Oblíbený komiks Čtyřlístek slaví pětisté vydání a na jeho počest uspořádalo Muzeum hlavního města Prahy výstavu, díky níž se budete moci projít historií oblíbených komiksových hrdinů a jejich duchovního otce Jaroslava Němečka.

ctyrlistekVánoční výstava v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy mapuje několik desetiletí života oblíbených komiksových hrdinů a jejich duchovního otce Jaroslava Němečka. První příběh Čtyřlístku vyšel už v roce 1969 a jeho vydávání pokračuje bez přestávky dodnes. V letošním prosinci oslavíme již pětisté dobrodružství čtyř zvířecích kamarádů. Výstava je koncipována jako putování historií Čtyřlístku.

Návštěvníci se nejen pobaví nad příběhy Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka, ale nahlédnou i do zákulisí vzniku a přípravy komiksu. Prohlédnou si originální kresby pro časopis nebo předlohy pro poštovní známky.

Výstava nabídne možnost potěšit se příběhy populárních postaviček, využít interaktivních her a vybrat si z široké nabídky zábavných doprovodných programů, připravených zejména pro malé návštěvníky, ale i jejich rodiče a prarodiče. Na místě si budete moci zakoupit nová čísla Čtyřlístku, vybrat si z bohaté nabídky propagačních předmětů nebo si například koupit poštovní známku Fifinky vydanou Českou poštou.

Výstava probíhá do 27. února 2011 v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy, která stojí v ulici Na Poříčí.

Otevírací doba:  Denně s výjimkou pondělků 9.00–18.00 hod., v sobotu 9.00-21.00 hod.
Se vstupným je to trochu složitější a tak doporučujeme pročíst si ceník na stránkách muzea.

Reklama