Domácnost

Nadenica zachraňovala káně

Toto téma je jako stvořené pro mne. Byla a jsem pořád takový milovník všech tvorů (krom pavouků, hmyzu a breberek). Ty opravdu nesbírám, nezachraňuji a ani jinak jim nepomáhám.

V době našeho klubu Bobříků (podle Rychlých šípů) jsme pořádaly - náš dívčí spolek - výlety do přírody. Jednou jsme se už z výpravy vracely na kolech domů a v příkopě u hlavní cesty se cosi hýbalo. Zastavili jsme a tam se plácalo obří káně. Pravděpodobně jej srazilo auto. Z mého baťohu jsme vše přeházely do kamarádčina a káně nacpaly do uvolněných prostor batožiny. Bylo velmi těžké a bránilo se. Ostré drápy, zobák, no bez rukavic to byla zábava. Vše jsme nějak zvládly a dorazily ke klubovně.

Okamžitě jedna z nás zašla za místním sokolníkem, co teda s kánětem máme dělat? Byly jsme 13ti-14ti leté holky. Pan Dresler - sokolník - nám nakonec pomohl a káně odvezl do blízké záchranné stanice živošichů v Basrtošovicích u Nového Jičína. Další jeho osud jsme už pak nesledovaly, ale doufaly jsme, že se káně uzdravilo a bylo vypuštěno  zpět do volné přírody.

Další můj donesený dáreček v podobě živého tvora byla hrdlička, několik ježků, myši a jiná roztomilá zvířátka. Jen nechápu :-), proč se i mé mamce nelíbily a nemohla jsem je mít v pokojíčku....???

Vše se stěhovalo ven na zahradu nebo nejlépe někam do lesů a polí za humny. Nesmím zapomenout na vši :-))) , ty jsme si už taky donesli domů, ač neradi, jako většina z nás, samozřejmě ze školky či školy nebo tábora. To bylo radosti!!! Člověk se jich nemůže zbavit, potvůrek prťavých otravných a když je vyhubí, příjjde radši další kolo, abychom nezapomněli, jak na ně!!!

Krásný den se zvířátky
Nadenica

Text nebyl redakcí upraven.

Ségra si takhle jednou přinesla domů zraněnou poštolku. Dala ji do králíkárny. Ale asi ji tam napadly krysy. Zemřela :( Bylo nám hodně smutno. Věřím, že vaše káně se v rukou odborníků uzdravilo.

A jaká zvířátka jste si přivedla domů vy?

redakce@zena-in.cz

   
19.10.2010 - Zvířátka - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] nadenica [*]

  vodfon — #1ano, to byla krásná doba, často na to vzpomínám, někdy si pročítám kroniku....bez PC, mobilu a pořád venku.parádaSml59

  superkarma: 0 19.10.2010, 10:14:21
 2. avatar
  [1] vodfon, kolie [*]

  Taky jsme měli dívčí klub a žili Foglarem, Sml59byla to krásná dobaSml59

  1. na komentář reaguje nadenica — #2
  superkarma: 0 19.10.2010, 10:10:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme