Vměstnat vše potřebné do malé koupelny je někdy až nadlidský úkol. Když ale budete mít na paměti několik základních pravidel, hravě nad omezeným prostorem zvítězíte.

Cubito

Důležitým krokem při zařizování koupelny menších rozměrů je správný výběr nábytku. Designér Petr Kubík doporučuje volit koupelnový nábytek hranatějších rozměrů, protože skříňky působí kompaktněji a lépe využívají omezený prostor. Takto tvarovaný nábytek současně vystihuje poslední trend čistých a nekomplikovaných linií s minimalistickým designem. Zvolit můžete například set značky Jika Cubito. Ten nabízí bezpočet variant skříněk a umyvadlových desek, které lze libovolně kombinovat i s koupelnovou keramikou. Můžete si tak vybrat nábytek téměř na míru.

Cubito

Kam s ručníkem

CubitoI když máte v koupelně málo místa, nezapomínejte na úložné prostory. Využijte zejména často opomíjený prostor pod umyvadlem, kam lze umístit i větší skříňku. V boji s centimetry vám pomohou chytrá designová řešení. Promyšlené vnitřní prostory nábytku Cubito jsou vybaveny hlubokými skleněnými či dřevěnými policemi na ručníky nebo vestavěným košem na špinavé prádlo. Vnější poličky zase mají praktické ohrádky pro bezpečné odkládání kosmetiky a dalších koupelnových drobností. Pro menší koupelny jsou nejvhodnější zásuvky nebo výklopné skříňky, které vás při otevření nepřipraví o tolik drahocenného místa jako klasické skříňky s postranním otvíráním.

Hra se světlem

„Do malého prostoru volte spíše světlejší barvy,“ radí Petr Kubík. Světle béžový nábytek Cubito tak je ideální volbou. Chybu ale neuděláte, ani pokud sáhnete po tmavším odstínu, jen ho nechte vyniknout na světlé ploše. Vždy posuzujte komplexně celý prostor, aby se výběrem tmavého nábytku opticky nezmenšil. V koupelně nepodceňujte hlavně osvětlení, protože správně nasvícená místnost vypadá větší a vzdušnější. V sestavě JIKA Cubito si můžete vybrat samostatné koupelnové světlo nebo světlo integrované v zrcadle. Zrcadlo menší koupelnu opticky zvětší a posloužit vám mohou také skleněné plochy vsazené přímo do nábytku.

Cubito

Více inspirace najdete na stránkách www.jika.cz

 

 

Reklama