Zdraví

Ňadra v rukou chirurgie

Pokud jste se svými ňadry opravdu nespokojeny a váš problém nevyřeší ani cvičení a ani kosmetika, je tady ještě plastická chirurgie.

Není dobré hned kvůli nepatrným odchylkám pomýšlet na kosmetickou operaci.
Jsou ovšem i případy, kdy je taková operace oprávněná. A to nejen z důvodů estetických, ale i zdravotních.

Takový krok je ovšem zapotřebí důkladně zvážit.
Jde totiž o velký zásah do těla a operace, jako každá jiná, je spojena s mnoha zdravotními riziky.
Je taky nutné si uvědomit, že je to krok nevratný a konečný (když ovšem nechcete podstoupit další a další operace). Na druhé straně ale může kosmetická operace vyřešit nejeden psychologický problém nebo mindrák. Pokud se pro operaci nakonec rozhodnete, pak je důležité najít si kvalitní zdravotnické zařízení, kde mají s plastickými operacemi zkušenosti. Tady s vámi váš problém nejen rozeberou důkladně ze všech stran, poradí vám, ale také vám mnohdy zprostředkují rozhovor se ženami, které už u nich danou operaci podstoupily.

A s čím vám může plastická chirurgie pomoci?

Zmenšení prsou. Při změnách velikosti prsou je zmenšení tím obtížnějším zásahem. Řez, který se při této operaci provádí, vypadá přibližně jako obrácené písmeno T. Je veden kolem prsní bradavky svisle dolů a končí příčně ve spodní části prsní rýhy. Po odstranění přebytečné tkáně se prsní bradavka většinou posune směrem vzhůru.

Vypnutí prsou. Tady je technika řezu obdobná jako při zmenšování prsou. Pokud se ještě nevyskytuje příliš „přebytečné“ kůže, tak někdy také stačí odstranit prstencovitý proužek pokožky kolem bradavky. Takové jizvy jsou časem téměř nerozeznatelné, protože se nalézají v pigmentované kůži prsního bradavkového dvorce. Ještě více stability může vypnutým prsům zajistit dodatečný implantát. Výsledek takovéto operace může být patrný po celý život, zatímco pouze vypnutá prsa bez implantátů s postupujícími roky ztrácejí na pevnosti.

Zvětšení prsou. K zvětšení ňader se používají implantáty o objemu 120 až 220 cm3. Jsou naplněny chloridem sodným nebo silikonovým gelem. Mohou mít hladké stěny nebo jsou pokryté vrstvou polyuretanu, čímž se těsněji spojují se žlázovou tkání. Na zvětšení ňader jsou podle druhu implantátu potřebné řezy od dvou do šesti centimetrů. Polštářek je možné do prsou vložit podpažím, ale také dvorcem prsní bradavky nebo zezdola prsní rýhou.

A jaké jsou náklady na chirurgickou změnu prsou?
Lékařské honoráře se pohybují kolem deseti až patnácti tisíc. K tomu se připočítávají náklady na předoperační přípravu a jeden až dva dny pobytu na klinice. Přesné informace o cenách, ale i o lékařích a chirurgických možnostech vám na požádání poskytne kterýkoliv kosmetický ústav nebo ústav plastické chirurgie. Zdravotní pojišťovny vám zákrok zaplatí v případě, že ňadra jsou tak velká a těžká, že způsobují zdravotní komplikace. Pokud předložíte psychiatrické dobrozdání, že vám deformovaná prsa působí psychické potíže, přebírá někdy zdravotní pojišťovna úhradu nákladů.

Dozvěděly jste se tedy jak o prsa pečovat, jak je chránit, ale také co se dá napravit operací. Záleží teď už jen na vás, jak se o svá prsa postaráte, abyste s nimi byly co nejvíce spokojeny.    

  

Podle knížky Body Fitness zpracovala 

   
03.06.2003 - Zdraví - autor: elly

Komentáře:

 1. [20] Karoll00 [*]

  Já jsem taky pro! Ale zajímalo mě vyzkoušet první něco, co nevyžaduje nůž :) koupila jsem si NadraIn a ikdyž jsem tomu první nevěřila, tak spokojenost určitě je!

  superkarma: 0 23.04.2014, 10:32:18
 2. [19] Bosorka68 [*]

  Pěknej chirurgickej zásah :)

  http://www.znamylekar.cz/chirurgie/zlin

  superkarma: 0 10.10.2013, 17:07:11
 3. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Větší bych uvítala, ale chirurgickou cestou to brát nechci.

  superkarma: 0 09.12.2003, 15:58:23
 4. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Tamara: Proč by každý chlap nemohl mít jiný vkus? Mě třeba Brad Pitt bůhvíjak krásnej nepřipadá

  superkarma: 0 03.06.2003, 17:17:27
 5. avatar
  [8] Exupery [*]

  Já si myslím, že na těch obrázcích není stejná osoba. Už jsem to viděla párkrát na živo, jedna známá si je právě po porodu nechala i trošku zvětšit a je to fakt poznat, takhle nevypadají

  superkarma: 0 03.06.2003, 15:31:47
 6. avatar
  [7] Susina [*]

  Lucylle: ten můj naštěstí nééé . V těhotenství a při kojení jsem měla o číslo větší, tak se mi smál, že jsem jak Marilyn Monroe, no a po kojení se už moc zpátky nevrátily, tak je spokojenej.. ale silikony se mu nelíbí, většinou vypadají právě tak, že jsou to silikony - ne moc přirozeně..

  superkarma: 0 03.06.2003, 13:17:19
 7. avatar
  [6] Lucylle [*]

  Oni vsichni chlapi tvrdi,ze se jim silikony nelibi a pak slintaji nad Pamelou Anderson

  superkarma: 0 03.06.2003, 13:06:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme