Simona (31) je velmi úspěšná žena. Dokázala se prosadit ve své profesi mezi zástupem IT odborníků a pracuje pro velkou zahraniční společnost. Je finančně nezávislá a už ve svých šestadvaceti letech si pořídila vlastní byt. Jenže právě ten je trnem v oku jejímu příteli.

„S Michalem jsme spolu rok a nemůžu si stěžovat. Jenže poslední dobou mě stále více tlačí do společného bydlení. A já se začínám bát, že to dopadne jako s mými předešlými vztahy. Rozchodem. Žádný z mých partnerů totiž nedokázal pochopit, že se odmítám vzdát svého bytu. Neodejdu z něj teď, ani za dva roky,“ svěřuje se mladá žena s rozhodnutím, které ji připravilo už o dva partnery. Vše totiž fungovalo skvěle až do chvíle, kdy přišla řeč na stěhování.

stěhování

„Chlapi si neustále stěžují, že na ně ženy spěchají a nemůžou se dočkat, až se k nim nakvartýrují a dostanou je do chomoutu. Když ale se mnou konečně mají možnost zůstat svými pány, je to zase špatně. Moje přání ponechat si vlastní byt a dál se jen navštěvovat, je vždycky rozhodí,“ diví se Simona, která si nedovede představit, že by bydlela jinde. „Vše tu mám zařízené podle sebe, nemusím se trmácet daleko do práce, můj byt, i když malý, zkrátka nemá jedinou chybu,“ líčí Simona svůj domov, o který se nechce nechat připravit. A jakmile se o to někdo pokusí, je zle.

„Můj bývalý byl přesvědčený, že to nemyslím vážně. Po dvou letech mi oznámil, že můj byt prodáme a koupíme si společně větší. Jasné NE mu nestačilo a do bytu mi přivedl zájemce! V ten den jsem se s ním rozešla. Bylo mi jasné, že moje rozhodnutí nikdy nepochopí, takže bychom spolu jen ztráceli čas,“ krčí rameny Simona a vysvětluje, proč je pro ni tak těžké podřídit se a posunout tak vztah dál.

„Je pro mě naprosto nepředstavitelné, že bych nadobro ztratila své soukromí. Když pracuji, potřebuji svůj klid. Celkově jsou chvíle, kdy mám ráda ticho. Pokud nechci, nemusím na nikoho mluvit, nikomu nic vysvětlovat. Proč bychom nemohli mít oba tu možnost? Vždyť to, co nabízím, je přece luxus zachování si soukromí a určité svobody. Jenže zatím jsem nenašla partnera, který by to ocenil,“ stěžuje si Simona.  

Čtěte také:

Reklama