Bulvár

Nadenica: Nejčastěji využívám dárcovských SMS

Hezký den,
k tématu charita mě napadá jediné. Pokud chceš, přispěj, pokud tomu nevěříš, tak to však neodsuzuj. Myslím tím neodsuzovat různé dárcovské SMS, adopci na dálku, sbírky na ulicích.

Sama jsem se totiž setkala s hodně názory, že ty peníze beztak nejdou potřebným a zase si je nějaký papaláš rozebere. V adopci na dálku: že prý je to velká blbost, vždyť i naše české děti v dětských domovech trpí, tam by měla směřovat prvotní pomoc. To si však nemyslím, děti v našich dětských domovech se mají velice dobře (bohužel jim chybí rodiče), materiálně nestrádají..naopak děti v zemích třetího světa nemají co pít, jíst, nemůžu se naučit počítat, jsou na tom tedy hůře. Slyšela jsem i takový názor, že se o každého občana má postarat jeho vlastní stát!!! Blbost nad blbost.

A co povodňové sbírky? Já jim věřím. Mám dobrý pocit, že jsem malou částkou přispěla postižeým, bohužel se však stále nedořešily dárcovské SMS, kde 3Kč z každé DÁRCOVSKÉ SMS jde mobilnímu operátorovi. Je však chyba v zákoně, ne v operátorech a kdyby páni poslanci schválili novelu, že celá dárcovská sms půjde na konto, tak nemuseli ani vymýšlet povodńovou daň ve výši 100kč/měsíčně po celý příští rok, penízku by bylo hnedle více na postižené kraje a každý občan by přispěl dle svého uvážení.

Já přispívám příležitostně: nejčastěji využívám dárcovských SMS a to převážně pro nadaci "Pomozte dětem", Adru nebo Červený kříž. Když mě na ulici osloví pro koupi drobnosti pro charitu, nikdy neoddolám, a´t už je to bílá pastelka, samolepka pro vodící psy, žlutá kytka proti rakovině... Stává se však, že při návštěvě většího města (bydlím na vesnici) jsou tito aktivisté na každém rohu (je to chvályhodné), ale mi osobně je to už pak nepříjemné. Ráda též přispívám skautům, toto hnutí je mi moc sympatické. Můj poslední příspěvek byl v úterý a to příkazem z účtu pro sbírku na Ženě-in pro malého Kristiána. Už se těším na průběžné výsledky sbírky a hlavně na radost toho chlapce, až bude mít svůj tolik potřebný vozík.

Napadá mne ještě něco. Lidé co mají malinko, vždycky přispějí, a ti, co mají plná korýtka, ti se často šprajcují a odsuzují tyto sbírky.(vlastní zážitek)

Klaním před všemi lidmi, kteří takto pomáhají a lidi: vůbec nevadí, že přispějete dvacetikorunkou!!! Krásný a bezproblémový den přeji

Nadenica

Text nebyl redakcí upraven.

Za Váš příspěvek pro malého Kristiána velice děkujeme.

Charita a sbírky jsou téma na dnešek. Přispíváte?

redakce@zena-in.cz

   
23.09.2010 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Altamora — #4 Předplacená karta není tarif, já mám u vodafone smsku za padíka, nehledě na to, že operátorovy náklady na zaslání jedné SMS jsou nula nula nic.

  superkarma: 0 23.09.2010, 14:02:14
 2. [5] Chefi [*]

  ja také posílam DMS..a když jsou povodně,tak po každých televizních zprávách hned dve..dokud se situace relativne neda malinko dokupy..

  superkarma: 0 23.09.2010, 13:05:15
 3. avatar
  [4] Altamora [*]

  ToraToraTora — #3 To víš, že je to nenasytnost, vždyť i ten software, který umožńuje přijímat a třídit SMS na různá konta měli ti programátoři udělat zadarmo (ne snad, že by to bylo až tak složité). Předplacená karta Vodafone Divoká karta má jednu SMS za 2,40, takže dvě za 4,80. To není mnohem míň než 3 Kč. Nebo jo?

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #6
  superkarma: 0 23.09.2010, 12:55:51
 4. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Altamora — #2 3Kč za SMS ať je to odpověď komukoliv na cokoliv je přemrštěná nenažranost. v bežných tarifech stojí dnes již SMS daleko méně.

  1. na komentář reaguje Altamora — #4
  superkarma: 0 23.09.2010, 12:29:46
 5. avatar
  [2] Altamora [*]

  Každá DMS představuje dvě SMS - jednu pošle dárce, druhá je odpověď od adresáta. Nemyslím si, že by toto měli platit operátoři. Oni to poskytují jako svoji běžnou službu. Kdybychom je nutili k charitě, tak by DMS zrušili a dárci by zaplatili ještě větší částku svým bankám za bankovní operaci.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #3
  superkarma: 0 23.09.2010, 12:07:58
 6. [1] dadma [*]

  Hezky jsi to napsala.

  Kdyby byli všichni jako můj manžel ,ten nepřispěje nikomu, s tím "že jemu taky nikdo nic nedá zadarmo".

  superkarma: 0 23.09.2010, 11:15:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme