Při čtení zadání tématu mě napadlo opět spojení s mým oblíbeným a velice váženým spisovatelem Panem Jaroslavem Foglarem.

Nemám ve svém okolí žádné tajemné místo, kde by mě mrazilo...Samozřejmě ty místa, kudy jsem se odvážně vracela občas sama za tmy z práce nebo nějaké akce, držíc v ruce alespoń svazek klíčů na případnou obranu, tak takové místa v okolí bydliště určitě mám. Snažila jsem se jim vyhýbat - parčíky, garáže..., jenže někdy nebylo zbytí. Tak se proletěly šílenou rychlostí, takovou jsem nemívala ani při tělocviku ve škole!!!!

Ale zpět k Foglarovi: jeho knížky mě fascinovali asi od 10ti let, jak už jsem zmiňovala, měly jsme i klub podle Rychlých šípů.

Ty jeho popisy tajemných míst, které jsme se marně snažili najít i v našem okolí. V těch místech přece musí být taková dobrodružství!!!....Proč je tady nemáme? Hltala jsem ty příběhy všech těch Hochů od Bobří řeky spolu s Rikitanem. V Chatě v Jezerní kotlině bych byla schopna snad strávit svůj život.

Vše to tak krásně dýchalo tajemnem, spojeným s dobrodružstvím. Vrcholem všech tajemných míst však byly a bezesporu jsou Stínadla!!! Víte, kde leží? Nemyslím ty Teplické, ale Pražské? Se svou Rozdělovací třídou, Vonty a Ježkem v kleci...

Už zase jsem zasněná a jsem tam, kde nebe je vysoké a modré a oblaka bílá rychleji než kde jinde plují...

Všechny jeho knihy mám dodnes pěkně vystavené v knihovně a opepčovávám je, bohužel mou 11ti letou dceru už nějak nezaujaly. Holt, doba je jiná. Dnes jsou jiná tajemna, třeba na Facebooku, kdo tam asi bude přihlášen a jestli napíše, co měl k snídani :-)

Krásný tajemný den

nadenica

Foglarovky

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Díky za hezký příspěvek! Když koukám na vaši sbírku, vzpomínám na to, že jsem mnoho z těchto knih také četla a úplně stejně jako vy je milovala!...a kde že jsou ty Stínadla? :)


Tématem dne jsou Tajemná místa.

Napište mi o nich!

  • Znáte nějaké místo, kde vám běhal mráz po zádech, místo, kde vám bylo smutno, nebo naopak krásně?
  • Jaká jsou to místa? V přírodě, ve městě, ve starých budovách, domech, zahradách, lesích?
  • Co jste cítily? Bály jste se, vnímaly teplo, chlad, uvolnění nebo napětí?

Pište mi už dnes na redakce@zena-in.cz

předmět: Tajemné místo

Budu se těšit na vaše zážitky! Příspěvky, které do redakčního mailu přijdou, budeme v průběhu dne uveřejňovat na stránkách a autorka jednoho z nich bude odměněna.

Výhrou bude dárková sada pleťových masek Avon a zelený čaj Pickwick s příchutí manga a jasmínu.

výhra dne

 

 

Reklama