Blíží se vyhlášení té z vás, co dnes získá odměnu. Ještě předtím si přečtěte recept čtenářky Dety na cukroví, které se jmenuje zamilované oči.

Do školy jsme nosili cukroví na vánoční besídku a já jsem vždycky záviděla ostatním spolužákům jejich krémové nazdobené cukroví a styděla jsem se za mamčino suché  - pracky, rohlíčky, botičky s marmeládou nebo ořechovým sněhem a hrozně velká linecká kolečka.
Proto jsem na první společné Vánoce s manželem naplánovala úplně jiné druhy, jen to linecké s marmeládou má manžel rád, tak jsme ho i přes moji nechuť pekli taky. K listopadovým narozeninám jsem dostala hrníčkovou kuchařku Pečeme na vánoce, takže inspirace bylo dost. Nakonec to dopadlo tak, že pekl manžel, protože já jsem měla nařízeno ležet kvůli rizikovému těhotenství. Ale zvládl to skvěle, už ani nevím, co všechno pekl, pamatuju si jen to linecké, nějaké trubičky a burizonový chlebíček.
Další Vánoce už jsem pekla sama, časem mi dorostla pomocnice a po čase přibyla druhá. Postupem času jsem došla k závěru, že mamčino suché cukroví bylo vlastně dobré, vždyť ten krém je strašně sytý  a mastný a většinou ty suché druhy i první zmizely. Manžel nemusí krémové cukroví vůbec, co ale miluje, je syrové těsto. Dřív jsem těsto bránila, že bude málo cukroví, ale nikdy ho nebylo málo, tak ho nechám ujídat. Klidně mu i nechám pár neupečených kousků a on si na ně chodí do špajzky.
Pečící blázinec u nás vypukne příští týden, dcera udělá těsta a až ji přestane bavit vykrajovat, vystřídám ji já. Už mám orientační seznam, co budeme péct, jen teď nevím, kam jsem ho dala... Máme asi 6 - 7 druhů, které u nás nesmí chybět a do toho pokaždé vyzkoušíme nějaký nový, který dobře vypadá. Loni jsem vyzkoušela recept od kolegyně na Zamilované oči, lehké a moc dobré curoví.

zamilované oči

Zamilované oči
100 g hladké mouky
80 g moučkového cukru
120 g mletých ořechů
120 g másla
půlené loupané mandle
Mouku a cukr prosejeme, přidáme nastrouhané ořechy a změklé máslo. Zpracujeme v těsto, necháme asi hodinu v chladu odpočinout. Pak z těsta koulíme malé kuličky, musí být opravdu malé,  při pečení se trošku rozlezou. Na každou kuličku vmáčkneme půlku mandle a pečeme v mírné troubě do růžova.

Pěkné pečení přeje Deta
Text nebyl redakčně upraven


Zítra si budeme posílat PFka s Danou Svobodovou

  • Napište jí, kde čerpáte inspiraci, kam chodíte na nápady, kdo vám pomáhá s realizací.
  • Proč vám péefka připadají lepší než esemesky a maily?
  • Která péefka a od koho vás nejvíc potěšila?
  • Nebo posíláte raději pohlednice a přáníčka?
  • Kde je nakupujete?
  • Kolik jich rozesíláte?

Na vaše příspěvky textové, ale i obrazové se bude Dana Svobodová moc těšit na adrese:

redakce@zena-in.cz

A na jaký dárek za příspěvek se můžete pro změnu těšit vy? Jak by se vám zamlouval tento kosmetiký balíček vlasové péče značky Alterra? Najdete v něm šampon, vlasovou kůru a hydratační masku

cena

Reklama