Bulvár

Nadáváte na počasí?

Počasí je věčné téma. Dá se o něm bavit každý den, sledovat zpravodajství, jak bude a co nás čeká, ale nejčastěji se na něj nadává. Je to jako s vlasy - věčně jsme nepokojení s tím, co je zrovna aktuální. Jak jste na to vy? Nadáváte na počasí víc, než z něj máte radost?

destosnih

Mně poslední dobou přijde, že není žádné pořádné jaro nebo hezký podzim. Anebo je, ale velmi krátce. Přiznám se, že na počasí nadávám. Vadí mi, když je kolem nuly a hodně prší. Nebo když padá dešťosníh. Bohužel je tohle počasí v našich podmínkách velmi často. Počasí je někdy i zdrojem rozmrzelé nálady po ránu, když vidím, že je venku nevlídno. Tyhle věci mě nezasahovaly nejspíš jen tehdy, když jsem byla bezmezně zamilovaná a můj mozek vytěsnila naprostá erotická euforie. To by mohly padat trakaře, ale já měla pocit, že nádherně krápe, a jak je ten deštík úžasný. I když svého muže miluju už 14 let, bohužel to počasí vnímám reálně.

Vedle nadávání mám z počasí i radost. Vždycky se těším na léto, asi jako každý. I když v létě prší, je teplo. Teď je tedy strašné vedro, tedy důvod na funění, nadávání, blbé pocity ze zpoceného těla. Mně se to vedro líbí. Musím ho pořádně nasát, než přijdou zas ty děšťosněhy. Když je ale vedro fakt šílené, tak je to i na mne moc. Minulý rok jsem byla na podzim v Izraeli a ty čtyřicítky, to se nedalo pomalu ani dýchat. Natož prohlížet památky.

Klára K.

slunicko

 

Já jsem strašně zmrzlá, takže můj vztah k počasí je zcela jednoznačný. Chci teplo, teplo a teplo!
Miluju dny, kdy je přes 20 stupňů a do 35 jsem absolutně v klidu (pokud zrovna nemusím cestovat MHD).
Zimu mám ráda jen na horách, a pouze v případě, že tam svítí slunce. Pokud je pod nulou, ale sluníčko svítí, tak je to docela příjemné.
Takže v těchto dnech jsem zcela spokojená. Ještě spokojenější bych byla, pokud bych je mohla trávit někde u vody, ale člověk nemůže mít všechno. A já mám aspoň TEPLO!

Zuzana S.

Já na počasí nadávám asi jako všichni, takže dost často. Přes zimu takřka každý den, když se mě někdo zeptá, co bych si přála k Vánocům (pravda, teď už se to tolik neděje), vždy je má odpověď jednoznačná, chci květen.
Miluji květen a červen, je to nejkrásnější období roku, pak mám ráda krásný podzim a léto je taky skvělé, jen ty extrémy jsou někdy náročné. Je fakt, že zrovna teď špačkuji, kudy chodím, protože právě teď ten extrém je, vedro je pořádné, u moře to v pohodě zvládám a mám to ráda, ale při normálním pracovním týdnu a plnění každodenních povinností je to náročnější. Nicméně je to lepší než zima a mráz, to fakt nesnáším. Zimu nemám ráda i proto, že je málo světla. K dobré náladě a spokojenosti potřebuji světlo a sluníčko. Pak vše zvládám s nadhledem.

Takže teď si půjdu užívat sluníčka, musím se vyslunit, dokud to jde! I když popravdě řečeno, když jsem slyšela, že v pátek bude 36 °C a představila jsem si kancelář, která je v podkroví, asi budu opět špačkovat :-).
No holky, užijte si to semnou.

Věrka F.

Nenadávám na počasí, nadávám na meteorology. :) Často se totiž předpověď diametrálně liší od toho, jaké počasí nakonec přijde, a já, bláhová a důvěřivá, se často obléknu právě podle té předpovědi, a pak se divím. Dnes mě na poradě rozesmál Jakub, který prohlásil, že slyšel, že bude „vedro do října“. Hm. Jednak by předpověď na tak dlouho měla asi tak jednoprocentní pravděpodobnost toho, že se splní, a jednak „bych chtěla vidět toho smělce“, který takovou předpověď vůbec vypustí. :)
Poslední dobou je to ale se mnou lepší. Můj drahý nastávající mě naučil oblékat se podle toho, co vidím z okna a na teploměru, a ne podle toho, co mi kdo v televizi a v rádiu nakuká, takže už tolik nemoknu a nemrznu. Co je ale možná horší než vedro nebo velká zima, to je klesající tlak. Spolu s ním totiž často klesám i já sama, a to opravdu není nic příjemného. :)

Klára M.

Pozn. red.: Šéfa Radka se neptáme - odpověděl by totiž větou „Chci mráz a sníh, co bodá do tváře, vedro je hnus. Menší omrzliny nevadí.“ (Ta je v redakci obzvláště kvitována s povděkem v zimních měsících, kdy v našem nezaizolovaném podkroví klesá teploměr hodně pod dvacítku, i když šéf tvrdí, že topí „na plný koule“. :))

   
25.08.2011 - Společnost - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Blueberry [*]

  Anai — #7 Tady se ani nenadava, lidi jsou smireny s tim, ze ve Vancouveru 7 mesicu prsi. Aspon je tu mirna zima. No a leta jsou vetsinou prijemna, pravda, tohle leto zacalo az v srpnu.

  superkarma: 0 25.08.2011, 23:12:19
 2. avatar
  [20] kobližka [*]

  Anai — #7 Mě nevadí žádné počasí a ani nenadávám,proč taky.Je přece krásné,že máme (teda pokud to vyjde) jaro,léto,podzim,zimu....jen ty velká horka mi trochu vadí kvůli vysokímu tlaku,ale jde to.Nevadí mi ani plýskanice,doma se zahřeju u krbu a svíčka dodá atmosféru,v zimě se můžu zachumlat do teplé deky a vzít si knížku,na jaře se rochám v zahrádce a očekávám krásu květů a v létě je příjemně pod slunečníkem,nebo pod pergolou a třeba i u vody....

  ToraToraTora — #3 Byli jste opravdu hodně akční Sml59

  superkarma: 0 25.08.2011, 20:47:35
 3. avatar
  [19] kobližka [*]

  Věrulinka — #2 Pusť si Vivaldiho..Sml30...Čtvero ročních období....Sml30

  superkarma: 0 25.08.2011, 20:39:24
 4. avatar
  [18] Suzanne [*]

  free — #16 A to je ono! Jak člověk stárne, hůř snáší změny a zapomíná, co byloSml30

  superkarma: 0 25.08.2011, 15:16:44
 5. avatar
  [17] Suzanne [*]

  Mně počasí nevadí a den si nadáváním nekazím. Pokud už začnu, vím, že je něco špatně a jdu to něčím napravit - komedií, sklenkou, čímkoliSml58 Co se týče střídání ročních období, přijde mi to úplně normálníSml80 Už jako děti jsme některé prázdniny trávili v gumovkách a pláštěnkách, náš pionýrský tábor na louce u Berounky byl evakuován kvůli povodni asi pětkrát. Vzpomínám na dubnové dny, kdy jsme chodili v tričku na ramínka, i na prvomájový průvod se sněhem. Bylo to takhle vždyckySml24

  superkarma: 0 25.08.2011, 15:15:34
 6. [16] free [*]

  Dnes brzo ráno jsem musela jet  postříkat vinohrad, potom jsem nanosila vodu k rajčatům a květinám.  Práce mi šla od ruky. V jedenáct jsem měla hotovo....žádný chvat.  Uvědomila jsem si jak je krásný den. 

  Na teplo si desátý den začnu zvykat a začnu si užívat léta.  Horší je, že to teplo nikdy deset dnů nevydrží. Změny jsou nejhorší.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #18
  superkarma: 0 25.08.2011, 13:53:17
 7. avatar
  [15] átéčko [*]

  Radek Kříž — #13 Jednoho takového provokatéra už mám na FB v přátelích. Saša Lyžař.Sml22Už včera psal o sněhu.Cestovatel veliký!

  superkarma: 0 25.08.2011, 13:16:16
 8. avatar
  [14] wich [*]

  átéčko — #11 Já se na jednu stranu nedivím. Člověk se v létě těší na každý hezký den a pak, když mezi deštěm trochu Sml61 vyleze, není takové to příjemné léto, jako bylo kdysi, ale hnusné dusno, vedro, speciálně ve větších městech. To potom fakt radši to zataženo (zvlášť když musí pracovat) Sml30

  superkarma: 0 25.08.2011, 12:06:57
 9. avatar
  [13] Radek Kříž [*]

  Už se těším na zimu, sníh, zima, mráz.. juchůůůů

  1. na komentář reaguje átéčko — #15
  superkarma: 0 25.08.2011, 11:10:49
 10. [12] Klára Křížová [*]

  átéčko — #11 Já nadávám na přívalový deště a povodně, to jsem často i hysterická, když se vylejvá Berounka Sml22

  superkarma: 0 25.08.2011, 11:10:19
 11. avatar
  [11] átéčko [*]

  Anai — #7 To taky žasnu, jak lidi nadávají na každé počasí.

  Je horko. No a co? Je léto. Můžeme  k vodě, nosit trička bez rukávů a žabky. Prší? Zalije nám zahrádky a pole. Vítr? Rozfouká smog a budeme dýchat čistý vzduch. Sníh? Pokud město nedělá nic s břečkou, koupím si zimná gumáky a psovi umyju tlapky od soli. Pse sníh miluje, déšť miluje, teplo taky. na Facebooku mám v přátelích takovou, co nadává pořád.Denně popíše, co bude dělat,nezvedne prdel a neproběhne se venku. Jen nadává na počasí.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #12
  2. na komentář reaguje wich — #14
  superkarma: 0 25.08.2011, 10:49:21
 12. avatar
  [10] wich [*]

  Anai — #7 Když se ptáš na Holandsko - moc nenadávají. Tady se mění totiž ne z hodiny na hodinu, ale z minuty na minutu, tak se tu za den vystřídá pěkně pestrá škála, že si každý najde to své aspoň na chvíli Sml30 A všichni víme, že deštník/pláštěnka je povinnou výbavou, i když ve chvíli, kdy člověk vyjde z domu pere 30°C Sml30

  superkarma: 0 25.08.2011, 10:19:24
 13. [9] Klára Křížová [*]

  Dobrá bouřka včera že? Večer jsem zalila všechny venkovní květináče a pak do nich ještě pořádně nalilo, ty kytky už takhle vypadají jako ubité chudinky, snad bude dneska to vedro a všechnu vodu zkonzumují. Velkou část kytek už mám díky minulým dešťům uhnilých Sml15

  superkarma: 0 25.08.2011, 10:03:28
 14. avatar
  [8] delfi.na [*]

  Mám ráda v létě sluníčko, v zimě sníh.

  Co mi vadí je, že počasí si dělá co chce, v červenci místo aby bylo léto, tak pršelo, bylo chladno, v prosinci na lyžích ve výšce 1800 místo, abysme lyžovali, tak pršelo, mno a teď mi vadí dusno v kanceláři, protože jsme v podkroví a klimu zatím šéf nezavedl.

  Takže občas brblám Sml30

  superkarma: 0 25.08.2011, 09:59:36
 15. [7] Anai [*]

  Mám klimatizaci v kanceláři i doma - po ulicích se snažím pohybovat co nejméně a na vlhké tropy jsem zvyklá z dovolených. A hlavně: už mi přijde k smíchu, že když je v létě jen kolem 20, lidé nadávají, cože je to za léto, když kolem 30, nadávají, že je vedro. Tak co vlastně chtějí? Nic, jen jsou apriori negativní - přijde mi, že to tady v Česku patří k bontonu. Sml57 Jestli to čtete vy, holky žijící v Kanadě, na Floridě, nebo v Holandsku či jine, napište, zda tam lidé taky nadávají na počasi? Sml16 Osobně mně vadí nejvíc silný mráz, vítr a bouřky - nejen v oblasti meterologie, ale i vztahů mezi lidmi.

  1. na komentář reaguje wich — #10
  2. na komentář reaguje átéčko — #11
  3. na komentář reaguje kobližka — #20
  4. na komentář reaguje Blueberry — #21
  superkarma: 1 25.08.2011, 09:16:02
 16. avatar
  [6] femme [*]

  átéčko — #4  můj muž je rachiťák, ale větší teplo mu vadí, potí se a je protivnej Sml24

  superkarma: 0 25.08.2011, 08:38:23
 17. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  Mně vadí počasí jen v jednu chvíli - když prší a já jsem zrovna venku. Jinak se snažím zbytečně se netrápit něčím, co nemůžu změnit. Sml18

  superkarma: 0 25.08.2011, 08:34:55
 18. avatar
  [4] átéčko [*]

  Já mám ráda teplo, takže mi vyhovuje počasí posledních dní. Jen mi vadí, že v dobu, kdy mám jít venčit, už je bouřka z horka. Nemám nadváhu, takže normální tepla, i kolem 34st. mi nevadí. Nemám ráda rozčvachatnou špinavou zimu.

  1. na komentář reaguje femme — #6
  superkarma: 0 25.08.2011, 08:27:44
 19. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Počasí je super. Díky zdánlivě nešťastnému průběhu léta byly naše prázdniny o to pestřejší. Být jen teplo, asi se placatíme u vody. Takhle jsme stihli koupání, výlety, houbaření, babičky, tetičky, tábory, hřiště, hrady, zámky....kruci, ZOO mi vypadla. No co, ještě je týden a kousek čas Sml54

  1. na komentář reaguje kobližka — #20
  superkarma: 0 25.08.2011, 08:22:46
 20. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Nadávám a letos po celý rok.Čtvero ročních období není a to už x let Sml31Sml30

  1. na komentář reaguje kobližka — #19
  superkarma: 0 25.08.2011, 08:17:48
 21. avatar
  [1] wich [*]

  * Horké léto v Česku je nepříjemné - takové dusné, nemá se kde vzít vítr, není se kde zchladit. Tento tropický týden si ale užívám na návštěvě u rodičů, jezdíme se Sml74 k vodě, do ZOO... abych se mohla o víkendu vrátit domů a zase říkat "Chčije a chčije" Sml26

  * Co se počasí týče, nejraději mám podzim. Děšť mi nevadí a miluju podzimní barevnost Sml29

  superkarma: 0 25.08.2011, 08:15:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme