Lobby nekuřáků, bojujících za zákaz kouření kde to jenom jde (na Ženě-in více ZDE), zatlačuje kuřáky čím dál tím více do defenzivy. S novinkou, která má umožnit kuřákům dopřát si svou cigaretku i v nekuřáckém prostředí, přišlo hned několik výrobců. Jedná se o elektronickou cigaretu.

Do zařízení, které vzhledově připomíná normální cigaretu s krátkou špičkou, vložíte tabletu obsahující 6 až 16 mg nikotinu a příchuť podle vaší volby. Když potáhnete, obvod se sepne a vy vdechnete žádaný nikotin, ovšem žádný dehet, benzen či jiné karcinogeny. Ani vaše okolí není nijak obtěžováno – cigareta totiž neprodukuje kouř.

Možnost snižovat postupně množství nikotinu v kapslích a nakonec přejít na kapsle bez nikotinu je optimální pro ty kuřáky, kteří se chtějí svého zlozvyku zbavit. Ostatní zase ocení, že si můžou zakouřit prakticky kdekoliv – v domácnosti, na pracovišti nebo na zastávce tramvaje. Obzvláště pro rodiče-kuřáky je elektronická cigareta rozumnou volbou – neohrozí jí své děti.

Na druhou stranu nelze zapomínat, že stále jde o přijímání nikotinu – těhotné a kojící ženy by si tedy měly odpustit i elektronickou cigaretu, pokud si nevyberou kapsli bez nikotinu.

Elektronická cigareta sice nepatří mezi nejlevnější – vyjde vás cca na 40 Euro, ale má dobíjecí baterku a samotné kapsle už jsou mnohem levnější než běžné cigarety – v konečném součtu tedy vyděláte. V prodeji jsou také elektronické dýmky, cigára nebo doutníky.

Elektronické cigarety si můžete objednat například ZDE.

Dala byste si elektronickou cigaretu? Nebo jste ji dokonce už vyzkoušela? Co myslíte, jsou elektronické cigarety budoucností kuřáků?

Reklama