Bulvár

Na téma žárlivost se špatně píše


Milé ženy in a redakce.

O tomhle tématu se špatně píše. Myslím nám, které žijeme se žárlivcem. Kolikrát se sama sebe ptám, jak dlouho to ještě vydržím, co ještě dokážu snášet. Někdy mám tak černé dny, že nevidím cestu a mám chuť se vším skončit. Mám ale 2 děti... dcera už dostudovala, syn ještě studuje. Dcera mi často pokládala otázku, proč s tátou jsem. Jednoduchá odpověď. Bála jsem se, že když se rozvedu, znemožním dětem studia. Ze svého platu bych dvě vysoké neutáhla. A taky nemám kam jít. K rodičům? Ne, to by nešlo. A tak zůstávám, trápím se a stávám se někým jiným. Ženou, co se raději dívá na chodník než kolem sebe a podnikové večírky pro mě začínají být noční můrou. Už se neumím bavit. Bojím se na někoho usmát. Proč? Děsím se žárlivých scén. Podle kamarádek mám svatozář, ale není mi to nic platné. Manžel se léčit nepůjde. Když se mu snažím vysvětlit, co mi dělá svým nesmyslným žárlením, řekne mi, že to není pravda, že se tak nechová. Jsem vdaná 27 let a sem tam se mi povede, že manžel uzná, že vlastně vůbec nemám čas nikde nic provádět, ale taky řekne, že si nemůže pomoct. Je pro mě nemožné jet s kamarádkou na dovolenou, po operaci do lázní, i do tělocvičny za rohem měl problém mě pustit.

Začalo to hned po první mateřské. V jeslích, kam jsem dceru vodila, pracovala moje skutečná teta, a tak jsem s ní občas prohodila pár slov a tím pádem jsem se vrátila domů později, než bylo zvykem. Podotýkám, že manžel jezdil do práce autem a já jsem i v dešti běhala do jeslí po svých. Když se mi nedopatřením stalo, že jsem několikrát zmínila jméno některého ze svých kolegů, bylo zle. To byla podle něj zcela prokázaná nevěra. Scény byly i na tanečních zábavách nebo plesech, kde se na mě nějaký mladík díval. Prý. Odcházeli jsme brzo domů, já plakala, on řval.  Četla jsem v diskusích, že život se žárlivcem je všude podobný. Moc krátké šaty, průsvitná halenka..vždy se najde něco, co je popouzí. Pro mě trochu zlom nastal, když mě začal podezírat, že mám "něco" s jeho kamarádem. Tehdy už jsem nevydržela a začala jsem hulákat já. Toho kamaráda nesnáším a už vůbec jsem si nedovedla ani představit „vztah“ s ním. Manžel byl zaskočený mojí agresivitou, jak to nazval, a chvíli jsem měla klid. Žárlivost je hrozná věc, já nežárlím a doufám, že i mé děti budou téhle vlastnosti ušetřeny. Chtěla bych poprosit všechny, co žárlí, nedělejte to. Ubližujete tím i sobě. Zůstávám s žárlivcem, už k němu téměř nic necítím, ale doufám... doufám, že se stane zázrak.


Milá ženo-in,
je mi neskutečně líto, že některé ženy musí kvůli dětem snášet celý život takové ponížení. Mnohé "drsňačky"namítnou, že by radši utekly a živořily, než by se nechaly takhle tyranizovat.
Ale ono se to lehko řekne a těžko realizuje, přesně, jak píšete.
Vy ani netušíte, jak moc vám rozumím.
Člověk si stále říká: "ještě to vydržím, teď ještě ne, počkám, až děti vyjdou ze školy, dostudují, postaví se na vlastní nohy..." až, až, a vlastní život jim uteče pod rukama.
Říkáme si, ta oběť za to stojí a děti nám to jednou vrátí...
Je to opravdu moc osobní a těžko se hledá nějaké řešení, jak z bludného kruhu ven.
   
04.07.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] fructia [*]

  Žárlit ano, ale tak, aby to tomu druhému bylo příjemné, že se o něj protějšek bojí, ale ne aby byl omezován

  superkarma: 0 06.07.2006, 15:25:24
 2. avatar
  [9] edith1975 [*]

  Já mám spíš opačný problém. Nežárlím vůbec. Asi jsem zatím neměla důvod. Jinak příběh je to smutný. Mít doma takového žárlivce, tak jdu asi od něj.

  superkarma: 0 05.07.2006, 21:22:07
 3. avatar
  [6] kora [*]

  danulinka:

  superkarma: 0 05.07.2006, 10:16:48
 4. avatar
  [4] Ada1 [*]

  Meander: maji zřejmě pocit, že pokud je jejich manžel 2x týdně neprofackuje, tak je nemá rád

  ale já myslím normální průměrnou ženskou - ty s tím nižším sebevědomím jsou většinou terčem těchto psychopatů. A ty s tím nejnižším u nich zůstávají dlouhá léta a dávají tak zářný příklad svým dětem

  superkarma: 0 04.07.2006, 16:20:43
 5. avatar
  [3] Meander [*]

  Ada1: Jsou takové, které tohle zacházení preferují

  superkarma: 0 04.07.2006, 16:12:44
 6. avatar
  [2] Ada1 [*]

  mam znamou, ta nesmi byt u nas na zahrade, natoz na koupalisti v plavkach, zasadne nosi dlouhe sukne. jednou ji pry jeji supermanzel na koupalisti zahnal do vody, kde musela zustat az do doby odchodu z koupaliste
  asi jsem taky drsnacka, ale utekla bych uz davno
  ale drsnacky vlastne takove zarlivce nepritahuji

  superkarma: 0 04.07.2006, 16:08:40
 7. avatar
  [1] jiti [*]

  to je strašný. Bych mu just dělala naschvály, ať pukne blbeček.

  superkarma: 0 04.07.2006, 15:55:45

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme