Čtenářka Telelot má převlečení „naven“ a „nadoma“. Naučila se domácímu převlékání od maminky a praktikuje ho do dnes...

O převlékání nadoma píše čtenářka Telelot...


Zdravím všechny čtenářky i redakci a posílám svůj názor k dnešnímu tématu:o)
Stejně jako všechny ostatní se převlékám, maximálně když vím, že tak do hoďky někam půjdu, zůstanu „v pracovním“. Převlečení nadoma mi přijde normální, tak nás to učila mamka a já to zas učím své děti. Rozhodně bych doma nechtěla chodit v kostýmku a lodičkách. Proto mám vždycky dost co dělat, abych se zdržela „výchovných“ poznámek na návštěvě u sestry. Žije v Německu a její děti nemusí prakticky nic nebo nic z běžných činností. Tak, jak přijdou ze školy, je potkáte i u večeře. V zimě klidně i v punčocháčích pod manšestrákama (doma mají teplo). Jak jim to může být pohodlné, to absolutně nechápu. Není návštěva (u nich nebo u nás) aby nesmrkaly, nekašlaly nebo nebyly rovnou na antibiotikách.
Ještě víc než nepřevlékání zírám na „nepřezouvání“, a to nejen u sestry, ale kdykoliv ve filmu nebo televizním seriálu. Buď přijdou postavy domů a odloží jen kabát, jinak pokračují v botách dál anebo zazvoní návštěva a se slovy: „Pojďte a nezouvejte se“ ji pozvou dál. To by mě moc zajímalo, kde ze života tenhle nešvar scénáristé objevili a jak to dělají třeba v zimě? Já ani v létě bych nesnesla chodit doma v botaskách, jednak kvůli pohodlí a pak bych si domů nechtěla přinést NIC z venku. Rohožka to všechno nevyřeší a když pominu psí exkrementy a to co lidé odhodí - někdy se i modlím, abych do toho nešlápla - tak i počasí nechá stopy na obuvi (prach, mokro, bláto, sníh) a těch bacilů, co si „nepřezouvači“ doma roznesou...brrr. Takže já jsem rozhodně jak pro převlékání tak pro přezouvání:o)

Hezký den.
Telelot

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 11. 2012: Domácí oblékání

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, která z přispěvatelek obdrží slíbený dárek: balíček kosmetiky Oriflame MILK&HONEY, v němž najde tělové mléko a denní krém.

Reklama