Novinky

Nádraží po setmění je nebezpečné místo

Také další příspěvek má spojitost s vlaky. Čtenářka mařinka vzpomíná, jak jezdila vlakem na vysoké škole a potkávala tam různá individua a nechutné chlapy. Od té doby se podle ní moc nezměnilo...

Občas je to dost stresující, to je pravda. Na vysoké škole jsem bydlela na koleji, ale i tak jsem vlakem jezdila docela často... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá mařinko, a přeju krásný den.


Dojíždět za školou či prací je na houby. Na střední škole to ještě jde, ale na výšce, když jste z menšího města, domů to tedy není daleko a koleje nepřipadají v úvahu, je to za trest. Některé přednášky končí třeba v osm večer, vlak nejezdí každou hodinu, a co hůř, čím později jedete, tím „zajímavější“ zážitky na vás čekají. Už jen dojít k vlaku je hnus. Nádraží a podchody plné opilých bezdomovců, máte strach, aby se vám něco nestalo. Když už jste na peróně, vyhlížíte nějakou paní ve středních letech, pro pocit bezpečí. Jenže nezřídka narazíte na hnusáka - chlapa, kterej vám dělá návrhy, nabízí peníze, když mu uděláte orál. Nebo vás začne osahávat. Případně si k vám ve vlaku (kde samozřejmě nejsou žádná kupé, ve kterých byste se mohli zamknout) přisedne, vyndá své nádobíčko a začne se před vámi uspokojovat. A když chcete prchnout, jde za vámi, procházíte jedním vagonem za druhým a nikde nikdo. Hlavní je vydat se správným směrem, tím, kde je průvodčí, pak máte vyhráno. Co jsou proti nočním vlakům přecpané tramvaje se sem tam někdy cestujícím smradlavým bezdomovcem?

Ani po mnoha letech se nádraží nezměnilo a po setmění je to tam pro osamělou holku fakt strašné, nebezpečné místo. Ale policajty tam v podstatě nepotkáte... Co by taky mohli dělat - to, že vás někdo zatlačí „do kouta“ a ošahává, není trestný čin. Jsem ráda, že moje děti nebudou muset dojíždět, měla bych o ně šílený strach.

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

 • Jezdíte často dopravními prostředky?
 • Jakými nejčastěji?
 • Vadí vám to?
 • Nebo používáte jen auto?
 • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

   
17.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [2] mařinka [*]

  Rikina — #1 Rikino, už jen to, že nejsi sama, dělá hodně. Kdyby se na tebe někdo vrhl a nikde nikdo, co pak? Pomoci se ve vlaku nedovoláš, je tam rámus, průvodčí může být daleko... Když jsi ve vagonu s nějakou druhou osobou, tak ten úchyl nemá potřebné soukromí a v případě některých osob ani dostatečný erotický stimul. Nevím, jak se na tebe slečny lepí. Ono stačí být poblíž, ne nutně 2 metry od sebe, ne nutně naproti sobě na židlích, stačí být poblíž a na dohled, a to za lepení se na druhého nepovažuju. A proč padá výběr na ženy a ne na muže, to je snad jasné - ta si nic z kalhot vyndávat nebude...

  A že nevidíš důvod, proč se bát - buď ráda, žes žádného úchyláka nepotkala (asi bydlíš v dobrém městě, nebo je nepřitahuješ). Nejsem jediná, která si takových příhod na nočním nádraží prožila, zato v městské dopravě v noci jezdí mnohem víc lidí. Většinou je to opilá mládež, ta jen pořvává, s tou nikdy (krom puberťáckých narážek) žádný problém nebyl.

  superkarma: 0 17.02.2014, 22:46:25
 2. [1] Rikina [*]

  Může mi někdo vysvětlit, kde se vzala ta teorie, že je dobré vyhlížet paní ve středním věku - pro pocit bezpečí? Sml80 Mně se to občas stává, že si mě nějaká taková vystrašená slečna či paní ve vlaku nebo na nádraží vyhlédne. Ale to má marný, já nikomu bodyguarda nedělám. Sml57 Vůbec nejsem nadšená, že se mi chce někdo věšet na paty a snažím se takové osoby co nejrychleji zbavit. Je to celé hloupost. Nádraží nejsou o nic nebezpečnější než kterákoli jiná místa. Jezdím vlakem léta, v nejrůznější hodiny denní i noční, a skutečně nevidím důvod, proč se bát.

  1. na komentář reaguje mařinka — #2
  superkarma: 0 17.02.2014, 16:23:13

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme