Ne každý tráví Vánoce tak, jak by si představoval. A být doma sám, to si asi nepředstavuje vůbec nikdo. Co ale zbývá Jolaně, když o Vánocích nemá s kým být?

Příběh Jolany


Není to tak dávno, co jsem prožívala krásné Vánoce. A moc na ně vzpomínám... Jenže poslední tři roky už to tak není. Na Štědrý den bývám doma sama jako kůl v plotě.

Přečtěte si také:

VánoceMožná by to tak nemuselo být, táta mě každý rok zve na Vánoce k nim domů, ale já vím, že to není možné. Táta by mě určitě viděl rád, ale jeho nová žena už tolik ne. Navíc teď mají miminko, tak bych jim nerada kazila rodinnou vánoční pohodu. Vždycky k nim zajdu před Vánoci s dárky a taťkovi namluvím, že půjdu ke kamarádce a vůbec mi to nevadí. No jo, s macechou jsme si prostě nesedly. A maminku už nemám, před třemi lety zemřela. Do té doby jsem samozřejmě trávila Vánoce s rodiči, ale po smrti maminky už je to úplně jiné.

A můj přítel... vlastně milenec se mnou taky nemůže být, protože má rodinu a na Vánoce je doma. Má dvě děti a jeho žena ani netuší, že má ještě milenku, takže se nevidíme celé svátky.

Tak jsem už třetí rok na Štědrý den sama. Mohla bych jít k nejlepší kamarádce, zve mě každý rok, ví, že bývám sama. Ale to taky nejde, má svou rodinu a já bych tam rušila.

Tedy... být sama na Vánoce je docela deprese. Ráno dlouho spím, pak si udělám něco malého k jídlu (proč bych se vařila se slavnostní večeří?). Stromek nemám, je to zbytečné, a tak si rozbalím jeden dárek od přítele, který si schraňuju už pár dnů zabalený, a pak nějakou drobnost od táty. Nejhorší je, že příteli nemůžu ani poděkovat, radši mu vůbec nepíšu SMSky, aby se to jeho žena nedozvěděla.

Celý den taky koukám na pohádky a romantické filmy, nebo si čtu a sním o tom, že třeba ty příští Vánoce už nezůstanu sama...

I když to je dost nepravděpodobné, jestli s přítelem zůstanu. On kvůli mně rodinu nikdy neopustí. Takže to budu muset ukončit já.

Další články v našem magazínu:

Reklama