Vezmete si větší krajíc, než sníte. Nachystáte si více práce, než stihnete, naložíte si větší náklad, než unesete. Všechna tato porovnání sedí jako poklice na hrnec Jardovi, který chodí domů extrémně vyčerpaný a nemá čas se věnovat své partnerce ani svému dítěti. Chyba však není jenom na jeho straně.

tired

Jarda měl už coby malý kluk spíše zakřiknutější a ostýchavější povahu. Nepatřil do žádné klučičí party, styděl se před dívkami. Tento stav u něj přetrvával prakticky ještě po celé studium na střední škole, teprve až na vysoké, kterou studoval mimo své bydliště, se trochu otrkal. A také po uši zamiloval…

Zamiloval se do své krásné spolužačky Hanky, která jeho přítomnost ve své blízkosti zpočátku ignorovala a vůbec ho nějak vážně nevnímala. Když však zjistila, že chytrý a vždy důkladně připravený spolužák Jarda jí bude moci být prospěšný při blížícím se zkouškovém období, začala si ho všímat pozorněji.

Pomáhal jí se seminárkami, sháněl materiály, do toho ji ještě občas pozval na něco dobrého, prostě najednou oba zjistili, že spolu tráví víc času než s ostatními.
Hance se začala jeho ostýchavost svým způsobem i líbit.

Jarda by udělal pro svoji lásku všechno na světě. Zejména díky němu úspěšně absolvovala a hned po škole získala zaměstnání. Ve firmě Jardova strýce.
A Jarda se snažil dál. Za velké podpory své milé: „Ty jsi tak šikovný, ty všechno zařídíš,“ mu značně stoupalo sebevědomí.

Zkdysi zakřiknutého chlapce se stal ambiciózní, ctižádostivý mladý muž, který už v 29 letech dělá ve strýcově firmě šéfa nadnárodní společnosti. A takovému postavení odpovídá samozřejmě i pěkný plat. Hanka by byla hloupá, kdyby od něj odcházela. A hloupá, to ona tedy rozhodně není.

Časem zjistila, že při Jardově platu by vlastně nemusela ani pracovat. Vidina povalování se doma a nicnedělání ji zlákala, jenže s tím Jarda zpočátku nesouhlasil. A tak Hanka zvolila jinou taktiku. Otěhotněla.

Jarda byl šťastný, narodila se jim holčička, které dali jméno po mamince, Hanička. Dnes je jí už sedm let a Hanka je s ní stále doma. A co dělá Jarda? Maká od nevidím do nevidím, nejen aby své dvě princezny uživil, ale aby měly hlavně náležitý komfort. Splácí hypotéku na dům, leasing, do toho soukromou školu své dcery, protože Hanička přece nebude chodit do normální školy, každé léto si dopřávají luxusní dovolenou.
Domů chodí totálně vyčerpaný a ještě slyší výčitky, že se jim dostatečně nevěnuje.

Z ambiciózního chlapa, který je v práci velkým šéfem, je doma opět onen zakřiknutý a ostýchavý kluk, který má sice krásnou a reprezentativní ženu, chytrou dceru a skvělé postavení, ale je jen otázkou času, kdy se pod tíhou veškeré práce a psychických nátlaků zhroutí.

Měl by si umět bouchnout do stolu a donutit svoji vypočítavou ženu s pečlivě pěstěnýma ručičkama pracovat taky.

Čtěte také:

Reklama