zde dozvídám
  a....: Bože, jen to ne! To by zase byla srážka s tou samou osobou/duší!!!! Ne, snad už budu dál a odteď už jsem hodná a budu jenom kývat "ano, vy jste chytré a máte všechny pravdu!"

  superkarma: 0 11.03.2009, 16:22:02
 7. avatar
  [118] átéčko [*]

  Rimnaha: Máš BMI 27,6. To je fakt hodně.

  superkarma: 0 11.03.2009, 15:57:40
 8. avatar
  [117] átéčko [*]

  Hodnota BMI (Body Mass Index)

  BMI ukazuje, jak je na tom člověk s váhou. Je přesnější, než dříve používaný výpočet: výška v centimetrech - 100 - 10 procent (pro výšku 170 cm zněl 170 - 70 = ideální váha 63 kilo). Ani BMI však není zcela přesný, protože z něj mimo jiné nevyplývá, jaký poměr svalů a tuků dotyčný v těle má, přičemž svaly váží více než tuk. Pro ženy se normální BMI pohybuje mezi 19 a 24. Muži mají hodnoty trochu vyšší a to od 20 do 25. Nebere v potaz ani věk, normální ovšem je, že s věkem ideální BMI stoupá - od 65 let se za normální BMI považuje hodnota mezi 24 a 29.
  BMI 27,6
  Podváha méně než 19 Správná váha 19 -24 Nadváha 25 -29 Obezita víc jak 29
  Pohybujete se v pásmu nadváhy, ale je důležité, zda při dolní či horní hranici. Někdy mají tuto hodnotu BMI (při dolní hranici) muži, kteří hodně sportují a mají objemné svaly, které váží více než tuk. POkud to není váš případ, bylo by vhodné snížit hodnotu BMI pod 25. Jinak by vás časem mohly začít trápit zdravotní potíže spojené s nadváhou, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka, zvýšené riziko infarktu i zhoubných chorob. Zmeňte jídelníček a více se hýbejte. Nezapomeňte, že se vzestupu váhy se negativně podílí i alkohol jako je pivo.

  superkarma: 0 11.03.2009, 15:56:42
 9. [116] Rimnaha [*]

  Takže pro Monču: před porodem jsem měla cca 60 kg, měřím 167, před porodem 87 a po porodu 77. Teď už mám 73kg a váha jsem stále dolů.
  Ahoj Kati, jsem ráda, že jsi tu taky

  superkarma: 0 11.03.2009, 15:48:36
 10. [115] katkamat [*]

  monca13: Nechci Ti brát iluzi, ale s tím šatníkem to je trochu jinak. Bohužel každý, kdo se na pořad díval, došel k názoru, že co jsme si tam zkoušeli, jsme také dostali. Tak to opravdu není!Já jsem např. dostala ze všeho toho oblečení jednu jedinou halenku :-(

  superkarma: 0 11.03.2009, 15:31:29
 11. avatar
  [114] OlgaMarie [*]

  monca13: V Benátkách obézní lidi musí mít na MHD lodí 2 jízdenky. Zažila jsem to na vlastní oči. Až to zavedou v ČR, to bude křiku!

  superkarma: 0 11.03.2009, 15:18:30
 12. avatar
  [113] monca13 [*]

  OlgaMarie: Souhlasim.

  superkarma: 0 11.03.2009, 15:03:52
 13. avatar
  [112] monca13 [*]

  átéčko: A kolik vlastne meri na tech 80 kg? Nekdo se tady uz ptal, ale odpovedi jsem si bohuzel nevsimla a vcera v tom poradu, na ktery jsem se divala jen kvuli diskusi na zene-in (byla jsem zvedava na to osahavani a teplous, neteplous, kdyby mne nekdo sahal pod kalhotky na zadek, asi by mne to vadilo ). Kdyz jsem po porodu pri vysce 164 cm vazila cca 75 kg, rozhodne jsem nemela pocit, ze jsem krasna (taky mne bylo 27 let a pred otehotnenim jsem vazila cca 57 kg), i kdyz samozrejme kdyby mne nekdo poridil fungl novy satnik, poradil s ucesem a licenim, citila bych se asi trochu lip.
  Na tu vysku se ptam i proto, ze pani v poradu rikala, ze nechce hubnout pred dalsim tehotenstvim - tak nejak se mne nezda, ze kdyz behem prvniho tehotenstvi pribrala cca 20 kg, ze by po druhem tehotenstvi sla vaha sama dolu, spis naopak.
  A ted me treba ukamenujte.

  superkarma: 0 11.03.2009, 15:02:19
 14. avatar
  [111] OlgaMarie [*]

