Hezké - cukrovím provoněné – odpoledne. Já nepeču, uděláme si doma jen domácí rafaelo, kokosové kuličky a něco málo perníčků. Avšak přítel si z dětství donesl to nejlepší cukroví na světě!!!

Jmenuje se to Albertky, recept Vám však neprozradím, protože jej nemám a Martin je na cestách. Loni ještě na Štědrý den dodělával pusinky na toto cukroví.

Je Vám asi jasné, jak jsem byla nadšená, že mi zaneřádí kuchyň, když tam chci obalovat kapra a chystat na večer....
Cukroví jsme se nakonec tedy dočkali, večer také proběhl v klídku, tak doufám, že tomu tak bude i letos, jen s tím, že můj skoromanžel má "nařízeno" cukroví dělat víkend před Vánocemi.

Sama ráda vzpomínám na dětství, když mamča s babičkou dělaly cukroví: rohlíčky, slepované, pracny, úly, domácí čokoládu...jak jsem tam oxidovala, motala jsem se jim pod rukama, zkoušela těsto, slepovala linecké, obalovala v cukru a tajně chodila loupit do krabice už hotové cukroví.
Nejlepší však byly návraty ze sáňkování, dům voněl tak sladce, k cukrovinkám mě čekal teplý čaj, oslazený medem...to bylo velké kouzlo Vánoc.

Za okny poletoval sníh, v krmítku poskakovaly sýkorky a vrabčáci a my jsme nerušeně koukali na Tři oříšky pro Popelku.
Už se na tuto atmosféru moc  těším, ikdyž já opravdu nepeču a mám objednáno kilo cukroví u známé paní cukrářky...

Hezký a hlavně pohodový den přeje
Nadenica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To Tvé líčení je doslova Ladovské. Jak tady dneska čtu, popadá mě schíza, že ještě vyjma těsta na jedny perníčky nic nemám. No a čas taky ne. :-) M

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama