Na své troje nejmilejší kozačky vzpomíná čtenářka s nickem Avima. Ke všem se vážou zajímavé příběhy, které si můžete přečíst v jejím příspěvku níže.

Dobrý den, kozačky jsem měla ráda, když jsem byla mladá, nepamatuji se, kolik párů jsem vlastnila, ale na troje kozačky se nedá zapomenout.

První kozačky, které u nás přišly na trh, byly ze Svitu tehdy Gottwaldov. Protože bydlím blízko ZL, pohlídala jsem si, kdy bude v jejich prodejně zboží, abych si je mohla koupit. Zboží dostali ráno, v práci jsem požádala o náhradní volno, sedla do auta a jela nakupovat. Po zdařilém nákupu se vracím na parkoviště, u auta stojí příslušník SNB a chce pokutu za špatné parkování. Nepamatuji se, kolik kozačky stály, mně se o něco prodražily, radost mi to ale nezkazilo.

Další kozačky, na které si vzpomínám, byly šněrovací na kovové haklíky až pod kolena. Byla jsem na vystoupení sourozenců Ulrichových a J.Zelenkové, obě zpěvačky je měly. V obchodech nebyly vidět, nechala jsem si je udělat na zakázku. Byla jsem v té době těhotná, s přibývajícím bříškem bylo šněrování problematické, ty kozačky měly dlouhý jazyk, který se musel přidržovat, naučila jsem se šněrovat jednou rukou, v mírném předklonu.

Třetí kozačky, říkalo se jim natahovačky, mi byly zcizeny od dveří na chodbě v paneláku. Nebyl to první případ krádeže v domě, byla podezřelá jedna sousedka, bez důkazů zůstalo jen u podezření. Až moje kozačky se shodou okolností tím důkazem staly.

Po žádných kozačkách netoužím, raději bych válenky, ty jsem měla po válce jako pětiletá, byly filcové a teplé, prý se vrací do módy.

Avima

Milá Avimo, ty novodobé mají s těmi poválečnými pramálo společného. Jsou ušité z umělého „beránka“, s podrážkou , jakou mají obyčejné domácí bačkory, takže se v nich moc neohřejete. Ale paráda se v nich dá dělat třeba v létě.

Jak jste na tom se svými kozačkami vy, milé ženy-in? Podělíte se s námi o své příhody, vzpomínky, nebo třeba sny ohledně této oblíbené obuvi? Už jstesi letos kozačky obula? Jsou nové, nebo z minulé sezóny?Jak dlouho vám kozačky vydrží?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama