Zdraví

Na viry a bacily platí citron, med a zázvor

Při letošní teplé zimě mají bacily doslova zelenou. Zima je neskolí, mráz je nespálí. Ale máme tu celoroční bojovníky proti bacilům – citron, med a zázvor.

V prvé řadě bychom se měly v tomto teplém počasí vyhýbat uzavřeným prostorům, jako jsou přeplněné autobusy, tramvaje či kulturní zařízení bez větrání a fungující klimatizace.
Avšak pokud není zbytí a my se v takovém prostředí pohybujeme, nezapomínejme na okamžitou osobní hygienu, tzn. umytí rukou při každém příchodu zvenčí do našeho domova či zaměstnání. I přes tento samozřejmý fakt si nás však bacily a viry najít můžou. Jak proti nim bojovat? A jak vítězit?

Zázračná trojice / citron, med a zázvor

Pokud ještě nejste ve stavu, kdy musíte navštívit lékaře, či nechcete zkoušet produkty farmaceutického průmyslu, vyzkoušejte citron, med a zázvor. Přírodní produkty, jejichž léčivou sílu znaly už naše prababičky.

Citron

Ne nadarmo nám i odborné lékařské hlavy radí: „Do postele a čaj s citronem.“ Do postele však nemusíme, když budeme citron užívat jen tak, preventivně.
Citron je sice kyselý, ale v organismu se chová zásadotvorně, tzn. že neutralizuje nadměrnou kyselost. Je tedy nesmírně důležitý při začínajících onemocněních, kdy pomáhá vyburcovat naši imunitu tím, že odkyselí organismus, čímž se zlepší činnost našich buněk, které jsou zodpovědné za obranyschopnost organismu. Kyseliny je ničí a zásaditá směs minerálních látek pak jen zesílí jejich účinky.

A k citronu patří med

Každodenní užívání medu posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi. Brání také útokům virových infekcí. Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi. Med celkově příznivě posiluje náš imunitní systém.

Do třetice trochu zázvoru

O zázvoru jsme psaly nedávno podrobněji, ale i nyní ho krátce zmíníme, neboť do této „zázračné“ trojice bezesporu patří.
Dlouhodobé užívání zázvoru výrazně posiluje náš imunitní systém. Zahřívá, uvolňuje hleny a také tlumí rozmnožování rinovirů, skupinu virů, které způsobují záněty horních dýchacích cest včetně rýmy.
Tak jako používáme pravý med a citron, tak také používejme pravý zázvorový oddenek.

Tyto tři pochutiny můžete používat prakticky po celý rok, denně. A nejlépe v celé jejich sestavě. Pokud se stanou součástí vašeho života – viry a bacily nemají šanci. Ať už v zimě teplé, nebo mrazivé.

caj

zázračná trojice / citron, med a zázvor

zdroj: wikipedia

Recept na výborný nápoj, obsahující všechny tři ingredience, jsme vám prozradili tady:

Čtěte také:

   
04.01.2012 - Zdraví - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [12] Markoz1 [*]

  Zázvor,med a citron jsou opravdu velký zázrak!

  Jakmile onemocním,dostávám ta nejsilnější ATB,neb jsem alergik a mám porušenou imunitu po bureliose (3stadium).Před týdnem jsem onemocněla,zánětem dutin,zánětem krku a průdušek s horečkami 39°C.Můj stav byl opravdu dost hrozný ale byl víkend a tak jsem začala s prozatimní samoléčbou.Dva dni masivně zázvor,med,citron.To vše v čaji,ale i samostatně.Zázvor jsem žvýkala a přicucávala po lžičkách med s citronem.Myslela jsem,že mi to propálí všechny "trubky"jak to pálilo,ale zároveň jsem cítila,že mohu lépe dýchat,že ustupují bolesti i pálení na plicích.Vlastně jsem ty dva dny ani nic jiného nejedla.Neměla jsem chuť ani sílu.Velmi se mi spustila rýma,vykašlávání a s obklady se uklidnily i bolesti v krku.Třetí den horečka klesla na 37,5°C.

  Je to týden,stále ještě spíše ležím,dále se léčím,ale po lékaři již netoužím.Mohu opravdu zodpovědně potvrdit,že je to poprvé po 50 letech co jsem nebrala ATB a to jsem je brávala nejméně 3-5x ročně.Ještě nejsem úplně OK,je mi 63let,tak to jde pomaleji,ale vidím sama,že cesta ke zdraví může jít i jinudy a zázvor,med a citron budu užívat preventivně i nadále. Sml16Sml16VŘELE DOPORUČUJI VŠEM!!

  superkarma: 0 24.11.2012, 22:31:35
 2. avatar
  [11] JankaAnna [*]

  Tak bohužel zázvor strouhaný a smíchaný s medem si dávám od asi října denně do čaje, citron přidávám a ... na Štědrý den mě napadlo nějaké svinstvo... A to jsem spotřebovala koňské dávky, neb mi to chutná.

  Nicméně se mi skvěle osvědčilo proti tak ucpaným dutinám, že vás třeští hlava a nevíte, kam s ní praštit dřív, toto: kávová lžička třezalky a na špičku kávové lžičky mletého zázvoru zalít 2mi deci vroucí vody a nechat 15 minut louhovat a poté scedit. Po vychlazení nalít do každé nosní dírky po 0,5ml. Vydržet ležet, jak dlouho se bude dát. Proštípe a hlavně pročistí vám to dutiny kolem celé hlavy a pak vysmrkáte během hodiny takového svinstva, které v dutinách budete mít. 

  Další skvělá věc je Alpa Lesana na polévkovou lžíci zalitá vřelou vodou a inhalovat s hlavou nad hrncem a osuškou přes ní úplně zakrytou. Z hluboka vdechovat pouze nosem a poté pouze ústy. Vydržte tak dlouho, jak jen budete moc. Po asi 10ti minutách mi vytéká i to, co si myslelo, že už v dutinách není:).

  Skvělá věc na prevenci je i svařený 1 litr vody s vylouhovanými rozlisovanými 30ti stroužky česneku a 5ti citrony. Asi po hodině louhování přecedit a preventivně si denně dát decku. Česnek není skoro cítit, nebojte:).

  No a poslední skvělá věc. 24hodin louhujte strouhaný křen v červeném vínu, poté přeceďte a denně si dejte po panáčku na zdraví. Mám 300g křenu na 750ml červeného vína (Modrý Portugal:)) a je to výborné. 

  A toto všechno dohromady s pilulkami Shitake mě dostalo z nepěkného stavu, kdy vás tělo ani nezvedne z postele, vše strašlivě bolí, třeští hlava, dýchat se nedá... Po třech dnech plné aplikace všeho už chodím:).

  Přestože jsem měla v sobě virus, MUDr. mi předepsala ATB. Ty jsem ovšem nebrala, byliny a houby pomohly nejlépe a bez vedlejších účinků!

  superkarma: 0 04.01.2012, 21:13:47
 3. [10] Lydia001 [*]

  Já osobně zázvor a med moc nemusím. Jediný co mi chutná z medu je pyl.

  superkarma: 0 04.01.2012, 15:57:57
 4. avatar
  [9] wich [*]

  macamala — #5 Ad mořská voda - doporučuje se výplach, který je inspirací od jogínů - prostě vzít do dlaně trošku teplé vody smíchané s mořskou solí, vdechnout. Mořská sůl sliznici vyštípe a zároveň léčí, vodou se odplaví bordely pryč. Začínající rýmu to zastaví prakticky okamžitě Sml57

  superkarma: 0 04.01.2012, 11:54:02
 5. avatar
  [8] Lukáš Čejka [*]

  Alexandra Stušková — #7 no to by zachvili padla otazka: Kde je Cejka ? Sml57

  superkarma: 0 04.01.2012, 11:52:39
 6. [7] Alexandra Stušková [*]

  Lukáš Čejka — #6 Naproti tvých dveří v kuchyňce Sml30

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #8
  superkarma: 1 04.01.2012, 11:12:38
 7. avatar
  [6] Lukáš Čejka [*]

  a kde je rum? Sml32Sml54

  1. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #7
  superkarma: 0 04.01.2012, 11:03:40
 8. [5] macamala [*]

  Jako prevenci praktikuji citron ve vodě ráno před snídaní. Navíc mám po tom dobrou pleť.

  Co tu padlo ohledně mořské vody, tak Sterimar doporučuje své spreje jako prevenci. Je fakt, že sliznici dobře zvhlčují. Používala jsem je i při rýmě. Jinak česká Vincentka poslouží asi podobně.

  1. na komentář reaguje wich — #9
  superkarma: 0 04.01.2012, 10:24:43
 9. [4] kajinek [*]

  Zázvorový čaj si taky vařím ráda a hodně spoléhám na česnek.

  superkarma: 0 04.01.2012, 10:00:44
 10. avatar
  [3] wich [*]

  Dlouho sázím na zázvorový čaj. Když cítím, že na mě něco leze, ale ještě není nemoc rozjetá, koupím čerstvý zázvor, ukrojím cca 1cm, nastrouhám, přeliju horkou vodou, po chvíli, přidám trošku medu, vymačkám citrón/limetku, vypiju. Pálí to Sml57, ale jak to piju každou hodinu až dvě, nemoc se nerozjede. Teď v období nachlazení piju 1x týdně jako prevenci.

  *

  A jeden tip pro otrlé - výplach nosu vodou s mořskou solí Sml57 Zastaví začínající rýmu takřka okamžitě.

  superkarma: 0 04.01.2012, 08:55:35
 11. avatar
  [2] Ferdulka [*]

  Sml67 souhlasím.

  superkarma: 0 04.01.2012, 08:27:46
 12. avatar
  [1] enka1 [*]

  Vždyť to říkám pořádSml22

  superkarma: 0 04.01.2012, 07:36:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme