Zdraví

Nadýmání, křeče. Co s tím?

 

Bojíte se, že vaše zažívací potíže, větry, bolesti břicha a podobné problémy mohou být příznakem něčeho závažnějšího? Chcete se těchto obtíží prostě zbavit? 20. listopadu jste mohli v našem on-line rozhovoru oslovit doktora Tomislava Švestku. Krom toho jste mu mohli zasílat i osobní otázky již dříve. Dnes pro vás máme odpovědi právě na tyto otázky:

PROBIOTIKA

Jak dlouho mohu užívat přípravky s probiotiky? Je nějaký čas, po kterém se mají tyto přípravky vysadit? Můžete mi nějaké doporučit? Byla jsem nemocná a brala jsem spoustu antibiotik. Ráda bych si dala organismus do pořádku po léčbě.
Probiotika při akutních obtížích nejlépe 2x denně, při chronickém užívání 1x denně. Toto platí o obsahu mikroorganizmů kolem 3 miliard, u vyššího počtu možno vše 1x denně. Určitě 3 měsíce, pak 1–2 měsíce počkat a pak opět 3měsíční kúra.

Probiotika jsou teď hitem. Které přípravky jsou dobré a kterým je dobré se vyhnout?
Všechna probiotika jsou u nás podávána po schválení (jako potravinový doplněk), nejlepší jsou ta, která obsahují několik miliard mirkorganizmů a jsou zastoupeny několika druhy.

Mohou probiotika i děti? Od jakého věku?
Probiotika děti mohou, o přípravku se poraďte s pediatrem.

BOLESTI, NEVOLNOST A KŘEČE

Občas mě bolí žaludek a nechce se mi brát žádné chemické léky. Neexistuje nějaký přírodní preparát, který by se dal používat dlouhodobě a preventivně?
Snad jen antacida (Anacid a Maalox) se nejvíce podobají přírodním lékům, ale i ony mohou působit při dlouhodobém užívání problémy. Existují účinnější léky, které Vás obtíží zbaví, ale ty jsou již „chemií“.

Mám problém už asi rok, po jídle je mi špatně, jako by to jídlo ve mně jen leželo. Pomáhá mi krátká procházka hned po jídle, jako bych potřebovala žaludek zaktivovat. Snídat nemohu, po jakékoliv snídani trpím nauseou. Jinak obědvám malé (dětské) porce.
Musíte se nechat vyšetřit, většinou tyto obtíže nic neznamenají, ale to se dá říci až po vyšetření. Pak může být léčba orientována přímo na příčinu vašich obtíží.

Manžel mívá často křeče v břiše, „škrundání" v žaludku, pocit plnosti a cosi jako tvrdé bolavé „jelito" v místě nad pasem. Zjištěnu má erozi žaludeční sliznice a jícnu. Užíval postupně Mallox, Ranisan... a další léky, bez většího efektu. Jeho obtíže nesouvisí s dietní chybou. Může jíst prakticky cokoliv, potíže mívá hlavně na jaře a na podzim. Co s tím?
Je třeba nechat se vyšetřit, příčin může být více. Zatím bych zkusil dietu, pokud bude bez efektu, pak vyšetření u lékaře.

Jaký přípravek mám brát na překyselený žaludek? Často mne tlačí, mám pocit těžkosti. Například víno vůbec nemohu pít, je mi po něm velmi zle.
Toto je málo údajů k tomu, abych Vám správně poradil. Proto navštivte svého lékaře.

Nesnídám, protože je mi z jídla po ránu zle. Když se naobědvám, cca v 17 hodin (první jídlo), mám pocit, jako by mi vůbec nepracoval žaludek, ale pomáhá mi jít hned na krátkou procházku, jako by to chtělo rozhýbat. Přitom se nepřejím (dětská porce), ani nehltám. Nemůžu pozřít studená jídla, bramborový salát, chlebíčky apod. Čím to může být? Když jsem hladová, tak je mi dobře.
Úplně změňte stravovací režim dne. Maximum jídla musí být dopoledne a večer smíte jíst menší porce. To se nedá upravit ze dne na den. Z počátku bych jedl jídla, která Vám vyhovují. Pokud byste nebyla s tímto stavem spokojena, konzultujte u lékaře.

VŘEDY

Jak poznám, že mám žaludeční vředy? Mám hodně stresovou práci, občas mám bolesti žaludku a nemohu se pořádně najíst.
Nejčastějším příznakem je bolest, někdy nalačno, někdy po jídle, ale i pocit na zvracení, zvracení, někdy i černá stolice v důsledku krácení do žaludku (meléna).

ZENFLO

Zajímá mne váš názor na přípravek Zenflo, o kterém se tady na stránkách psalo.
Zenflo je vynikající přípravek na osídlení trávicího traktu zejména lactobacily. Já ho často doporučuji.

KARCINOM

Jaké je nebezpečí karcinomu tlustého střeva u žen? Jsou nějaké symptomy, kdy by člověk měl jít na vyšetření? Nebo je lepší prostě dát na prevenci? Jak často by mělo vyšetření probíhat?
Ve výskytu karcinomu střeva jsme na I. místě ve světě. Příznaky jsou většinou již pozdním nálezem. Nechte si vyšetřit střevo na okuultní krvácení, pokud je výsledek neg. - máte 2 roky „klidu“, pokud je pozitivní, musíte absolvovat optické vyšetření střeva. Jedině tak se můžete karcinom definitivně vyléčit časnou diagnostikou.

MUDr.Tomislav Švestka, CSc.

Od roku 1985 pracuje na IV. interní klinice jako odborný asistent. Zabývá se gastroenterologickou tematikou

Chtěla bych se zeptat, proč jsou muži náchylnější ke karcinomu tlustého střeva víc než ženy?
To se přesně neví, snad je to i kouření a pití piva.

Doporučujete preventivní vyšetření na karcinom tlustého střeva také u žen? A od jakého věku?
Prevence zcela zásadním způsobem rozhoduje o prognose pacienta – u karcinomu tlustého střeva to platí nejvíce.

ŽÁHA

Docela často mě trápí pálení žáhy, ale nejsem ochotná podstoupit gastroskopii, na kterou mě posílá praktická lékařka. Zajímalo by mě, zda u nás existuje i jiné (nezatěžující) vyšetření zažívacího traktu, třeba i hrazené pacientem.
Endoskopii musíte absolvovat, jedině tak se dá zjistit příčina obtíží s následnou cílenou léčbou.

Poslední dobou mě často pálívá žáha. Mohl by jste mi poradit nějaký volně prodejný a účinný lék? Soda mi moc nepomáhá. Také bych potřebovala poradit, co bych mohla jíst při Crohnově nemoci, když mám zrovna průjmy. Co nemám jíst, vím, ale nevím, co by bylo nejlepší jíst, aby potíže co nejdřív ustoupily.
Asi máte refluxní esofagitidu, na ni soda působí, ale jsou lepší léky, které stačí brát 1x denně a budete bez obtíží. Většinou je to ale spojeno s nutností endoskopického vyšetření.

ZÁCPA

Od 16 let mám problém s vyprazdňováním. Mám vnitřní hemeroidy a byla jsem na operaci s konečníkem, kousek byl odebrán. Vyprazdňování trvá strašně dlouhou dobu a nemám čas stále sedět (i půl hodiny). Každý den teď piji na noc projímavý čaj a ráno je to mnohem lepší. Celé roky se s tím jen trápím a trápím i okolí, žádná úprava stravy mi ještě nepomohla a něco více projímavého, třeba nějaké kapky, mě pak projímají zase pomalu celý den. Mohu pít tento čaj stále, bojím se, že bez něj už to nepůjde. Tchyně bere něco skoro celý život a je v pořádku.
Určitě konsultujte lékaře, je řada pitných kúr, trénování defekačního reflexu, nenávykové léky. Není prostor vše podrobně vypsat.

NADÝMÁNÍ

Můj muž často trpí nadýmáním břicha. I když se snažím vařit z potravin, které nenadýmají, luštěniny jsem úplně vyloučila. Co s tím?
Nadýmání nemusí být jen důsledkem příjmu ovoce a zeleniny. Od určitého věku určitě příjem stravování tyto obtíže vyvolává, ale může to být i projev poruchy funkce žaludku, žlučníku, slinivky. Bylo by dobré sdělit své obtíže lékaři, mnohdy nasazení určité skupiny léků může stav zlepšit.

Mám špatný stravovací režim, je to tím, že mám 20měsíční dítě, stále kojeno, a je na mě dost závislé. Tím pádem se nestačím ani pořádně najíst. Dítě stále v náručí, chce se mnou jíst a abych se mu mohla věnovat, dát mu jídlo atd., tak do sebe to jídlo rychle „nahážu" a pak mám bolesti břicha a problém s „nadýmáním", což je někdy až přespříliš. Až si někdy říkám, zda je to normální, zda bych si neměla někam dojít. Ale mám strach, že se mi budou smát a bude mi nepříjemně. V těhotenství mě taky dost trápil žlučník, brala jsem na to NO SPA nebo febichol a i nyní mě ten žlučník občas potrápí. Prosím, poraďte mi, co mám dělat, nebo zda si mám někam dojít, případně kam na jaké vyšetření?
Rodina Vám musí pomoct vytvořit čas, abyste při náročné péči o dítě měla čas i na sebe. Jste určitě ve stresu a při současném způsobu stravování, jak popisujete, je nebezpečí vzniku stresových žaludeční nebo dvanáctníkových vředů. Pokud by se stav nezlepšil, konzultujte obtíže s lékařem. Je lépe zlepšit stravovací návyky, neboť, pokud kojíte, nejsou všechny pro kojení doporučeny.

ANALGETIKA

Chtěla bych se zeptat, jaký může mít vliv na žaludek dlouhodobé užívání analgetik (např. Acifein) ve velkém množství?
Analgetika, zejména ze skupiny nesteroidních antirevmatik, mohou výrazně poškodit sliznice žaludku a duodena. Je třeba se poradit s lékařem a např. současně užívat léky, který žaludek ochrání. Obecně analgatika mohou nevratně poškodit i ledviny.

Máte zažívací potíže? Dostala jste radu, kterou jste potřebovala?

   
27.11.2008 - Zdraví - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [44] jaja31 [*]

  nadýmání je fakt šílená věc a v těhotenství mi to dalo hodně zabrat. naštěstí jsem zkusila espumisan tabletky a zabírali skvěle... a i v těhotenství se můžou, což je super

  superkarma: 0 31.10.2014, 14:27:49
 2. [43] Gaučovka [*]

  tak to je fakt strašný a vubec to neni legrace, ale ted, jsem tehotna a to nadymani mne zabiji...neustale polykam Espumisan. Jesteze vymysleli neco taky pro tehulky, jinak bych nemohla mezi lidi...fakt...

  superkarma: 0 27.02.2013, 21:09:32
 3. avatar
  [42] vendyna [*]

  jéé, to nebylo pro gerdu, ale pro wich, jsem trdlín šmoulatej

  superkarma: 0 01.12.2008, 13:49:43
 4. avatar
  [41] vendyna [*]

  gerda: Nebudůůů,neboj! Ať se každý cpe jak chce, člověk je přeci od přírody všežravec.Já třeba zase nemusím třeba ledvinky, fujtajxl .

  superkarma: 0 01.12.2008, 13:48:18
 5. avatar
  [40] wich [*]

  gerda: Tohle skoro nejíme. Výjimečně u rodičů. Holdujeme jiným jídlům.

  vendyna: Když už na mne křičíš, zakazovat mi moji kuchyni nebudeš, že ne?

  superkarma: 0 28.11.2008, 23:31:43
 6. avatar
  [39] vendyna [*]

  wich: život bez cibule??? JEŽIŠIKRISTE!!! Já se jí nevzdala, přestože kojím....no a malá si zvykla, prdí o stošest naprosto bez probémů, je vidět, že je naše ! (no trochu jsem to omezila, aspon ji nejim syrovou na chlebu se sádlem )

  superkarma: 0 28.11.2008, 15:44:40
 7. avatar
  [38] Meander [*]

  Siju: Díky, ale každej snáší bolest a ponížení jinak a já nic podobného absolvovat nechci a nebudu, dokud bude přístup doktorů MUSÍŠ a dokud to nebudou dělat v narkoze. Když to jde jinde, proč ne tady?

  Mno, cibule. Je mi po ní zle, ale cpu ji, kam to jde, protože mi to chutná

  superkarma: 0 28.11.2008, 14:06:15
 8. avatar
  [37] Ťapina [*]

  Cibuli miluju a cpu ji do všeho, i do smažených vajíček

  superkarma: 0 28.11.2008, 13:23:04
 9. avatar
  [36] gerda [*]

  wich: pak asi nikdy neděláváte guláš

  superkarma: 0 28.11.2008, 12:48:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [35] Siju [*]

  Meander: moje mami byla na kolonoskopii? nevím jestli to mám dobře, vyšetření střev, bála se strašně, ale opravdu strašně moc. Vyšetření podstoupila a sama potom říkala, že ten stres byl zbytečnej a že to nebylo vůbec nic hroznýho. Já nevím, já bych pro svůj klid podstoupila takový vyšetření než se stresovat jak to vlastně je. Nevím co tedy trápí tebe a jestli se tím svým problémem nějak užíráš...Co zkusit jiného doktora

  superkarma: 0 28.11.2008, 10:46:59
 2. avatar
  [34] Meander [*]

  Ťapina: Já si klidně počkám, já mám času dost

  superkarma: 0 27.11.2008, 19:56:29
 3. avatar
  [33] Julianna [*]

  Bez cibule nežiju, za rok spotřebujeme tak 30 kg, v zimě 20, v létě tak 5-10, syrovou, smaženou, vaařenou, bez toho nežiju, naštěstí s tím nemám problém, ale je fakt, že smrdí, ale já to přežiju a do společnosti po jejim požití nechodím, tak co.

  superkarma: 0 27.11.2008, 19:21:22
 4. avatar
  [32] wich [*]

  Co se týče cibule, tak mi nejde o pach z člověka po jejím požití, ale o to, že tak smrdí cibule samotná. Něco takového si do jídla dávat nehodlám Když krájí a smaží cibuli partnerova maminka, smrdí to po půl baráku jak deset zedníků na konci šichty

  superkarma: 0 27.11.2008, 19:18:58
 5. avatar
  [31] Ťapina [*]

  Dante Alighieri: No jo, jenže bezdotykové lékařství měli ve Star Treku až ve 24. století

  superkarma: 0 27.11.2008, 18:57:55
 6. avatar
  [30] Dante Alighieri [*]

  Meander, Nyotaimori: Koukám, všechny máme rády, když přijdeme k lékaři a ti se hned baví zarážením jehel do našeho těla, strkáním hadic do chřtánu (v lepším případě)... Podporuji rozvoj bezdotykového lékařství! Do ordinace vlezu, až když ze mě poteče zeleno-fialová voda.

  Vařená cibule mi nevadí. Ale syrová je můj jed. Mívám po ní velké křeče a ještě mi cca 24 hodin po požití táhne z huby tak nechutně, že se i bojím někde promluvit, aby nepadl!

  superkarma: 0 27.11.2008, 17:52:17
 7. [29] Tini [*]

  My jime teda cibuli hodne, nedokazu si vareni bez cibule predstavit...a nejak nesmrdime anebo jsme si na to uz zvykli ale v praci si jeste nikdo nestezoval
  Jednou jsem pozvala kamaradku na veceri a ona mi sdelila, ze ma alergii na cibuli, no ja jsem opravdu nevedela, co mam uvari tak jsem objednala pizzu

  superkarma: 0 27.11.2008, 17:20:57
 8. avatar
  [28] Julianna [*]

  Bez cibule nežiju, za rok spotřebujeme tak 30 kg, v zimě 20, v létě tak 5-10, syrovou, smaženou, vaařenou, bez toho nežiju, naštěstí s tím nemám problém, ale je fakt, že smrdí, ale já to přežiju a do společnosti po jejim požití nechodím, tak co.

  superkarma: 0 27.11.2008, 16:30:59
 9. avatar
  [26] Ťapina [*]

  Manx: Ona ta tableta s mikrokamerkou ale taky nebude použitelná vždycky. Třeba žaludek je poměrně velkej a endoskopem se prohlíží docela důkladně, to si moc nedovedu představit, jak by to nahradila neřiditelná kamerka, která jednou projede.

  superkarma: 0 27.11.2008, 16:12:10
 10. avatar
  [23] wich [*]

  gerda (8): Dá Jak bych jinak vařila? Používám ji jen výjimečně a to je opravdu jen tak 2x do roka. Jak píše Nyotaimori, je to jen o zvyku. Já na ni mám jednak alergii a s drahým se fakt nepřeneseme přes ten smrad potu, který cibule vypuzuje.

  superkarma: 0 27.11.2008, 14:44:18
 11. avatar
  [21] gerda [*]

  Nyotaimori: protože by to nemělo chuť. Do vývaru se krom polévkové zeleniny taky dává vyvařit cibule, čočka bez smažené cibulky nemá šmrnc, cibulový základ se dává třeba i pod sojové maso, jinak by to byla prachobyčejná umělá hmota bez chuti a zápachu. Dobrá je i cibulová polévka, francouzská cibulačka je vyhlášená. Bramborový salát bez cibule moc nejde, kysané zelí proložené cibulí je daleko pikantnější atd...

  superkarma: 0 27.11.2008, 13:52:50
 12. avatar
  [19] gerda [*]

  Meander: no, i kdyby to byl jediný způsob, tak to mohl říct trochu citlivěji. Je pravda, že dnes se endoskopie dělá šetrněji než před lety, kdy ji podstoupila moje dcera a od té doby se tomu bránila celá leta. Jenomže nebylo zbytí, musela jít zas, ale tentokrát jí to znecitlivěli, nadto je ta hadička daleko jemnější...dalo se to prý. To měl ten pan doktor říct pro uklidnění, takhle se každý vyděsí předem.

  superkarma: 0 27.11.2008, 13:42:43
 13. avatar
  [18] Meander [*]

  gerda: Když mi odpoví "Endoskopii musíte absolvovat, jedině tak se dá zjistit příčina obtíží s následnou cílenou léčbou." tak to si akorát tak pomyslím něco o vyližmiprdelendoskopemnebočímkolivjiným a stejně tam nepůjdu. Strach lidí z vyšetření se hrozně zlehčuje.

  superkarma: 0 27.11.2008, 13:18:24
 14. avatar
  [17] RenataP [*]

  Souhlasím s mlíkem, občas na něj dostanu nezdravou chuť a pak to teda jede... bioplyny nejhoršího kalibru, že ani já sama se sebou nevydržím...alá schnilej rybník takže mě mlíko nesmí přes práh, z preventivních důvodů, obyčejně mě je po něm dost nevolno od žaludku, ale nevím proč na něj někdy mám tak strašnou úchylnou chuť...(možná je to tím, že jsem nebyla kojená ) ... a cibule a česnek? Už taky ne, kdysi jsem na tom ujížděla, ale ten smrad mě znechutí život, takže raději ne...

  superkarma: 0 27.11.2008, 13:17:26
 15. avatar
  [16] gerda [*]

  Meander: možná to bude k něčemu dobré, že se ti tazatelé konečně k doktorovi vydají. Nakupovat přes Internet se dá, ale že by se tak dalo i léčit, na to nevěřím

  superkarma: 0 27.11.2008, 13:10:03
 16. [15] German [*]

  To mi připomíná jednu kadeřnickou poradnu. Čtenářky psaly své dotazy ohledně problémů s vlasy a paní kadeřnice na všechno odpovídala: navštivte naše kadeřnictví XY a tam vám poradíme. Tož s p.doktorem to je něco podobného.

  superkarma: 0 27.11.2008, 12:57:40
 17. avatar
  [14] Meander [*]

  Siju: A proč teda pan doktor souhlasil s online odpoveďmi? To mohl rovnou napsat, ať mu každej vleze na záda

  superkarma: 0 27.11.2008, 12:37:05
 18. [13] Siju [*]

  No a co by ti tady doktor taky poradil takhle na dálku? Jestli je někomu blbě ať se nechá vyšetřit a poradí se se svým doktorem.

  superkarma: 0 27.11.2008, 12:29:04
 19. avatar
  [12] gerda [*]

  Lindaa: tomu se říká plést z h***a bič

  superkarma: 0 27.11.2008, 12:21:19
 20. [11] Lindaa [*]

  ME fascinuje, ze v podstate na jakoukoliv otázku mel pan doktor univerzální odpoved: "poradte se s odborníkem, domluvte si vysetrení". Vzdyt on vlastne nerekl ani "n" a redakce z toho nic dokáze napsat clánek . Já zasnu!!!

  superkarma: 0 27.11.2008, 12:15:58
 21. avatar
  [10] gerda [*]

  mně asi ze všeho nejvíc pomohlo změnit snídaně: namísto bílé kávy a chleba s medem už skoro dva roky snídám bílý jogurt, celozrnné lupínky a banán, k tomu piju buď Meltu nebo Caro. Vypadám jak Hujer, ale aspoň dojdu bez křečí v trubkách a bez ostudy do práce.

  superkarma: 0 27.11.2008, 12:01:09
 22. [9] Tini [*]

  Tak me treba hodne vadi, kdyz se jidlo mixuje, treba slane a pak hned za tim sladke..nebo po jidle kava...tak to opravdu nezvladam!
  Pokud udrzuji primerene davky nekolikrat denne, nemam problem!
  Na nadymani mi moc pomaha zivocisne uhli

  Solei: tichou akci ale zapomenla jsi na ten doprovodny efekt...

  superkarma: 0 27.11.2008, 11:43:54
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  wich: bez cibule se navařit nedá , ale syrovou na chleba bych si dnes asi nedala. A mléko nesnáším taky, u mně je to ale věkem, od určitého data prostě spousta lidí přestává správně trávit mléko, zažívací trakt si s ním už neporadí. Není žádná tragédie, když se musí vysadit, na pití ho mít nemusím, v jídle mi nevadí (třeba omáčky). Místo něj jím jogurt a tvaroh.

  superkarma: 0 27.11.2008, 09:10:43
 24. avatar
  [7] Solei [*]

  cibule, mléko, kafe, příliš mastné (divné je, že parmezán baštím na kila) ... taky jsem k tomu došla víc pozorováním než vyšetřením (příběky kamarádky celiakičky mi stačily) A při na dýmání funguje si prdnout, dá se odejít do soukromí, případně nacvičit tichou akci.

  superkarma: 0 27.11.2008, 08:40:11
 25. avatar
  [6] wich [*]

  Dante Alighieri: Taky je mi po cibuli zle. Úplně jsem ji z veškeré přípravy jídel vyřadila a nepoužívám ji vůbec. Partner navíc říká, že cibule smrdí jak hnusně propocení lidé (a má pravdu), takže bych ji nepoužívala ani tak

  superkarma: 0 27.11.2008, 06:03:03
 26. avatar
  [5] Meander [*]

  Dante Alighieri: Já ho mám ráda, ale po pozření je ze mě generátor bioplynu a přidružených produktů, moc fuj
  Nedovedu pochopit, proč v civilizovaných zemích respektují právo klienta (pacienta) netpět jako hovádko, kdežto tady se sebranka sadistů v bílém cvičí v zápasnických chvatech a vyhrožování, aby klienta (pacoše) přemohla

  superkarma: 0 27.11.2008, 01:22:53
 27. avatar
  [4] Dante Alighieri [*]

  Meander: Moje řeč. K doktorovi půjdu, až když ze mě poteče zelená voda. Možná. Já zase zjistila, že blízko ke smrti jsem po požití většího množství syrové cibule. To mívám ráno vážně pocit, že umírám. Jinak mlíko nesnesu ani na jazyku. A dokonce ani na čichových buňkách.

  superkarma: 0 27.11.2008, 01:08:42
 28. avatar
  [3] Meander [*]

  Dante Alighieri: Já zase došla metodou pokus - omyl k tomu, že nesnesu mléko. Ale nějaké hnusné vyšetření kvůli potvrzení tohoto podstoupit nemíním, dokud nebudu ležet v bezvědomí v kaluži krve. Pak mi to bude možná jedno. Možná.

  superkarma: 0 27.11.2008, 00:51:57
 29. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Během 7 let mých vleklých nevolností v brzkých ranních hodinách jsem přišla na to, že pomáhá jedině den předtím nejíst asi tak od 16:00. A to nehodlám podstoupit, takže když vstanu před 8:00, je mi na zvracení i nadále.

  superkarma: 0 27.11.2008, 00:43:29
 30. avatar
  [1] Meander [*]

  Aha, tak proto byl pan doktor v online rozhovoru tak skoupý na odpovědi.

  superkarma: 0 27.11.2008, 00:34:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme