Hezký den,
k tématu charita mě napadá jediné. Pokud chceš, přispěj, pokud tomu nevěříš, tak to však neodsuzuj. Myslím tím neodsuzovat různé dárcovské SMS, adopci na dálku, sbírky na ulicích.

Sama jsem se totiž setkala s hodně názory, že ty peníze beztak nejdou potřebným a zase si je nějaký papaláš rozebere. V adopci na dálku: že prý je to velká blbost, vždyť i naše české děti v dětských domovech trpí, tam by měla směřovat prvotní pomoc. To si však nemyslím, děti v našich dětských domovech se mají velice dobře (bohužel jim chybí rodiče), materiálně nestrádají..naopak děti v zemích třetího světa nemají co pít, jíst, nemůžu se naučit počítat, jsou na tom tedy hůře. Slyšela jsem i takový názor, že se o každého občana má postarat jeho vlastní stát!!! Blbost nad blbost.

A co povodňové sbírky? Já jim věřím. Mám dobrý pocit, že jsem malou částkou přispěla postižeým, bohužel se však stále nedořešily dárcovské SMS, kde 3Kč z každé DÁRCOVSKÉ SMS jde mobilnímu operátorovi. Je však chyba v zákoně, ne v operátorech a kdyby páni poslanci schválili novelu, že celá dárcovská sms půjde na konto, tak nemuseli ani vymýšlet povodńovou daň ve výši 100kč/měsíčně po celý příští rok, penízku by bylo hnedle více na postižené kraje a každý občan by přispěl dle svého uvážení.

Já přispívám příležitostně: nejčastěji využívám dárcovských SMS a to převážně pro nadaci "Pomozte dětem", Adru nebo Červený kříž. Když mě na ulici osloví pro koupi drobnosti pro charitu, nikdy neoddolám, a´t už je to bílá pastelka, samolepka pro vodící psy, žlutá kytka proti rakovině... Stává se však, že při návštěvě většího města (bydlím na vesnici) jsou tito aktivisté na každém rohu (je to chvályhodné), ale mi osobně je to už pak nepříjemné. Ráda též přispívám skautům, toto hnutí je mi moc sympatické. Můj poslední příspěvek byl v úterý a to příkazem z účtu pro sbírku na Ženě-in pro malého Kristiána. Už se těším na průběžné výsledky sbírky a hlavně na radost toho chlapce, až bude mít svůj tolik potřebný vozík.

Napadá mne ještě něco. Lidé co mají malinko, vždycky přispějí, a ti, co mají plná korýtka, ti se často šprajcují a odsuzují tyto sbírky.(vlastní zážitek)

Klaním před všemi lidmi, kteří takto pomáhají a lidi: vůbec nevadí, že přispějete dvacetikorunkou!!! Krásný a bezproblémový den přeji

Nadenica

Text nebyl redakcí upraven.

Za Váš příspěvek pro malého Kristiána velice děkujeme.

Charita a sbírky jsou téma na dnešek. Přispíváte?

redakce@zena-in.cz

Reklama