  FAXÍK: Není rozumnější se smířit s tím, jak vypadáš, potichu doma a poradit se s vizážistou? Holt to nějakou korunu stojí, ale není to těch 5 minut slávy.

  superkarma: 0 11.03.2009, 14:53:09
 15. [110] a.... [*]

  Nestyda: Zklidni se nebo si pokazíš karmu pak to budeš muset odčiňovat v příštím životě

  superkarma: 0 11.03.2009, 14:39:24
 16. avatar
  [108] átéčko [*]

  Nestyda: Ale tlustá je, co si budeme povídat. Chtělas jí pomoct . Je maličká a má problém s váhou. Na mě 10kg nikdo nepoznal, jen já jsem měla hodně špatný pocit, při shýbání se...
  Lotka: Moje děti také běhaly. Utíkaly z pískoviště, běhaly po parku. Byslím, že je to normální.

  superkarma: 0 11.03.2009, 13:37:16
 17. avatar
  [107] kareta [*]

  Lotka: korzování s kočárem ve střevíčcích mě nebavilo, dávám přednost svižné chůzi, když už musím na vzduch.

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:52:41
 18. avatar
  [106] rek11 [*]

  Rimnaha: pokud toužíš po klasické dietě,tak tohle jsou perfektní stranky,dřív jsem na ně chodila http://www.f-sport.cz/

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:29:03
 19. [105] Nestyda [*]

  Manx: A tady ta, o které jsem psala, je navíc moc příjemná a dovede holky i kluky povzbudit, chválí jejich pokroky v úbytcích na váze. A jak říkáš, hradí to pojišťovna, protože jsou tu lidé evidovaní jako pacienti. Tahle volba je totiž ta nejpříhodnější, pokud si člověk sám neporučí. Nezavrhovala bych to ani náhodou. Já sice nadváhou netrpím, ale myslím, že kdybych za ní přišla, aby mi poradila s jídelníčkem, kde ubrat, kde přidat, nevyhodila by mě. Prostě profesionálka. A lidí má také spoustu.

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:25:08
 20. [104] FAXÍK [*]

  včera jsem se na to dívala, bylo to super, každá z nás by to měla podstoupit a zvednout si sebevědomí a něco ze sebou udělat, nějakou příjemnou změnu

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:24:31
 21. avatar
  [103] rek11 [*]

  ToraToraTora: ja chci taky pátek,tedy ne kvuli raždám,ale kvůli něčemu fyzicky náročnějšímu i když je fkat,že tenhle serial jsem milovala

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:22:04
 22. [101] Nestyda [*]

  Manx: Přesně tak jsem to myslela. Ne, že je Hanka tlustá, ale že by jí někdo mohl poradit, jak dostat své tělo do takového stavu, aby byla spokojená. Tady na to je obezitoložka, která se tímto zabývá...
  Snad mě aspoň někdo pochopil...

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:08:06
 23. avatar
  [99] Lotka [*]

  A když běhaly, tak se zase vrátily

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:03:41
 24. avatar
  [98] Lotka [*]

  kareta: proč bych musela běhat za dětma? Máš nějaké divné děti, moje po ulici neběhaly

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:03:11
 25. avatar
  [97] ToraToraTora [*]

  rek11: No nevím, teď jsem koukala na Vím, cos dělal v pátek a mohu říct jediné: Vraťte mi Vraždy v Midsomeru!!!!

  superkarma: 0 11.03.2009, 12:03:02
 26. avatar
  [96] rek11 [*]

  ToraToraTora: souhlas docela se tesim i na ten druhy,co pripravuje prima....

  superkarma: 0 11.03.2009, 11:58:51
 27. avatar
  [95] ToraToraTora [*]

  Kušte obě je to prostě macek a jakkoliv je ten pořad blbý, tak jedno se mu nemůže upřít. doposud všechny tyhle šou nabídly prostorově výraznějším jediné: hubnout. Bu´D dietou, nebo s Kufou. Ale vnucovali dojem, že jediná cesta ke štěstí vede přes BMI. A tenhle pořad je první, který říká: Mějte se rády takové, jaké jste a my Vám poradíme, jak se obléct a upravit, aby Vám to šlo snáz.
  A to se musí ocenit

  superkarma: 0 11.03.2009, 11:56:40
 28. [94] Nestyda [*]

  rek11: vzdávám se! Na Tebe prostě nemám!
  peetrax: naprosto mimo!

  Ještě někdo, prosím?

  superkarma: 0 11.03.2009, 11:51:41
 29. avatar
  [93] peetrax [*]

  Nestyda: ty jsi opravdu mimo.

  superkarma: 0 11.03.2009, 11:50:27
 30. avatar
  [92] gerda [*]

  jsem tu jen na skok - už se perou?

  superkarma: 0 11.03.2009, 11:49:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme