Bulvár

Nádobí ve vaně a džus na podlaze


Dnes žiji se sousedy relativně v pohodě, ale když jsem před třemi lety pracovala ve fakultní nemocnici a bydlela na "svobodárně", měla jsem jednu opravdu šťavnatou sousedku.

Bydlela ve vedlejším pokoji, společně jsme sdílely koupelnu, WC a malou předsíňku. Byla to mladá a velmi hezká dívka, taková půvabná, útlá tmavovláska, bylo jí něco málo přes dvacet a na první pohled byste řekli, že to musí být velmi čistotné děvče. Chodila vždy dokonale upravená a sladěná, jemně navoněná, učesaná a nalíčená jako z nějakého katalogu - zkrátka radost pohledět. O to víc mě překvapilo, jakým způsobem používala naše společné sociální zařízení.

Když se vykoupala, zůstala po ní vždy vana plná vlasů a chloupků, mokrá podlaha, na umyvadle byly zbytky zubní pasty a kartáč plný vyčesaných vlasů, po koupelně se neustále válely prázdné či poloprázdné obaly od různých kosmetických výrobků, použité vatové tamponky a ušmudlané kosmetické kapesníčky.

Nepůsobila však jen v koupelně. Jednou jsem ráno, vracejíc se z noční služby, v předsíňce šlápla do něčeho velmi lepkavého a po rozsvícení jsem zjistila, že se "někomu" na zem vylil pomerančový džus, docela slušná louže. Po dvanáctihodinové směně jsem byla utahaná jako kotě, takže mě ani nenapadlo vytírat podlahu, šla jsem si lehnout s tím, že to snad do odpoledne zmizí. Nezmizelo. Schválně jsem tedy čekala, jak dlouho ta lepkavá louže v předsíni zůstane. Zmizela třetí den :-).

Předsíňka byla vůbec taková chudinka místnost. Na botníku slečna shromažďovala špinavé nádobí, a když už ho nebylo kam dávat, narovnala ho do vany a zpracovala. Ke dveřím si pak pravidelně připravovala igelitku s odpadky, které však nevynášela až tak pravidelně, takže to tam občas dost divně vonělo. Fujtajbl.

Aby toho nebylo málo, slečna si k sobě načerno nastěhovala chalana (bola to slovenská sestrička). Choval se sice velmi slušně (možná měl strach, abych ho nenapráskala), ale bohužel nebyl o nic čistotnější. A občas se se svou priatelkou dost hlučně hádal (lahůdka, když chcete spát po noční, a místo toho musíte poslouchat jekot a třískání dveřmi). A po několika měsících jim na to stejně přišli (že tam bydlí načerno).

Nicméně největší šok jsem zažila poté, co jsem na stěně našeho umakartového záchodku našla nalepenou vložku. Použitou. Naprosto jsem nechápala, jak se tam mohla ocitnout (napadlo by vás, dámy, lepit použitou vložku na zeď?!) a opět jsem se rozhodla zvědavě vyčkávat, jak dlouho tam ta ozdoba asi bude viset. Zmizela druhý den.

Od té doby jsem se nedivila už ničemu. Ani zbytkům pasty v umyvadle, ani chlupům ve vaně, ani počuranému prkýnku... Po roce tohoto soužití jsem se naštěstí stěhovala :-) A od té doby se na navoněné a načesané slečny dívám trochu nedůvěřivě.
 
V.

Většina z nás má nejspíš zkušenosti s bydlením s někým cizím. Nejhorší je, pokud se dotyčný nebo dotyčná nedokáže přizpůsobit a základní hygienické návyky jsou jemu/jí cizí.

Dneska se bavíme na téma Sousedské vztahy. Zatím to vypadá, že s nimi máte spíše špatné zkušenosti. Nenašel by se nějaký veselý zážitek ve spojení se sousedy nebo důvod, proč byste ani za nic nechtěla bydlet na samotě u lesa? Napište a my ty nejzajímavější odměníme dárečkem.

redakce@zena-in.cz

   
14.11.2005 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] arjev [*]

  Jako študačka jsem si chodila přivydělávat brigádami,většinou úklidem ať na nádraží nebo v nemocnici.Když mě kámoška přemluvila k úklidu v tamější ZDŠ,šla jsem, ale jen jednou.Učitelské WC pro ženy byly tím prvním a posledním.Sám ředitel žasl,co tam je a úklid jsem nedokončila.Kantorky se pohlidaly mezi sebou a jednu voňavou krasavici usvědčily.

  superkarma: 0 14.11.2005, 13:35:40
 2. avatar
  [7] Maldová [*]

  Navrch huj, vespod fuj - nebo jak se to říká

  superkarma: 0 14.11.2005, 13:25:23
 3. avatar
  [6] gerda [*]

  no fuj. Ale proto mohla být tak dokonale upravená, že tomu věnovala i ten čas, který měla strávit úklidem . Žít vedle čuněte bych ale já nedokázala, určitě bych jí brzo něco řekla

  superkarma: 0 14.11.2005, 10:22:15
 4. avatar
  [5] Bobishek [*]

  jejda, není to moje bývalá spolubydlící z koleje Mám dvě, jedna je a druhá v pohodě, tak aspoň sme na to uklízení dvě

  superkarma: 0 14.11.2005, 10:20:57
 5. [4] ValerieM [*]

  Tfůůůj tajbl

  superkarma: 0 14.11.2005, 10:19:36
 6. [3] Bara5681 [*]

  velebnosti jdu ...
  Aby se takhle chovala holka snad ani není možné .

  superkarma: 0 14.11.2005, 10:19:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme