Hezký pátek oči přivírám v několika případech:
Zase není vysáto, trochu si ponadávám, přivřu oči, nachystám vysavač doprostřed obýváků a s přimhouřenýma očima se tvářím, že je vše v úplném NEpořádku...

Doma to dcera tak nějak vycítí a chopí se -  také s přivenýma očima - vysavače. Má kontrola je však důsledná, to oči otevřu dokořán.
Nemyslete si, nejsem pedant na pořádek, ale když už by jsme v obýváku těmi drobkami mohli nakrmit hejno slepic, to se mi oči otevřou do takových rozměrů...

Jinak nad drobným nepořádkem oči přivírám, netoužím být otrokem své domácnosti a nenutím k tomu ani členy rodiny.
Také se mi stává, když z postele vidím v ložnici pavučinu ve vzdáleném rohu nebo kolem lustru, že přimhouřím oči a pátrám, zda vidím dobře.

Ptám se: to ji nikdo nevidí, že ji ještě nesmetl? Odpovím si: teď už nebudu vylézat z postele, ale hned ráno ji odstraním!!!
Je ráno, na pavučinu si ani nevzpomenu. Sotva tak tak s přimhouřenýma očima najdu ponožky a nějaké to triko. Vždyť je ještě tma, kdo by si všimnul pavučinky o rozměrech stanového dílce...???

Odcházím do koupelny, slepě minu smeták, s kterým jsem toto ráno chtěla svést urputný boj s pavoukem. Oči stále ještě zalepené, přimhouřené budou až do té doby, dokud do sebe nenaliji alespoň půl litru kávy.
Den nějak zvládnu, večer však při usínání se utvrzuji, že hned zítra, hned zítra ráno tu pavučinu odstraním!!!
Krásný víkend
A nezapoměňte, pavouci nosí štěstí :-)
nadenica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Já se pavoukovi vždy hluboce omluvím a ve sklenici ho donesu před dům, kde mu ještě zamávám. :-)) Míša

Pište své názory a návrhy k dnešnímu tématu „Nad čím přivíráte oči?“. Povídáme si jak o problémech se zrakem, tak i o přeneseném významu uvedeného termínu.

A také mi posílejte prosím fotografie vás v brýlích (pro mou inspiraci) na redakce@zena-in.cz.

Reklama