Počasí je věčné téma. Dá se o něm bavit každý den, sledovat zpravodajství, jak bude a co nás čeká, ale nejčastěji se na něj nadává. Je to jako s vlasy - věčně jsme nepokojení s tím, co je zrovna aktuální. Jak jste na to vy? Nadáváte na počasí víc, než z něj máte radost?

destosnih

Mně poslední dobou přijde, že není žádné pořádné jaro nebo hezký podzim. Anebo je, ale velmi krátce. Přiznám se, že na počasí nadávám. Vadí mi, když je kolem nuly a hodně prší. Nebo když padá dešťosníh. Bohužel je tohle počasí v našich podmínkách velmi často. Počasí je někdy i zdrojem rozmrzelé nálady po ránu, když vidím, že je venku nevlídno. Tyhle věci mě nezasahovaly nejspíš jen tehdy, když jsem byla bezmezně zamilovaná a můj mozek vytěsnila naprostá erotická euforie. To by mohly padat trakaře, ale já měla pocit, že nádherně krápe, a jak je ten deštík úžasný. I když svého muže miluju už 14 let, bohužel to počasí vnímám reálně.

Vedle nadávání mám z počasí i radost. Vždycky se těším na léto, asi jako každý. I když v létě prší, je teplo. Teď je tedy strašné vedro, tedy důvod na funění, nadávání, blbé pocity ze zpoceného těla. Mně se to vedro líbí. Musím ho pořádně nasát, než přijdou zas ty děšťosněhy. Když je ale vedro fakt šílené, tak je to i na mne moc. Minulý rok jsem byla na podzim v Izraeli a ty čtyřicítky, to se nedalo pomalu ani dýchat. Natož prohlížet památky.

Klára K.

slunicko

 

Já jsem strašně zmrzlá, takže můj vztah k počasí je zcela jednoznačný. Chci teplo, teplo a teplo!
Miluju dny, kdy je přes 20 stupňů a do 35 jsem absolutně v klidu (pokud zrovna nemusím cestovat MHD).
Zimu mám ráda jen na horách, a pouze v případě, že tam svítí slunce. Pokud je pod nulou, ale sluníčko svítí, tak je to docela příjemné.
Takže v těchto dnech jsem zcela spokojená. Ještě spokojenější bych byla, pokud bych je mohla trávit někde u vody, ale člověk nemůže mít všechno. A já mám aspoň TEPLO!

Zuzana S.

Já na počasí nadávám asi jako všichni, takže dost často. Přes zimu takřka každý den, když se mě někdo zeptá, co bych si přála k Vánocům (pravda, teď už se to tolik neděje), vždy je má odpověď jednoznačná, chci květen.
Miluji květen a červen, je to nejkrásnější období roku, pak mám ráda krásný podzim a léto je taky skvělé, jen ty extrémy jsou někdy náročné. Je fakt, že zrovna teď špačkuji, kudy chodím, protože právě teď ten extrém je, vedro je pořádné, u moře to v pohodě zvládám a mám to ráda, ale při normálním pracovním týdnu a plnění každodenních povinností je to náročnější. Nicméně je to lepší než zima a mráz, to fakt nesnáším. Zimu nemám ráda i proto, že je málo světla. K dobré náladě a spokojenosti potřebuji světlo a sluníčko. Pak vše zvládám s nadhledem.

Takže teď si půjdu užívat sluníčka, musím se vyslunit, dokud to jde! I když popravdě řečeno, když jsem slyšela, že v pátek bude 36 °C a představila jsem si kancelář, která je v podkroví, asi budu opět špačkovat :-).
No holky, užijte si to semnou.

Věrka F.

Nenadávám na počasí, nadávám na meteorology. :) Často se totiž předpověď diametrálně liší od toho, jaké počasí nakonec přijde, a já, bláhová a důvěřivá, se často obléknu právě podle té předpovědi, a pak se divím. Dnes mě na poradě rozesmál Jakub, který prohlásil, že slyšel, že bude „vedro do října“. Hm. Jednak by předpověď na tak dlouho měla asi tak jednoprocentní pravděpodobnost toho, že se splní, a jednak „bych chtěla vidět toho smělce“, který takovou předpověď vůbec vypustí. :)
Poslední dobou je to ale se mnou lepší. Můj drahý nastávající mě naučil oblékat se podle toho, co vidím z okna a na teploměru, a ne podle toho, co mi kdo v televizi a v rádiu nakuká, takže už tolik nemoknu a nemrznu. Co je ale možná horší než vedro nebo velká zima, to je klesající tlak. Spolu s ním totiž často klesám i já sama, a to opravdu není nic příjemného. :)

Klára M.

Pozn. red.: Šéfa Radka se neptáme - odpověděl by totiž větou „Chci mráz a sníh, co bodá do tváře, vedro je hnus. Menší omrzliny nevadí.“ (Ta je v redakci obzvláště kvitována s povděkem v zimních měsících, kdy v našem nezaizolovaném podkroví klesá teploměr hodně pod dvacítku, i když šéf tvrdí, že topí „na plný koule“. :))

Reklama